Game of Thrones

Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Калисиво да се заљубит во Night King :D:D
 

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.104
Поени од реакции
4.946
trejlerov po moe 3 va snou deneris i sersej se vladeteli na 3 carstva podeleni so znaci sekirite im se zakopani i ko sto vidov na kraj od trejlerov ledeniot im e neprijatel i sea ovia 3 va ke se borat protiv ledeniot ke bide interesna
Браво ја реши.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.626
Поени од реакции
14.401
Мислам дека Samwell и Брен ќе имаат битна улога во исходот, посебно Брен. Може и највеќе Брен, убеден сум дека може/ќе знае да си игра играчки со змејовите...
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.331
Поени од реакции
19.743
Како ќе им каже инвалидов дека Џон е Таргеријан?

"Слушај брат, нема да ми веруеш али ти си наследникот на тронот на Вестерос."
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Како ќе им каже инвалидов дека Џон е Таргеријан?

"Слушај брат, нема да ми веруеш али ти си наследникот на тронот на Вестерос."
Па сигурно има доказ некој, ќе се најде нешто.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Сем + Брен + Рид со комбинирани информации. А тепањето со white walkers и нивното уништување со obsidian-от ќе му даде некаква фактичка моќ, а тоа пак ќе му го зацврсти claim-от пошто кај луѓето ќе се роди потреба од тоа да бидат предводени од јак водач, новиот Azor Ahai.

Yes, I did my research :D
 
Член од
5 април 2012
Мислења
8.120
Поени од реакции
8.909
Јас пак ја изгледав 6та сезона. Конечно почнаа да се склопуваат коцките за кои имавме теории веќе 6 години.

Мислам дека е извесно оти Џон ќе се ожени со Даенерис. Вокерите ќе го поминат ѕидот заради Бран. И сега одкако изгуби се, веројатно ќе заврши и приказната на Серси.

Се на се очекувам 7ма сезона да биде фантастична.
 
R

red.devil

Гостин
Чекаш шест сезони winter to come и останавме на чекање. Сега, седма има да биде пренатрупана и се ќе биде брзоплето како секоја јака серија. Мислам ќе се разочараме од интензитетот и обработката на настаните на самиот крај.
Даенерис сеуште не е стигната кај што треба, Вајтвокерите немаат поминато тоа што треба да поминат, другиве уште не ја гледаат големата слика и се борат за глупости како тинејџери за постер... Ако ме прашате мене, до сега беше еден долг вовед на серијава. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom