Friends

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
4.995
Поени од реакции
5.718
Ја сака(в)м серијава. Почна да ми здосадува и веќе да ми смета од толку што е форсирана и секаде само Френдс,Френдс,Френдс... Да смешна е ама некако смешна е за во тоа време и сметам дека треба да остане во тоа време што си беше. Ја гледав на времето на А1 и пред 5-6 години пак на нет. Според мене , 2020 година сме и сè е скроз различно од времето на Френдс и нивните шеги и ситуации од 2000'та. Сакам да се сеќавам на серијата и на тоа време , а сега има многу модерни и добри серии. Сè во свое време.
Дај кажи неко добри модерни серии да утепаме време во карантинов (комедии ако може)

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.112
Хумористични серии од времето на Френдс: Група на пријатели со over-exaggerated personalities of the average human being влегуваат во интересни ситуации. Полно позитивна енергија, хумор, one liners, и останати шеговити работи.

Хумористични сери во иднина: Си биле црнец, хомосексуалец, белец и Азиец и сфаќаат дека животот нема смисла, но сепак додека си жив треба да се гласа за омилената партија на креаторите на серијата. Од пет ликови тројца немаат personalities. Нема laugh трака, пошто има само пет шеги во епизода, ама сепак е добра шанса да ги лажеш гледачите дека се паметни пошто два пати во епизодата се насмеале "on their own"
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
41.819
Поени од реакции
83.112
Еве ги бебињата што ги роди Фиби :D

1587738975037.png
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.019
Поени од реакции
16.769
Да ја живнеме малку темава. :D
Тортата уште тука не ја ставив. :ROFLMAO:
На ламбата ја утнав само формата, не побарав слика, од памет ја правев...
На оваа мислев:

101691445_142536484028431_1345014527840437896_n.jpg

101788296_1128740307505624_7046147466103192281_n.jpg

A сега, да си продужам со слики што сум ги лајкнала последно. :ROFLMAO:

FB_IMG_1591289995579.jpg

FB_IMG_1591258385542.jpg

FB_IMG_1591288907989.jpg

FB_IMG_1591258133562.jpg

FB_IMG_1591258405510.jpg

FB_IMG_1591258849712.jpg

FB_IMG_1591258822341.jpg

FB_IMG_1591258112277.jpg

FB_IMG_1591258880453.jpg

FB_IMG_1591258051091.jpg

FB_IMG_1591258621420.jpg

FB_IMG_1591258527064.jpg

FB_IMG_1591258779621.jpg

FB_IMG_1591258682290.jpg
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.474
Поени од реакции
19.824
Како женска убавина, Courtney Cox во времето кога снимале мислам дека е светлосни години по убавина пред другите жени во серијата. Има и некоја таква женска харизма што исто е ретка меѓу жените, некој микс од емотивна интелигенција, сексуалност, хумор. Сега ги следам на инстаграм и жал ми е кога ќе ја видам со тие ботокси и чуда, а сигурен сум дека би била пак убава да не се трудела толку.
Од друга страна Aniston денес е чудо. За мои поимања за убавина на жена, во тие години, на прсти се бројат тие што може да се држат како нејзе.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.668
Поени од реакции
21.221
Уште ме држи нервоза кога Рос се брзаше за настанот каде треба да држи говор и другите се глупираа и не им беше гајле што ќе закаснат, а тој ги чекаше. Да ти е*бам пријателите!
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
3.745
Поени од реакции
8.221
FB_IMG_1592850684237.jpg

Фиби е creepy, Рејчел и Моника "фраерчиња", Рос е прав травестит, Чендлер намќорка, а Џои симпатична цура. :)
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.701
Поени од реакции
6.634

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
26.322
Поени од реакции
46.932
Не видов дека имало агитирање на темава :pos:
 
Член од
20 јули 2010
Мислења
909
Поени од реакции
2.227
Same day, different Chandler

The actress who plays Estelle previously played a nurse in the episode where Carol gives birth to Ben
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.474
Поени од реакции
19.824
Многу познати фаци гостуваа во серијава. Најомилена ми е Christina Applegate, која можеби не е од калибарот на Bruce Willis или Brad Pitt по светска слава, ама затоа улогата на возрасно разгалено детиште ја "кине", буквално, како воопшто да не глуми....а сценариото е така погодено да и "приемот" од главните ликови е скроз откачен.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom