Get EXITed - Струмица (Егзит фестивал)

Член од
28 октомври 2021
Мислења
793
Поени од реакции
1.570
Од тие што дојдоа на македонскиов Егзит ништо не слушам, но целосно се сложувам за анти Брени, Цеци, Аца Лукаси, Дино Мерлини и се е подобро од срањето турбофолкерско.
Во Белград последно упориште им се останати сите 2 сплава а и таму полека трап глупостите ги истиснуваат и секако некои забаталени биртии.
И Охрид во таканаречените дискотеки, каде литар битолски сок во тетрапак го наплаќаат 500 денари.
 

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
1.121
Поени од реакции
4.501
Од тие што дојдоа на македонскиов Егзит ништо не слушам, но целосно се сложувам за анти Брени, Цеци, Аца Лукаси, Дино Мерлини и се е подобро од срањето турбофолкерско.
Во Белград последно упориште им се останати сите 2 сплава а и таму полека трап глупостите ги истиснуваат и секако некои забаталени биртии.
Демек трап е нешо подобро од турбофолкот?
 

Keyser

Обичен смртник
Член од
11 август 2016
Мислења
1.121
Поени од реакции
4.501
Од турбофолк да, од останато не.
Модерен турбофолк и трап се најлошото нешто излезено у музичкиот жанр. Турбофолкот на Лукас, Дино, Шабан, Синан не може да се спореди со денешните срања. Трапот за разлика од турбофолкот нема некаква квалитетна историја. Директно се почна со Буба, Јала. Курви, пари, брзи коли, глупости.
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.149
Поени од реакции
6.551
Еве и во Истанбул ќе има.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom