Game of Thrones

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.370
Поени од реакции
11.738
На Мелисандре ќе ја запалат ко прскалка за Нова Година.
Нема поента во играње играчки и враќање во живот, замина и ај то е, јбг.

Ме интересира само кој ќе го земе мечот негов.

Главна приказна е таа за тронот, кој ќе седи на него.


Арја си е посветена на свој развој и таа ќе си ја брка нејзината работа.
Дивјаците или ќе седат мирни или ќе ги нападнат на Ноќната Стража што нема никаква логика.
И Серсеи ќе им ебит матер и на оние што самата ги створи и на тие шо и ја убија ќерката.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
14.420
Поени од реакции
23.210
Но повторно, заради ограничената минутажа, целиот билдап за последната сцена беше убрзан, без некој конкретен повод или настан што би ги испровоцирал браќата да се свртат до тој степен против својот командант.
Еден тон причини имаа. Последната беше што дозволи Сем да ја напушти стражата. Всушност, Џон беше типична персонификација на rockstar менталитет. Дојде во нова средина, на почеток им беше симпатичен заради екцентричноста и вештините и се умисли дека може да прави што ќе посака. Па продолжи со кршење на секое правило на кое се заколнал, и игнорирање на вековни традиции во име на некоја негова правда. Притоа, тотално губејќи осет за реалност и опкружување.
 
E

Epsilon

Гостин
Џабе сите анализи, коа Болтон го победи наеднаш Станис. Станис бил во добри односи колку што знам со Старкови, а Старк имаа огромна бројка на војска со Роб. Значи ако сеуште имале почит, а верувам барем неколку племиња ќе се приклучеа кон походот да се освои пак Винтерфел.

Станис нели беше еден од најдобрите тактичари, како загина вака на безвезен начин? Исто така безвезно ми е скокањето од толку голема висина на Тион и Санса, барем да ја гушнеше Тион и да го амортизираше падот на Санса, така повеќе ќе верував дека ќе преживее. :D


Овие фанатиците што ја пуштија Серсеи шо мислат да прават, да се тепаат со неколку палки против цела армија?


Овие Најтс Вач, попаметно ќе им беше да не им ја отворат вратата, или првин да го пуштеа Џон и да го скинеа. А вака сами си направија проблем, сеа е можно сите од Најтс Вач да умрат, пошто нели го нема Џон што ги договори дивјаците...

Мелисандре да ја ебам точно во вагината.


Ова Калиси се загуби кутрата, сеа неам идеја што би правела покрај онолку Дотраки, дали пак ќе се приклучат кон неа? Зошто би се приклучиле? :D

Или ќе фрли некој оган змејот и ќе се разбегаат брачава?


Ова во најмала рака ми е смешно со Калиси. :pos:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.133
Поени од реакции
32.860
Во делот со KL, како што Серси ги потцени фанатициве, во иста мера ако не и повеќе тие ја потценуваат неа. Не знам со кој ум High Sparrow ја пушти да си оди во палатата откако така јавно ја понижи, дали он вистински верува дека се покајала по исповедта и шетањето низ градот? Да не зборам сега и Џејми кога ќе се врати уште понапизден, многу софт ми станаа Ланистерите сезонава, го нема Тајвин и сите им се нафрлија како мршојадци.

Кога и ја видов фацата што ја направи кога ја подигна Планината-Франкештајн, одма ми стана јасно, тек сега ќе го ебат ежот, а за тие часните сестри мислам посебна освета ќе има спремено.

Од цела мрачна епизода, најсмешен дел ми беше Дрогон и Дени. Дрогон не беше повреден или нешто такво, беше изморен и прејаден и му се спиеше, и како некое мало детенце и водеше инат на мајка му, баш си го замслувам дијалогот „ајде бе сине, ај да си одиме дома, бегај мори стара, остај ме ми се спие, гони се у п.м“, кутрата сама по планините тргна да шета. :LOL:
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.092
Поени од реакции
2.497
Мелисандре да ја ебам точно во вагината.

Ова во најмала рака ми е смешно со Калиси. :pos:
И јас.

Калиси е тотално изгубена, ако изпаднит работата на добро со нејзе глупо ќе бидит дури.
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.681
Поени од реакции
2.255
Џон Сноу е жив пристигаат информации од Курир и Сител моментално они се на ѕидот,во живо има пренос :D ахахахах
Серси ке им ебе матер тоа е гарантирано само мое чуди добро бе крал мајка му и жена му у затвот овој ко пичка седи затворен не јаде бил у депресија па нели има ебани советници не е крал на некое село
Оли копилето ке го си заслужи у 6кава
Неможат да играат на оваа карта више да има добра епизода мора да умре главен лик ке им скурчи на лугево глеав по нет за Џон да умре бесе 1.05 коеф :D Ваљда ке им дое памет за 6кава
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
2.235
Поени од реакции
3.310
John се враќа и Сем сам си кажа пред некоја епизода а и чим Црвенава се врати кај него се е јасно. Али кој го ебе Snow кога се друго у серијава отиде у курац, Станис од претходната епизода го убија ( го направија психопат ). И оваа па Бриен кравата уместо да ја спаси Санса отиде Станис да го убива. Dumb bitch :icon_lol:.
Сеа ако сакаат све нека убијат толку од серијава останува уште да видам со Littlefinger што ќе се деси али ако го кикнат и него толку,foken dropped. :misticen:
 
Член од
30 ноември 2011
Мислења
1.681
Поени од реакции
2.255
John се враќа и Сем сам си кажа пред некоја епизода а и чим Црвенава се врати кај него се е јасно. Али кој го ебе Snow кога се друго у серијава отиде у курац, Станис од претходната епизода го убија ( го направија психопат ). И оваа па Бриен кравата уместо да ја спаси Санса отиде Станис да го убива. Dumb bitch :icon_lol:.
Сеа ако сакаат све нека убијат толку од серијава останува уште да видам со Littlefinger што ќе се деси али ако го кикнат и него толку,foken dropped. :misticen:
И ја се надевам ама видов сега продуцентиве му рекле толку е нема да го има во 6-7
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Станис не е мртов,Бриан најверојатно ќе сака некако да го замени него за Санса али кога ќе видат дека нема зошто Болтони да прифатат ќе дигнат со Станис востание на северот против Болтони.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
10.077
Поени од реакции
28.625
Катастрофа од сезона , буквално. Да не издвојат барем 3 минути од битката , само покосени ги дават. Нека се ебат сите режисери , заслуживме да видиме барем дали му крцна вратот на Станис.

За формацијата и стратегијата на војската да не зборувам , како банда навивачи , никаква дисциплина.


Цицките на Серсеи. :facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.482
Не знам што се буните за Џон кога повеќето од вас беа спојлнати за ова, само на форумов 10 ПП имам добиено со прашање за Џон, само што мислеа дека ќе го ликвидираат кај Хардхоум па изглеа си рекоа еј чим пројде тука значи ќе го биде 200%. :icon_lol: А и ова ликвидиран е под знак прашалник така да почекајте малце.[DOUBLEPOST=1434374329][/DOUBLEPOST]За 20 лика оставија клифхенгерс, тоа ми се допаѓа, минуси сезонава ми се само глупачкине од Дорн, ликот на Џејми, и ова што го направија Станис како оние од Диво Насеље. Нема време сега да гледаме битки од по пола саат, за тоа не замерам.
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
4.991
Поени од реакции
15.259
Многу провидна беше сезонава... премногу провидна.

На почеток мислев дека Станис конечно ќе направи нешто, било што. Кога увидов дека пола сезона ја преседе во Кесл Блек/Црниот Замок заклучив дека ќе ја изгуби битката за Винтерфел и Тронот и дека најверојатно ќе умре, вклучувајќи ја и керка му (јас мислев дека порано во предходните сезони ќе ја жртвува).

Сноу се приметуваше дека му спремаат нешто. Логичен заклучок беше дека ќе го убијат.

Дени испадна дека нема мозок. Во секој случај, нејзината приказна заедно со Тирион, Џора ми се доста интересни.

Сметам дека приказната за Ариа добро се одвиваше иако ги направи сите чекори кои беа очекувани/очигледни дека ќе ги направи.

Ситуацијата со Серсеи беше неочекувана и ми се допадна нејзината приказна, јас се надевав малку да изеде ќутек или нешто лошо да и се случи (мада тоа што и се случи беше оверкил, подобро да го убиеш криминалецот отколку на такво нешто да присилиш), религиозниве луѓе/одред не знаат што ќе им се случи.

Не очекував да умре Мирсела, Дорне-приказната беше подпросечна (можеби е до мене бидејќи ми се допаѓа Дорне и Доран па очекував нешто посебно).

Санса како што поминуваше сезоната се подосадна ми стана.

Како за крај, сезонава ми беше подпросечна. Најдобар впечаток ми остави Хaрдхом, но мислам дека оваа сезона, убиствата на познати ликови престана да остава силен впечаток и неверување кај публиката бидејќи публиката едноставно се навикна на тоа. Наредна сезона ќе треба да се потрудат многу повеќе и се надевам дека ќе биде многу подобра.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom