GARAGE REVIVAL

Член од
29 октомври 2008
Мислења
1.394
Поени од реакции
259

GARAGE REVIVAL
Конечно во Македонија!

Пријавувањето започна

Оживување на гаражните рок бендови!

GARAGE REVIVAL

ПРИЈАВЕТЕ СЕ И БИДЕТЕ НАЈДОБРИОТ GARAGE REVIVAL
РОК БЕНД ВО МАКЕДОНИJA

Право на пријавување имаат сире рок бендови.

Досега официјално се пријавени следните бендови

OUTLAW, NEVERMIND, MILFSHAKE, WHATEVER, FONIA, EXSOTIST, FUNKSHUI, P.M., STOP THE PIGEON, POSEBEN SLUCAJ...

Прва емисија од натпреварувачки РОК тип во Македонија.

Пријавете го својот бенд на 14 12 14 (23.60 денари со вклучен ДДВ)

Во СМС пораката впишете GR(празно место)Име на групата(празно место)Место на живеење

Пример: GR AQUARIUS SKOPJE

ПРИЈАВЕТЕ СЕ И БИДЕТЕ НАЈДОБРИОТ GARAGE REVIVAL
РОК БЕНД ВО МАКЕДОНИЈА.

Повеќе информации наскоро...
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.310
Поени од реакции
6.646
ја гледав пред некој ден емисијата и ми се свиѓа но подобро ќе беше да ја снимаа по гаражи а не во студио
 
Член од
6 декември 2010
Мислења
238
Поени од реакции
158
Ја прати некој емисијава? Ме бендиса од тоа малку што имам гледано, супер им е и замислата и реализацијата, доста добри бендови сме имале.
Еве едни што ги фатив, супер се дечкиве, само не знам дали отидоа у втор круг.
(y)
 

MARCELLO

Модератор
Член од
15 јули 2007
Мислења
13.310
Поени од реакции
6.646
мене овој бен ми се свиѓа ,незнам дали влегле во втор круг

сега гледам емисијата ја снимаат надвор од студиото во Куршум ли ан ,ама прочитав тоа било само за деновите на Skopje Design Week
 
Член од
6 декември 2010
Мислења
238
Поени од реакции
158
Во секој случај испромовираа еден куп супер бендови, секоја чест. Додуша имаше и некои тезгарски, но ете им дале шанса на сите, браво.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom