Fortnite

Член од
24 мај 2007
Мислења
78
Поени од реакции
7
Не видов дека има отворена тема за играва,Една од најстримуваните игри во моментов.
И искрено немам сретнато Македонци.
Unreal engine,бесплатна,се сметнува од Epic Games.
И да не должам,видете некое видео на youtube,или некој стример на Twitch.
Пишете account,ако решите да играте да се addnime.
И секако мислење :) .
Позз...гејмери.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.463
Поени од реакции
6.341
Многу хајп има околу играва, често гледам на јутуб клипови од фортнајт и ми делува доста интересно. Дефинитвно ми е на листа за да ја сефтосам, само прво да земам подобар лаптоп иако не големи побарувања околу конфигурацијата, јебига кежуал гејмер сум па на сони или лап топ играм обично, немам многу време ко порано.

Градењето е една од главните карактеристики што мене па лично многу ми се допага, не е класична пуцачина туку бара и да имаш скил у градење. Башка батле ројал е и кампирањето е сведено на минимум .

За разлика од PUBG им делува многу по симплифицирано и поинтересно, а почнам да ја играм ке ве барам да праиме тим.
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Ја убивме од играње периодов на PS4. Има подршка играва за тастатура и маус на sony систем. Константни апдејти, нови содржини, настани.. таман ќе речеш ти здосадила играва, додаваат нови работи. Големо браво до epic games за начинот на кој се носат со целиот хајп.
 
H

HoT _iCe

Гостин
Не е мој стил, пошто сам кантер играч цел живот кд ќе дојде фајт не знам дали попрво да граду или да се пуцам, а кантерашко у мене ми вика да се пуцам како алфа мужјак док они градив куле и градови. ПУБГ е много повише мој стил на игру. И не ми се свиѓа што има толко много шатгани и што су толко битни, тој ме одвраќа од игру, иначе ок е.
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
625
Поени од реакции
1.436
Де бе не си сретнал Македонци. Секој втор ја игра играва, дури и луѓе што не играле мултиплеер игри. Не' има, ама збориме Англиски па не знаеш. :D

Инаку многу светли бои има и транзиции меѓу нив, тоа највеќе ме курчи, ме здоболуваат очи.
 

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
Имаше и период кога ПУБГ сакаше да ги тужи (или ѓи тужеше) Unreal Engine..
На страна, ПУБГ дефинитивно е многу подобра игра кога ѓи споредуваме двете.
 
Член од
4 август 2018
Мислења
4
Поени од реакции
1
Ја играв ама градењето стварно е шит со скалите..
Баниран сум без да иам чит античитот им е заебан гледам дека многу
играчи се банирани иако немале чит , и банира на IP на компјутер
неможам да влезам..
Како и да е добра е играта ама градењето не ми се свиѓа воопшто и ич не се организирани ниту имаат добра заштита и скрипти.
 

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
Ја играв ама градењето стварно е шит со скалите..
Баниран сум без да иам чит античитот им е заебан гледам дека многу
играчи се банирани иако немале чит , и банира на IP на компјутер
неможам да влезам..
Како и да е добра е играта ама градењето не ми се свиѓа воопшто и ич не се организирани ниту имаат добра заштита и скрипти.
Мене ми се заеба цел акаунт еднаш кога отидов во Insomnia... Некој од предходно имал чит симнато и ја се логирав играм играм после гледам дома баниран, само што беше бан од таму, не од кај мене така да можев да си направам нов акаунт... Него за тебе чаре е само да си земеш скрос нова копија од Windows :)
 
Член од
16 мај 2019
Мислења
7
Поени од реакции
1
Zdravo! Vo posledno vreme imam dosta uspeh so turniri vo fortnite ama imam eden problem i toa e pingot (30-34ms).
Se mislam dali ustvari i da zemam najbrziot internet vo Makedonija(1GB/s/1GB/s) dali e mozno vo opsto da imam 0 ping? Fala Odnapred.
 

OMGWTFBBQ

Bone for Tuna
Член од
3 февруари 2007
Мислења
8.802
Поени од реакции
4.419
Не, не е можно да имаш 0 пинг.
Не, брзина на Интернет не е директно поврзана со пинг.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.252
Поени од реакции
2.545
Пингот зависи од далечината, колкав пат, колку време треба за да помине информацијата, од тебе до серверот и назад
Ако е серверот во Македонија или близина ќе имаш добар пинг. А 30мс е добар, одличен пинг. Така да не е проблем пингот.
1мс и помалку може да имаш само во локална мрежа, играчница или дома.
 
Последно уредено:

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
5.073
Поени од реакции
4.057
ако некој игра нa playstation 4 имам некој бесблатен бонус дигитален итем за играва. Јас не ја играм играва ако е некој заинтересиран за да му го пратам кодот нека ми пише.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom