Garena login проблеми

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Posle ebaniot 2.4 update..nemozam da se logiram na retardiraniot Garena client...Pisuvam acc pisuvam password..gi stikliram 2te u Settings i stiskam Login i mi sedi taka...Login e izbledeno i nemoze pak da se stisne a ne me logira.
Probav so 2 accounta..nemoze..

P O M A G A J T E!
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Posle ebaniot 2.4 update..nemozam da se logiram na retardiraniot Garena client...Pisuvam acc pisuvam password..gi stikliram 2te u Settings i stiskam Login i mi sedi taka...Login e izbledeno i nemoze pak da se stisne a ne me logira.
Probav so 2 accounta..nemoze..

P O M A G A J T E!
Оди во settings во тоа каде што се логираш и долу мислам треба нешто да е нула така кажа нешто Mac , за секој случај препрашај го.
 

HeRbEs

-WandereR-
Член од
21 јуни 2005
Мислења
766
Поени од реакции
272
Posle ebaniot 2.4 update..nemozam da se logiram na retardiraniot Garena client...Pisuvam acc pisuvam password..gi stikliram 2te u Settings i stiskam Login i mi sedi taka...Login e izbledeno i nemoze pak da se stisne a ne me logira.
Probav so 2 accounta..nemoze..

P O M A G A J T E!
Епа ја имав проблем исто ми заглавуваше на IP при логирањето.Пробај вака иди во Settings доле ќе видиш TCP 0 и UDP 1513.Смени го тоа UDP во 7456. Мене вака ми го реши проблемот.Пробај.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Идеш во Advanced,селектираш UDP порти (тоа второто квадратче),и кај што пишува UDP 7456 го мењаш во 0 (нула)

Пробај,кај мене работеше така :)
 
Член од
21 април 2008
Мислења
181
Поени од реакции
4
Епа ја имав проблем исто ми заглавуваше на IP при логирањето.Пробај вака иди во Settings доле ќе видиш TCP 0 и UDP 1513.Смени го тоа UDP во 7456. Мене вака ми го реши проблемот.Пробај.
Фала многу хербес. Кај мене се уклучи
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
384
Поени од реакции
17
kaj mene koga straknam start game ne se uklucuva igrata
nisto ne mi napisuva

POMAGAJTE
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Имаш конфигурирано од кај да се старта?

Т.е. дали го имаш селектирано со browse,exe-то на warcraft 3 ? (w3.exe)
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
110
Поени од реакции
1
Jas imam eden problem ... Ja simnav najnovata verzija i sega ne mi diga exp... znae nekoj so e problemot?? Aj pomos:D
 
Член од
17 април 2008
Мислења
393
Поени од реакции
41
e a kako vi se iminjata na mene malpenza a na vas
ajde da napraime kajgana turnir za dota na garena
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
Епа ја имав проблем исто ми заглавуваше на IP при логирањето.Пробај вака иди во Settings доле ќе видиш TCP 0 и UDP 1513.Смени го тоа UDP во 7456. Мене вака ми го реши проблемот.Пробај.
ова мене ме спаси 10х а лот
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Од порано немам играно Дота на Интернет. Ако може некој да ми објасни со ова Гарена, како што да не барам по интернет. И уште едно прашање: Дали треба реална ИП адреса? Фала однапред.
 
А

Ајсшутер

Гостин
Треба да го симнеш програмчето Гарена за да можеш преку него да влеезеш и да играш на нивните сервери,лесно е правиш акоунт се логираш,влегуваш во соба местиш од каде да ти се уклучува притискаш старт и ти се уклучува играта.
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Треба да го симнеш програмчето Гарена за да можеш преку него да влеезеш и да играш на нивните сервери,лесно е правиш акоунт се логираш,влегуваш во соба местиш од каде да ти се уклучува притискаш старт и ти се уклучува играта.
Треба РЕАЛНА ИП адреса ?
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
не треба, можеш да креираш и без неа.
 

warlic MKD

КирЕ..Поштарот
Член од
16 септември 2008
Мислења
270
Поени од реакции
5
можеш и без неа .. кај еден мој другар има адсл динами4ка и пак може да креира ... со срека
 

Kajgana Shop

На врв Bottom