Galaxy A8 Star - Нов буџетен убиец на Samsung???

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Не е лош J7 2017.
Ја J7 2016 имам и топ си е за сега. Сите што сакаат врв од J класата, за сега нека земат J7 Pro. J7 Pro е за малце подобар од J7 2017,со скоро ич разлика. Од A класата моментално за евтина цена (која што ќе падне) најдобар е Galaxy A8 Star.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Redmi Note 5 Pro, кој што има IPS дисплеј што не покажува живописни бои за разлика од AMOLED/OLED дисплеите.
Li-Po батерија која што е по привлечна за експлозии (т.е. по опасна) во споредба со Li-Ion батериите.
Micro USB, а не USB Type - C каде што USB Type - C за примање и праќање податоци е побрз.
Реклами на многу од апликациите на Xiaomi.
Па затоа за мене овој телефон е топ за таа цена што сигурно ќе падне. Xiaomi во други ствари е подобар, но сепак Samsung си е Samsung.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Нов Review од познатиот Јутубер Xeetechare:
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Mi 8 SE =/=Mi 8
И не ставај тука такви линкови може некој навистина ќе помисли дека е тој модел и ќе го нарача.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Mi 8 SE =/=Mi 8
И не ставај тука такви линкови може некој навистина ќе помисли дека е тој модел и ќе го нарача.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
normalno deka ne e isto, ama i ne e ni mnogu poslab. malce pomal ekran (amoled i kaj dvata so ista rezolucija), sd710 vs sd845 i dvata se vo 10nm, malce poslaba sekundarnata kamera kaj se. uglavnom zveretina za 250e.
 

The Wild Boy

љепотан
Член од
26 декември 2017
Мислења
1.549
Поени од реакции
931
Извинете ама не сум многу по не-квалитетни кинески телефони.
Не дека у спецификации не се лоши, и у цена туку во квалитет и издржливост.
Samsung го нуди тоа веќе одамна.
Еве мене поише од 3 пати ми има паднато мојот буџетен J7 2016,и тоа од 1м висина и ни влакно не му фали.
Го видовте ли видеото што го пратив иначе?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom