Gateway За Македонија

Дискусија во форумот 'Веб дизајн, графички дизајн и развој' започната од Electronic92, 26 јули 2018.

 1. Electronic92

  Electronic92

  Член од:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  2
  Здраво, имам woocommerce веб сите направено со продукти лого, грфички дизајни и други слични работи, сега знам дека кај нас не е дозволено да примаш пари преку paypal, пошто треба да имас business paypal account а тоа не е достапно за нас, и сакам да прашам некој друг начин на примање gateway плуѓини, јас имам payoneer,paypal,skrill регистрирано.
   
 2. Electronic92

  Electronic92

  Член од:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  2
  Некој да каже ако знае, како може да се добие payments кај нас преку сторето?
   
 3. kvoda158

  kvoda158

  Член од:
  16 јуни 2017
  Мислења:
  21
  Допаѓања:
  4
  случајно да не најде некој одговор за ова ?
   
 4. Филип85

  Филип85

  Член од:
  22 јули 2015
  Мислења:
  359
  Допаѓања:
  175
  2checkout некој има имплементирано?
   
 5. CHukioo

  CHukioo Шо треба овде да пишам бе? -.-'

  Член од:
  30 март 2011
  Мислења:
  63
  Допаѓања:
  19
  cpay.mk нуди payment gateway, има и plugin за woocommerce. Едноставен е за сетирање. Процедурата за продавач кај cpay не ми е позната.

  Sent from my Redmi 4X using Tapatalk
   
  На Филип85 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: