GMS + 1200 MICROGRAMS во ФАБРИКА - 3.10.2015

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.900


Полека но сигурно доаѓа крајот на OPEN AIR сеозната 2015, а за крај, или што би се рекло јаготката на шлагот Ви подготвуваме нешто навистина специјално...

Затворањето на сезоната се поклопува со една од најлудите ноќи во градот убав - БЕЛА НОЌ!!!

Поради тоа со особено задоволство Ви го најавуваме гостувањето на:

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

GMS - Growling Mad Scientists (Spun Records Ibiza)

и специјален

1200 MICROGRAMS dj set

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<


Домашна поддршка:

DARE

SOUNDKILLAH

DEJAN DOGGY

=====================================================

Сабота 3 октомври
Старт: 23:00
Крај: 06:00
КЛУБ ФАБРИКА - Градски парк Скопје


Најдобриот RCF Line array Sound System, одлично светло, ласер шоу, специјален декор...


Влезници во предпродажба во ПОЛА ЈУГОТОН и КУПИ КАРТИ ЗА СЕ дистрибутивната мрежа и онлајн на www.nastani.com.mk

До 27 септември - 300 денари, потоа 400 денари!!!
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.806
Поени од реакции
13.786
Устфари Џиемес су дел од 1200 микрограмс. Они браќа и луд Раџа Рам од Шпонгл и олд скул диџеј Чикаго. Ама не верују да дојдев у пун састаф. Ке дојде ваљда едн од браќа и ваљда Раџа да пушта диџеј сет. Стара корпорација е овај сс Чикаго, 1200, Зорба, тој е тј праф олскул кфалитет, изреалски прогресиф наркомански спејс непофторилив звук. А ск овој што ке пуштаф на журку, којзнае какфо комерцијално проге срање ке е.
Искрено да се дешааше ивент пред некои 10-15 године, прф да сам на подиум да денсам. Овакој остављам на млади тинејџерски амф фраери и фраерке. Нека играф они на овј ритам претпознатлив за овој лудо време, време на некфалитетан транс, некфалитетна атмосфера.
Иначе еве траке од мои време поврзани сс овуј журку
GMS & 1300 mics - The fourth relevation
A eве и премного дигната и транс фест трака од диџеј Чикаго
Zorba & Chicago - The rush
Tрака е една од најјаки на времето, рипам и боли ме кур за сфе.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.049
Поени од реакции
4.940
Мала исправка : Старт 00:00 (јер никад не пуштиле у 11 да влезеш), крај 04:00 eвентуално 4:15.
У фабрика нема журка а да не ја прекинат во 4, а си платил за до 5,6 саат...
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
12.875
Поени од реакции
5.900
Клубовите се законски ограничени да затворат во 4:00 :( За денсање до сабајле само шума или нешо слично.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.049
Поени од реакции
4.940
Клубовите се законски ограничени да затворат во 4:00 :( За денсање до сабајле само шума или нешо слично.
Капан Ан до 5:30 некад и до 6 :D
Али добро, тоа е од другата страна на Вардар тоа менува се :)
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.009
Поени од реакции
4.652
Устфари Џиемес су дел од 1200 микрограмс. Они браќа и луд Раџа Рам од Шпонгл и олд скул диџеј Чикаго. Ама не верују да дојдев у пун састаф. Ке дојде ваљда едн од браќа и ваљда Раџа да пушта диџеј сет. Стара корпорација е овај сс Чикаго, 1200, Зорба, тој е тј праф олскул кфалитет, изреалски прогресиф наркомански спејс непофторилив звук. А ск овој што ке пуштаф на журку, којзнае какфо комерцијално проге срање ке е.
Искрено да се дешааше ивент пред некои 10-15 године, прф да сам на подиум да денсам. Овакој остављам на млади тинејџерски амф фраери и фраерке. Нека играф они на овј ритам претпознатлив за овој лудо време, време на некфалитетан транс, некфалитетна атмосфера.
Иначе еве траке од мои време поврзани сс овуј журку
GMS & 1300 mics - The fourth relevation
A eве и премного дигната и транс фест трака од диџеј Чикаго
Zorba & Chicago - The rush
Tрака е една од најјаки на времето, рипам и боли ме кур за сфе.
забрави да ги спомнеш и флоросцентни маице и наравно како модан детаљ цвикери :)
 

Gandradelic

Banderash
Член од
31 март 2014
Мислења
1.295
Поени од реакции
777
Мора да се испоштува стариот.
Никад не сум бил на 1200.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
4.915
Поени од реакции
8.567
Устфари Џиемес су дел од 1200 микрограмс. Они браќа и луд Раџа Рам од Шпонгл и олд скул диџеј Чикаго. Ама не верују да дојдев у пун састаф. Ке дојде ваљда едн од браќа и ваљда Раџа да пушта диџеј сет. Стара корпорација е овај сс Чикаго, 1200, Зорба, тој е тј праф олскул кфалитет, изреалски прогресиф наркомански спејс непофторилив звук. А ск овој што ке пуштаф на журку, којзнае какфо комерцијално проге срање ке е.
Искрено да се дешааше ивент пред некои 10-15 године, прф да сам на подиум да денсам. Овакој остављам на млади тинејџерски амф фраери и фраерке. Нека играф они на овј ритам претпознатлив за овој лудо време, време на некфалитетан транс, некфалитетна атмосфера.
Иначе еве траке од мои време поврзани сс овуј журку
GMS & 1300 mics - The fourth relevation
A eве и премного дигната и транс фест трака од диџеј Чикаго
Zorba & Chicago - The rush
Tрака е една од најјаки на времето, рипам и боли ме кур за сфе.
Еве уште две траки на времето што превртуваа подиуми. Нека трепкаат!

G.M.S. - Spliff Politics (aka Boom Shanker)

Juice by G.M.S.
 

парва

errorhead
Член од
12 јуни 2014
Мислења
1.806
Поени од реакции
13.786
Еве уште две траки на времето што превртуваа подиуми. Нека трепкаат!

G.M.S. - Spliff Politics (aka Boom Shanker)

Juice by G.M.S.
Бум Шанкар трака мислу дека е G.M.S. & Skazi & Parasense. Maда е и чудно руси да праиф заедно траку сс овија изреалци, ама добро тк ги беше исти правац на музику, тк искочи псај транс, тк и Skazi беше кул, Animal албум му беше лудило, ама тој беше пред 15 године. Од тк наам и Parasense не е исто нели Zolod умре,знаемо он беше мозак на Parasense.

A фтора трака га искомерцијализира транс како правац, од тк наам почна да се прави тј вокал прогресиф искомерцијализиран транс, па гитаре фрштесфа, Void група искочи и таj диско куќа куде што бесфа они, Skazi и још некои слични.
Траке како Void - Machine, Juice од G.M.S. Skazi - I Wish и остали срања, га натерасфа и нетрансерски сфет да иде на журке и да слуша транс, а тој само по себе доведе до некфалитетни журке и исдавање на тиња албуми и компилацие.

Мноо кењам у тему за журку : D
Убао да си пројдете!!!!

Nema sansi da e Raja... barem taka mislam :)
Брат, чим пишуе дј сет 1200 mics, тој значи дека сто посто ке е он. Мада у Белви кд доваѓа на флаери пишуепе Raja Ram dj set. Aма ваљда дека и GMS ке доваѓа(ф) нели они су заедно како 1200 могуќе и диџеј сет да ги е бек ту бек, Raja Ram и едн од њим, или па сфи троица ке пуштаф : D Koj ги ебе, ја не иду : D
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom