Futurama

Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Најдобрата цртана серија во овој и во минатиот век. Од гикови за гикови. Беше откажана па фановите преку разни петиции ја вратија на наша општа радост, првин преку 4 директ то двд филмови па после откако доживеа успех филмовите(а што друго?) ја вратија лани во етер на Комеди Централ. За 20 дена ке започне најновата, 7 сезона па пред тоа мислев да подискутираме и да си ги размениме мислењата за тоа колку е добра и одлична и прекрасна и радосно ширачка и синусо чистачка и што ти не знам друго. :cuc:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.684
Поени од реакции
27.886
Незнам оти се изнервира вака, остај ги непросветлени. Ќе си отворевме ние форум со тема за Futurama. With blackjack and hookers.
In fact, forget the forum!

Кликаме пријави на секој што ќе ја постира I dont want to live on this planet anymore сликата, која ја превзел од 9gag or.. wherever.
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
wot in fact forget about the blackjack и онака сум чоек поеќе по макао. The hookers can stay. The hookers are good.
 

VLJ

Член од
14 ноември 2011
Мислења
2.277
Поени од реакции
4.312
Јас серијата ја поштувам ептен и ми се чини дека ова е вистинскиот стил на Мет Грунинг, само што морал малку да го ублажи за The Simspons. Малку загубив надеж после првата епизода откако се вратија бидејќи мислев дека ќе загубат од претходниот стил. Но, уште од наредната епизода се вратија во полн сјај и сега едвај ги чекам новите епизоди. Секако летото е сушен период за серии.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.677
Поени од реакции
1.046
"Futurama - This time, it's personal." :)

"Too many bones, not enough cash?! Call CASH BONES!!!" :D

Одлична серија од Matt Groening, кој што е исто така креатор на The Simpsons.
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.616
Поени од реакции
1.873
BITE MY SHINY METAL ASS
Закон е серијата.


А и срцепарајуча на моменти :eek:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.604
Поени од реакции
21.051
(V)(;,,; )(V)

Морам со спејсот зашто форумов сам си праи анимација, КАДЕ ШТО НЕ ТРЕБА!
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Toп 10 епизоди што мене ми се допаднале поредени без некој посебен ред.

10. Godfellas, Бендер ке го лансираат од цевка за торпедо кога Фрај и компанија се борат против вселенски пирати и Бендер ке патува со толкава брзина што никогаш не ќе може да го најдат, па низ сплет на околности(пиво) ке стане бог па ке се сретне со Бог. Доста добра епизода. Исто така Фрај кога ке иде со кај свештениците на Хималаите е една од посмешните работи во серијава.

9. Тhe Devil's Hands Are Idle Playthings, Пред да ги добиеме новите епизоди оваа епизода беше финале за серијата и искрено задоволитено беше. Финалето од епизодата со музичкиот дел ми е мастерпис.

8. The Prisoner of Benda, Oд новата шеста сезона доаѓа овој бисер . Морам да признаам дека кога почна сезоната не бев многу импресиониран и помислив дека магијата од Футурама е исчезната ама се погоди оваа епизода и ми ја врати вербата. Најсмешното нешто што се погодило на ТВ со години дефинитивно. А и може да видиме дел од душата на Скрафи во оваа епизода, сниф :(:place: .

7.Jurassic Bark, ....
Сум рикал како говедо на крајот. "Nuff said.

Kе ги ставам после другите, ако има желба некој нека си постави и он.
,
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
17.684
Поени од реакции
27.886
Koја е кога со Бендер го гледаат уништувањето на универзумот и повторното раѓање..?
 
Член од
23 декември 2011
Мислења
980
Поени од реакции
1.365
Koја е кога со Бендер го гледаат уништувањето на универзумот и повторното раѓање..?
Тhe Late Philip J. Fry, од шеста сезона. Кога со Лила ке сe "допишуваат" преку милиони години разлика. Прекрасна епизода. A и кога ќе ја убијат Елеанор Рузвелт наместо Хитлер :X3::pos:.
In the year 252525252!
 
На врв Bottom