Game of Thrones

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Pardon me my grace. Мислев лесно предвилива во поглед на постарите сеозни поради фактот што интернетов е преполн со споилери, и од прилика знам што се дешава 1-5 сеозна...
....
....
....
....
....

Како...

....
....
....

... како ја прави тоа....

....
....
....
.... предвидлива...

....
....
....

....

... како...
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.938
Поени од реакции
35.341
Можда си спојлерисан со некои сцени , али верувај ништо немаш видено сеуште. Ова во случај да си сеуште на првите 2 сезони. Јас по трет пат ја гледам и пак ми е интересна како и првиот пат. :D
 
Член од
16 јуни 2013
Мислења
418
Поени од реакции
344
Можда си спојлерисан со некои сцени , али верувај ништо немаш видено сеуште. Ова во случај да си сеуште на првите 2 сезони. Јас по трет пат ја гледам и пак ми е интересна како и првиот пат. :D
спојлерисан до даска
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
спојлерисан до даска
Ова не е акција со Џејсон Статам. И да ги знаеш некои од капиталните моменти, се сомневам дека ги знаеш заговорите зад грб, хајките, дијалозите, па и пресвртите во сторијата.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Целосно се согласувам.
Се што и фали на оваа серија, за да стане епска како Six Feet Under, Twilight Zone, Breaking Bad, The Sopranos и сл. е во нејзе да глуми некој кикбоксер/мма борач или што и да е тој небитниот на кој се палат примитивни луѓе и кој изгледа како да има 20 години повеќе од вистинската возраст.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.225
Поени од реакции
78.814
Целосно се согласувам.
Се што и фали на оваа серија, за да стане епска како Six Feet Under, Twilight Zone, Breaking Bad, The Sopranos и сл. е во нејзе да глуми некој кикбоксер/мма борач или што и да е тој небитниот на кој се палат примитивни луѓе и кој изгледа како да има 20 години повеќе од вистинската возраст.
Aj па последната сезона, здравје, редно е Трамп да има cameo. (и Станија, ако може)
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Нека почива во мир, одлично си ја заврши работата во серијава, секоја сцена со него беше занимлива и поучна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom