Game of Thrones

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.813
Пошто сите сте критичари па земале ДНД за кур не ги бивало, Берик од кајгана генералот знаел. Абе вие и кај Гордон Ремзи у ресторан да отидете филе мињонот ке ви биде или сув или мрсен. Старо француско вино да пиете ке ви нема шмек... Разбирам критика ама ова е претеризам.
Не е он критичар на серијата. Ја брани. Види му ги другите постови.
И не сум генерал ја, потпоручник сум.
Која ти е поентава? Демек ние не сме уметнички критичари и нема што да збориме негативно? Ако ти е тоа поентата, да ти кажам дека држи вода до некаде. Сега сакаш уметнички/филмски критичари да ти постувам што мислат?
 
Последно уредено:
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.862
Поени од реакции
11.484
Пошто сите сте критичари па земале ДНД за кур не ги бивало, Берик од кајгана генералот знаел. Абе вие и кај Гордон Ремзи у ресторан да отидете филе мињонот ке ви биде или сув или мрсен. Старо француско вино да пиете ке ви нема шмек... Разбирам критика ама ова е претеризам.
Прво, критиката може да биде позитивна и негативна. Второ, не е дека не ги бива, ама се гледа разлика во script writing и пред се', дијалозите (сети се во првите сезони какви ненормално јаки дијалози имаше постојано). Трето, според мене, се претерува во негативната критика за некои работи е друго (и више преоѓа кон хејт).
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.813
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Пеколот што се случува низ Kings Landing беше добро претставен.
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.308
Поени од реакции
7.442
Само една паралела ќе повлечам и еве нема да спамам во темава нит ќе ја бранам, ќе го пишам само сопственото мислење за последната епизода.

Паралелата ми е: замислете како се осеќаат ДНД кога го читаат хејтот од просечниве фанови што умараат, значи луѓето се професионалци во својата работа и работат на убедливо највисоко ниво односно на најскапата серија во свет. Над тоа моментално нема... Значи се на врвот.

Идат тука полуписмени фанови (без навреда пошто врска си немаат од таа професија и галамат), небитно дали на светско или локално ниво, еве ќе ја земам Кајгана.

Се појавува Тролејбус и на истите тие 'форумски стручњаци' им контрира(иако и јас на исто ниво како нив), и пази богати разни Дарлинзи, Берици, Доневи имаат ТОЛКАВ ЕГО ТРИП да ме окарактеризираат како глуп, неписмен итн. итн.

Епа сега замислете на ДНД како им е кога јебени Берик на Кајгана не може да се справи со хејт кон неговото мислење и се дрзнува да те навредува. Еееј јебени Берик никој и ништо во надворешни рамки... Како им е на ДНД кои се на врвот наспроти цела багра рејџ хејтери само затоа што сезоната не иде како што си замислиле.:pos:
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.356
Поени од реакции
3.130
Некој плаче за бан....
Троле- татко на змејовите...
P.S. Кој денес заборавил да се смее - .....
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.320
Поени од реакции
57.791
Шинобус, олади братче, у реду е. Нити ти ќе ги премислиш, нити тие тебе.

Еве ви нешто за читање и размислување:

 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Колку се засекирал Тролебус за D&D како да во тешки депресии паѓаат. :pos:
 
Член од
5 август 2007
Мислења
3.577
Поени од реакции
2.560
Нити сум стручњак, нити филмоман, нити имам искуство во рецензии пишување. Еве мое скромно, искрено мислење по повод последнава сезона.
Значи зборувам лично за моите чувства, односно како ја доживувам.
Нешто ми фали. Значи не ме интересира како ќе заврши, не сум разочаран од како умре Серси, не сум разочаран од како изреагира Дени, и да не редам сега, значи ич кур не ме боли што се случува, тоа е избор на писателите/сценаристите, и го почитувам. Јас ко ќе пишувам, ќе си пишам како сакам...
Ми фали нешто, не знам што. Празнина чуствувам. 8 сезони билдање, и некако се наеднаш, недоречено се случи.


Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom