Gateway За Македонија

Член од
15 јуни 2014
Мислења
41
Поени од реакции
3
Здраво, имам woocommerce веб сите направено со продукти лого, грфички дизајни и други слични работи, сега знам дека кај нас не е дозволено да примаш пари преку paypal, пошто треба да имас business paypal account а тоа не е достапно за нас, и сакам да прашам некој друг начин на примање gateway плуѓини, јас имам payoneer,paypal,skrill регистрирано.
 
Член од
15 јуни 2014
Мислења
41
Поени од реакции
3
Некој да каже ако знае, како може да се добие payments кај нас преку сторето?
 
Член од
16 јуни 2017
Мислења
22
Поени од реакции
4
Здраво, имам woocommerce веб сите направено со продукти лого, грфички дизајни и други слични работи, сега знам дека кај нас не е дозволено да примаш пари преку paypal, пошто треба да имас business paypal account а тоа не е достапно за нас, и сакам да прашам некој друг начин на примање gateway плуѓини, јас имам payoneer,paypal,skrill регистрирано.
случајно да не најде некој одговор за ова ?
 

CHukioo

Шо треба овде да пишам бе? -.-'
Член од
30 март 2011
Мислења
63
Поени од реакции
19
cpay.mk нуди payment gateway, има и plugin за woocommerce. Едноставен е за сетирање. Процедурата за продавач кај cpay не ми е позната.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
 
На врв Bottom