GOD'S CROOKED LINES (2022) - Тема за тие што гo гледале филмот! (SPOILERS!)

Член од
14 август 2006
Мислења
42.073
Поени од реакции
74.611
Ликот на Kејт немаше арк, затоа не заврши во арката. Леонардо имаше арк и затоа му беше понудено место во арката.

Филмот е толку многу woke што не може Оскар да добие.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
21.587
Поени од реакции
34.799
Све е до вашата интерпретација и филмов богами дава доста слобода да се тумачат работи од различна перспектива. Мене ми беше забавен и реален, пошто задира у многу опипливи теми како масовната опраност на мозоци од социјални медиуми и слично. Поготово и кога државата ја провали националната мисија за да ги оствари желбите на некој милијардер. Затоа има и толкав backlash од батхртисти.
 
Член од
21 април 2006
Мислења
7.619
Поени од реакции
4.556
Можеби е забавен и ебено ремек дело , може е pre programming за астероидиве шо следуваат и групата теолози собрани од наса за наводно живот вон планетава ...

Незнам.

Коа ја видов Џенифер со тоа црвената фризура,обетка на нос и кринџ глава денсање на ву танг клан - кафето истече за мене.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.073
Поени од реакции
74.611
Арката е само пародија за најбогатите и најмоќните луѓе на светот, кои не можат да ја избегнат судбината на останатите затоа што не се паметни колку што сакаат да мислат дека се.
Па ја избегнаа нивната судбина.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
21.587
Поени од реакции
34.799
Па ја избегнаа нивната судбина.
е како ја избегнаа кога беа изедени на крај од тие суштествата. Најјако беше тој Елон Маск кога и рече на Мерил Стрип дека ќе бидеш изедена од некое суштество но не знаел кое е. Демек така ќе умрела, и на крај така испаѓа лол.
 
Член од
14 август 2006
Мислења
42.073
Поени од реакции
74.611
е како ја избегнаа кога беа изедени на крај од тие суштествата. Најјако беше тој Елон Маск кога и рече на Мерил Стрип дека ќе бидеш изедена од некое суштество но не знаел кое е. Демек така ќе умрела, и на крај така испаѓа лол.
Само таа беше изедена. Другите не баш.
(или може треба да ја ѕирнам сцената уште еднаш)
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.206
Поени од реакции
7.095
Слика и прилика е филмов на реалноста, поготово со антиваксерите, кога викаа 'don't look up' ги замислував Гоџо, Тенџереке и Глупаврата како се дерат...

Па уште некои се тригернати и либтард го викаат филмов... Преглупи луѓе ја газат земјава...
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
27.743
Поени од реакции
54.338
Само таа беше изедена. Другите не баш.
(или може треба да ја ѕирнам сцената уште еднаш)
Сите се изедени Берик, Ишервел им го даде последниот идиотски совет: whatever you do, don't pet them :pos:

Додека стојат така збунети, предаторите ги напаѓаат и режисерот ја сече сцената. Храна за птиците се.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
15.731
Поени од реакции
41.740
И ова срање не го догледав. Добро е што на паузата од пропагандата , на 5 секои до 6 минути пуштаа и по некоја солидна смешка колку да знаеш што си седнал гледаш ама, сепак премалку.
Низ забавата што ја пружа филмот, подносливо е да проструи мала доза порака, ама ова беше 98% порака и пропаганда и 2% забава .
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.581
Добар ми е мене филмов. Фан сум на Адам Мекеј и на неговиот стил па и ова ми беше добро. Баш сатира на светот во кој живееме, секако со малку претерани ситуации. Мада ако не дај Боже светот се најде во ваква ситуација сигурен сум дека повеќето работи ќе се одвиваат баш вака. Колку само некои од ситуациите и реакциите потсетуваат на пандемијата.

Филмот не е секако некое ремек дело ама за мене ја доловува поентата и како таков е на место. Дури би го репризирал пак за да ги откријам сите ситни детали. Имаше такви низ филмот, како она кога за секунда во кадар имаше улична тезга со магазини а на едниот имаше слика од комета ама насловот беше Will there be a Superbowl this year?

За актерите... Леонардо одличен како и секогаш. Џенифер имала подобри улоги ама не беше лоша воопшто. На Мерил Стрип и Џона Хил им легнаа улогите. Марк Рајланс органски не го поднесувам така да баш ми дојде добро улогава да можам да го хејтам на раат (уствари уште сум изнервиран што му го зеде Оскарот на Сталоне). Кејт Бланшет некако не ми беше погодена за филмов, можеле да најдат некоја позгодна плавуша.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
12.817
Поени од реакции
30.907
Вратете се на темата. За Риланс (btw, сте го гледале во Intimacy? :P ), Лео, Викандер и Оскарите ги имате ем генерална, ем темата за Оскарите. Префрлени сите офтопик мислења во Генерална. Од сега ќе бришам!
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.084
Поени од реакции
9.876
Ја виде некој последната сцена односно дека Џона Хил е единствениот преживеан?
Он излегува од под рушевините во денешно време, додека мајка му и тие другите летнаа веќе во вселена.

Враќањето на мајка му и останатите назад на Земјата е после 300-400 години, додека син и веќе одамна умрел.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom