Game of Thrones

Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Ако ме прашате мене, до сега беше еден долг вовед на серијава. :D
Замисли, воведот да го започнеа од Аегон Таргериан. Да го гледавме како пали и жари со змејовите. Како го гради Кингс Лендинг. Потоа Мед Кинг. Па Принцот Регар. Како Роберт и Нед креваат востание против Кралот. Дотогаш незначајниот Тајвин се крие у Кастерли Рок. Регар со Лиана, мхм

Е тоа ќе беше Малечка невеста вовед, ама ќе беше интересно. Ќе дочекавме 35-40 години со серијава.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ништо чудно откако ќе заврши да направат и тоа како било пред. По стапките на star wars или better call soul.
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ништо чудно откако ќе заврши да направат и тоа како било пред. По стапките на star wars или better call soul.
Многу паметно ќе бидит то, и многу подобро одколку да почнеа од старт со тоа, сега многу подобро мојт да ни се доловит се шо било и како било.
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.444
Поени од реакции
5.441
Многу паметно ќе бидит то, и многу подобро одколку да почнеа од старт со тоа, сега многу подобро мојт да ни се доловит се шо било и како било.
Не знам колку би било паметно да ги гледаме Регар со Лиана 8 епизоди кога веќе знаеме што ќе се случи и како ќе завршат.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Не знам колку би било паметно да ги гледаме Регар со Лиана 8 епизоди кога веќе знаеме што ќе се случи и како ќе завршат.
Aбе брат, навивачите на Арсенал како ги гледаат секоја сезона кога знаат што ќе се случи и како ќе завршат... :D
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Интересно би било да се види како почнало се ако знаеме што ќе биде. Баш би било јако со Mad King и Ланистер, битката кај Trident итн...
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Долгометражни приквели да направат би било јако.
 

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Нели оваа Лиана го сакаше Роберт? Како испадна Сноу да биди син на Регар?
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
Нели оваа Лиана го сакаше Роберт? Како испадна Сноу да биди син на Регар?
Роберт ја сакал Лиана, незнам дали и она него или она била заљубена во Регар.
Регар ја киднапирал Лиана, е сега дали Сноу е последица на силување или вистинска љубов, јас не памтам да беше спомнато во серијата( некој ако знае нека пише :) )

За ова има само една верзија и тоа на Роберт во прва сезона.
Затоа она на смртна постела го моли Нед да го прифати како свој син, зошто ако се знаела вистината многу јасно што ќе се случело со детето.
Тоа ти се вика прав вујко. По цена дури жена му да мисли дека некогаш ја изневерил, да го презира цел живот Џон мислејќи дека е bastard на Нед, успеал да ја сокрие вистината и од нејзе, а богами и од цел свет :D
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Lu5

Lu5

Som la gent Blaugrana!
Член од
30 ноември 2011
Мислења
4.214
Поени од реакции
7.272
Роберт ја сакал Лиана, незнам дали и она него или она била заљубена во Регар.
Регар ја киднапирал Лиана, е сега дали Сноу е последица на силување или вистинска љубов, јас не памтам да беше спомнато во серијата( некој ако знае нека пише :) )

За ова има само една верзија и тоа на Роберт во прва сезона.
Затоа она на смртна постела го моли Нед да го прифати како свој син, зошто ако се знаела вистината многу јасно што ќе се случело со детето.
Тоа ти се вика прав вујко. По цена дури жена му да мисли дека некогаш ја изневерил, да го презира цел живот Џон мислејќи дека е bastard на Нед, успеал да ја сокрие вистината и од нејзе, а богами и од цел свет :D
"A Song of Ice and Fire" or "A Son of Ice and Fire"



За 10 дена ги изгледав 6те сезони, денес ја догледав :D
 
Член од
10 мај 2009
Мислења
1.879
Поени од реакции
1.970
"A Song of Ice and Fire" or "A Son of Ice and Fire"



За 10 дена ги изгледав 6те сезони, денес ја догледав :D
Па добро, си терал добро работно време, по 10тина саати на ден.. Ама те сфаќам.. :D

Голема желба ми е да го прикажат Регар во серијата. Се надевам дека Бран ќе има некоја визија како Лиана се најде во Tower of Joy. За добар кастинг не се ни сомневам дека би имало.. ама мене да ме прашаат би им го предложил Alexander Skarsgard како перфекција :)
 

бутЕ

старлета
Член од
29 март 2011
Мислења
2.231
Поени од реакции
3.830
"A Song of Ice and Fire" or "A Son of Ice and Fire"



За 10 дена ги изгледав 6те сезони, денес ја догледав :D
Ја пред 3 дена го почнав сеа сум 4та сезона...уживај ќе те стигнам :D дуга је ноч...а и слатка е втора смена на работа :P
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.271
Поени од реакции
78.918
. Дотогаш незначајниот Тајвин се крие у Кастерли Рок.
Никогаш не бил незначаен. Уште од рана возраст бил значаен. Прашај ги Рејни и Тарбеци.
Toa што тактички чекал тогаш, тоа е типичен лејт Валдер Фреј потег.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom