Glee

Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84

Барав, но не најдов тема за GLEE!
На кратко, серијата е мјузикл и се работи за Гли- Клуб.
Клуб каде што се собираат така наречените лузерс од гимназијата и изведуваат песни, водени од професорот по шпански -Вил и како вилан се појавува Сју Силвестер - Jane Lynch што според мене одлично си ја игра улогата.
follows an optimistic high school teacher as he tries to transform the school's once top-flight, but now moribund Glee Club and inspire a group of talented but unfocused performers to make it to, and win, the biggest competition of them all: Nationals. In his way is not just the indifferent principal, but also the sponsors of the cheerleading and football groups both of whom see his efforts as detracting from their own. His wife, whose acquisitiveness is out of control, wants him to ignore his love of teaching and quit to become an accountant, so they'll have more money for her to spend.
А еве и некои песни изведени од нив..





Има победено Golden Globe и други награди..
Моментално има една 1 сезона, 13 епизоди и е на пауза, и се враќа конечно на 14ти Април.
 
Член од
8 септември 2009
Мислења
15
Поени од реакции
7
Морам да кажам дека бев скептичен околу квалитетот на серијава... Мислев дека ке биде уште едно teen-crap али излезе дека е една од најдобрите серии оваа сезона.
Интересен избор на песни и уште подобри миксови. И мислам дека со оваа улога Јane Lynch заслужува едно Emmy.
Единствено ме нервираше долгата пауза која фала богу за некoлку дена ќе заврши.
 
Член од
6 март 2007
Мислења
307
Поени од реакции
184
абе зошто ја нема на замунда 14та епизода, пишува дека 14та е излезена на 13.04??
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
14та епизода беше супер.
Добар камбек и добри песни. Песната на Рејчл(If it gives you hell) најмногу ми се допаѓаше а глупите реплики на Британи и Сантана беа циркус.
We are not satisfied with this food.
Yeah, mine had mouse in it :pos2:
И се разбира Суе..
Will, I'd get you a coffee, but I don't like you

Чекам епизодата со песни на Мадона иако не ми се допаѓа идеата само од неа песни да пеат(не сум и некој голем фан) али еве ваа многу ми се допаѓа.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
4.002
Поени од реакции
4.245
Арно ви текна да направите песна за ова серииште!

Заедно со Vampire Diaries и Parenthood ми е омилената најнова серија од минатата година. Предобро сценарио, одлични глумци посебно ликот на Сју, ја обожавам :baeh:

минатата недела мислам беше беа гости во Опра Шоу, гледав во живо презакон!
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Ја изгледав прва сезона во интервал од 5 дена, сега во недостиг на втора ќе ја почнам оваа од почеток. :)
Ми се свиѓа што и возрасните се поденакво интересни, за разлика од други серии кај што едвај чекаш да помине нивната сцена и да се вратат назад на децата.

Сју кога ќе каже нешто морам да стопирам за да се изнасмеам а да го пропуштам делот што следи.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Да ја живнев малце темава...
Само што победија 3 златни глобуси.. :)

Нова епизода во Фебруари..
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Угх, почна да ми иде на нерви последно време.
Последната епизода беше катастрофа, вчера ја гледав, ја исклучив, вадин ја догледав.

Ew.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
288
Поени од реакции
31
Угх, почна да ми иде на нерви последно време.
Последната епизода беше катастрофа, вчера ја гледав, ја исклучив, вадин ја догледав.
Ew.
Што е тоа вадин?
Последната стварно не беше интерсна и цела беше со некои непознати песни, ама претходните не беа лоши бе, оти така викаш? На пример Born this way многу ми се свиѓаше, ме погоди у живец :) Може не ти е периодот, јас во различни периоди сакам различни серии.
 
Член од
1 јули 2006
Мислења
853
Поени од реакции
84
Што е тоа вадин?
Последната стварно не беше интерсна и цела беше со некои непознати песни, ама претходните не беа лоши бе, оти така викаш? На пример Born this way многу ми се свиѓаше, ме погоди у живец :) Може не ти е периодот, јас во различни периоди сакам различни серии.
Вадин = денес. :D
Па шо знам, не дека е лоша ама има некои стварно глупи моменти во некои епизоди(значи не целосно како оваа последната).Најчесто од Сју.Нејзиниот карактер веќе почна да биде смешен и мн. антипатичен(во лоша смисла?).Ми беше поинтересна прва сезона.Да ги додадам и на Курт пријателите, и тие ми беа антипатични.
Инаку да, иако ја мразам ГаГа, Born This Way беше феноменална, посебно маицитеее. :vozbud:
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Денес за ја завршив прва сезона и морам да кажам дека Glee е стварно освежување во однос она што последно време ни се нуди од серии.
Почнувам со втора сезона вечерва и очекувам да биде уште поинтересна од првата:)
Браво за изборот на глумците, за изборот на песните и за начинот на нивната преработка.
 

Body Electric

Del Rey
Член од
15 јуни 2011
Мислења
222
Поени од реакции
334
За Glee слушав на сите доделувања на награди, а се сеќавам дека момците една година ја водеа MTV Movie Awards со Katy Perry, но никогаш не ми паѓаше на памет да земам да ја гледам серијата, но имав слушнато неколку песни и мислев дека прават добри cover-и на песните. Летово бидејќи немав што попаметно да правам, си ги симнав прва и втора сезона и можам да кажам дека е една од подобрите серии, која иако е хумористична и со многу пеење, сепак обработува сериозни теми од животот, што ретко го има во модерните серии кои повеќе се вртат околу натприродното. Bottom line, I'm a Gleek!

P.S. Последната епизода беше една од подобрите во трета сезона, но само се нервирам што нешто ми ја нема Sue, која ми е еден од омилените ликови :/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom