Garena Општо

LimpeX

Die For Luna
Член од
30 ноември 2008
Мислења
71
Поени од реакции
1
Еве вака , темата што ја почнал Смилјан требало да ја потпиши Garena Users Или слично нешто па ова тема е наменета за се општо во врска со гарена (проблеми при инсталација исл).

Па јас да ја почнам темата.
Кој од вас има за шиткање 20 Гг Шелови ?
 
Член од
18 април 2008
Мислења
871
Поени од реакции
211
:pos2::pos2::pos2:
епа ако се најде таков некој слободно нека `шитне` и накај мен некој шелови...
 

Qwerty!

Knowledge is power:O
Член од
28 јуни 2008
Мислења
803
Поени од реакции
11
Еве вака , темата што ја почнал Смилјан требало да ја потпиши Garena Users Или слично нешто па ова тема е наменета за се општо во врска со гарена (проблеми при инсталација исл).

Па јас да ја почнам темата.
Кој од вас има за шиткање 20 Гг Шелови ?
20? тебе за 20 ке те убијат бе..:nesum:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Еден мој другар е Oficial Garena Re-seller и може да ви набави работи како 'Gold Member' ,'Name Modifirer' и сите други работи од Garena Shop ...

можете да го побарате на Garena никот му е empty.mrw
 

LimpeX

Die For Luna
Член од
30 ноември 2008
Мислења
71
Поени од реакции
1
Еден мој другар е Oficial Garena Re-seller и може да ви набави работи како 'Gold Member' ,'Name Modifirer' и сите други работи од Garena Shop ...

можете да го побарате на Garena никот му е empty.mrw
Фала ТундеР ама беспари или .. ??
 

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.229
Поени од реакции
335
So e bezpari pa i toa da e :D
10 GG shells se 2$
20 GG shells se 4$
50 GG shells se 10$
100 GG shells se 20$

so niv mozes da pravis so sakas da kupis gold membership itn.
Gold member(1 yr)
Price: 190 GG Shell
Gold member(6 mon)
Price: 105 GG Shell
Gold member(3 mon)
Price: 55 GG Shell
Gold member(1 mon)
Price: 19 GG Shell
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Gold Member 1 месец = 100денари

јас имам GM за 6месеци = 600денари

пред еден месец имаше претур на голд мембери многу македонци изнакупуваа :pipi:
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.165
Поени од реакции
103
Имам проблем јас околу Garena. Стартувам, пишувам акаунт се шо треба, и сега несака да ми се конектире.. Log in, и закочува. Help? :raz:
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Metono1[mkd];1985920 напиша:
Имам проблем јас околу Garena. Стартувам, пишувам акаунт се шо треба, и сега несака да ми се конектире.. Log in, и закочува. Help? :raz:
1. Доле во Advanced Network Settings на портовите напиши на двете места 0001 или 44444

2.Aко ова не помогне направи Reinstal на гарена

3.И ако ни ова не ти помогне посети го линков и симни ги серверите manual
http://www.garena.com/forum/viewthread.php?tid=391798&extra=page=3

Поздрав
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.607
Поени од реакции
20.802
Ај нека ми прати некој по пп се што ми треба да симнам од нет и да инсталирам за гарена
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Ај нека ми прати некој по пп се што ми треба да симнам од нет и да инсталирам за гарена
- Симни garena.com
- Инсталирај War Craft III Frozen Throne v 1.22 ( Побарај во Игри>Побарувања на Игри )

Толку ^^
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.607
Поени од реакции
20.802
- Симни garena.com
- Инсталирај War Craft III Frozen Throne v 1.22 ( Побарај во Игри>Побарувања на Игри )

Толку ^^
Имам инсталирано Варкрафт и Фрозен Трон и сега треба само пач 1.22 и да симнам од гарена.ком
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.085
Поени од реакции
156
Да али од 1јануари поскапеа GoldMemberite сега се
200ден = 1месец
aли ипак прашај го empty.mrw на Гарена ...
 
На врв Bottom