Game of Thrones

Ф

Флеш

Гостин
Питање....Шо се деси со сестра му на Теон Грејџој ?Беше однесена кај Перси....
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Немаш спојлери за неа? :icon_lol:
Чим не знае, значи нема да ја има уште еднаш во сезонава, тек во осма ќе дознаеме што ќе биде со неа. #Лоџик
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Питање....Шо се деси со сестра му на Теон Грејџој ?Беше однесена кај Перси....
Кој е тој Перси!?

Инаку ништо, беше врзана и веројатно чичко и ја држи. Нејзината приказна не е сеуште прикажана. Патем ништо нема ни за чичко и, последно беше уништувањето на бродовите на Дени кај Кастели Рок.
........
Мислам дека Дени ќе може да има дете. После толку магии, пророштва, змејови, сенки кои убиваат и воскреснувања, можат да пробаат да и направат нешто. Ако веќе одат кон тоа да ги направат спојка со Џон (што не знам колку ќе успее откако ќе дознаат дека се во роднинска врска-тетка и внук), нека и направат еден наследник со некоја магија, ако постои таква. Ако не, Санда и Ајра се печени за брак. Можеби и тие би биле потенцијални наследници (ако Џон е Таргериен, можеби нема да има доверба на северот и нема да сакаат да им биде крал и со самото тоа северот ќе мора да бира нова ,сега, кралица), кој знае како планираат да ја завршат приказната. Само би било клише некој нов лик да стават и тој да биде на тронот.

И очекувам Џон да го убие НК. Тоа е очигледно сценарио, иако 8-та сезона не се ни започнала да се снима. :)

Најсмешно ми е братството. 3-4-ца беа и тие имале мисија позади ѕидот. :pos: Требало да имаат уште некој, барем да личеа на посериозна банда.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.866
Поени од реакции
11.487
Кога сме кај Братството, баш на ЈуТјуб гледав видеа од делови од серијата и се потсетив на моментот кога Едард Старк го осудува Грегор Клегејн на смрт (заради нападите на селата). И тогаш му ја дава таа задача на Лорд Берик Дондарион (тогаш друг глумец, нели). Е сега, пошто сум малце нуб, Братството постои и претходно нели, и ако да, како Берик се приклучи кон нив? Не сакам да ги барам овие информации на Интернет, не се знае каде се' може да има спојлери...
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
plot armor :D Инаку не знам како би ја афектирало тоа способноста за летање ако носат штит (а и од што би бил, Valyrian steel?). Плус, змејовите нонстоп растат. Кој ги читал книгите подетално нека каже дали воопшто се спомнува нешто ко dragon armor во asoiaf. Од друга страна пак во книгите мислам дека на возрасните змејови не им треба штит, бар не од обични стрели, не знам за нешто ко "scorpion", ама со the Night's King имаме работа со entirely different shit.
Balerion имал 220 години кога скинал конци. Drogon има 6 годинки. Во full maturity Balerion е од прилика 5 пати помасивен од моменталниот Drogon, така да...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кога сме кај Братството, баш на ЈуТјуб гледав видеа од делови од серијата и се потсетив на моментот кога Едард Старк го осудува Грегор Клегејн на смрт (заради нападите на селата). И тогаш му ја дава таа задача на Лорд Берик Дондарион (тогаш друг глумец, нели). Е сега, пошто сум малце нуб, Братството постои и претходно нели, и ако да, како Берик се приклучи кон нив? Не сакам да ги барам овие информации на Интернет, не се знае каде се' може да има спојлери...
Во книгата, Ланистерови ги пресретнуваат (Берик и екипата пратена од Едард) и ги убиваат, потоа Торос го воскреснува нели и го оформуваат братството. Дали беше во серијава вака не ми текнува, да не смениле нешто дотогаш зошто сторијата на Берик е сменета и од исти причини како тебе не ми се гугла :icon_lol:
П. С. Се ова што го напишав во две реченици, во временска фаза од три различни книги се случува :vozbud:
 
Член од
28 декември 2011
Мислења
4.371
Поени од реакции
6.207
33122212134.png

Еве од прилика споредба од нет. Инаку, тоа е 747 боинг. Ииии да, моменталниве змејови најверојатно растат забрзано, ради магијата во светот или шознам. Ако било кој од змејовите преживее до после крајот на последната сезона, нека му ја мислат Вестеросчани.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Se pazev od spojleri do snosti, zatoa me nemase, ako nekoj ko Vori namerno zaebe krajnite epizodi - imam nova alatka spam, ve brise od postoenjeto.

Zosto se pojavila mecka zborevte 2 strani... vie ste ulavi.

Muabetot dali zmejot e ko wights ili ko so praat ww, spored mene uste ne se znae. Toa deka imal zmejot sini oci ne znaci nisto, i meckata imase. Ako i nea namerno ja napravile, ke ja kontroliraa, nemase da roam-a taka random valda. Koga sme kaj kontroliranjeto, izgleda na ist nacin gi kontroliraat wights ko bran, so warganja. Padna muabet dali moze poveke naednac, epa mislam deka odgovorija, samo sto bran e uste u vezbanje, bidejki koga gi dadoa gavranite na pocetok, bran gi kontrolirase site, samo ne naednac, ako primetite ocite im stanuvaa beli pa crni pa pak beli naizmenicno... ke vidime. Baska pregolem hint e toa sto poglednuva odma u gavranot Strasko i odma prekinuva varganjeto. Go prezema bidejki e pojak. :D

I dosta so patuvanjeto, aman, nikoj ne go brani deka eve - vozmozno e stvarno da e taka, ama se znae uste kolku epizodi ima i deka e ubrzano. Forata e sto nema veke lugje i lokacii, 3 se, se na se. I moraat da gi spojuvaat, zatoa trcanje do zid, gavran do dany i nazad kaj john izgledase ko pola den. Koj da davaat umeguvreme? Sansa kaza u eden muabet deka John go nema so nedeli veke, ne propatuval cel univerzum u 1 epizoda. Mozda ww go vadea sea zmejot 2 meseci? Vie pak ke crtate kolku ne mrdnale u sporedba.

Arya i Sansa bea ocobol, dodusa ne... Sansa ima poveke character development od isforsiranata frogface noone arya. Kako moze nekomu da mu e omilena ne znam. Sansa epten mi ja opravija kako lik, baska i razubavena, odraz na majka i, graciozna.

Dzabe se mislev kolku valyrian steel mecevi ima, koj kako i do kogo ke stigne za borbata so ww. Sea cela planina dragonglass, padna cenata na zelezoto.

I uste edno retardirano prasanje, moze li zmej so ogan da go rastopi dzidot? Ili magijata go drzi poise negoli samiot mraz.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.504
Поени од реакции
33.660
Мраз ќе пушта :D
Toa najverojatno da. Ke ima borba ala harry potter vs voldemort koga se sudrija, taka ke e so mrazot i ognot.

Cisto hipoteticki prasuev, ako se izdesi nesto.

I mnogu sakav Tyrion da javne, epten forsiraa lani i od start kolku im se voshituva i gi saka zmeevite, baska i on imase John moment koga go dopre zmejot.

Mozda ke go javne na Danny, koga taa ke skine konci. :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom