Ford пак ќе го произведува стариот (првиот) Mustang!

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
http://autos.yahoo.com/news/ford-reintroduces-the-1965-mustang.html

И официјално, Ford пак ќе го произведува стариот Мустанг со нови технологии за лим со тоа што, ја прави школката...додека муштеријата сам си се снаоѓа за останатите елементи, што мислам е ОК.

15000 долари...10000 евра. Можи да се увези и кај нас знаете?...само да се најде и мотор и се е ОК :)))
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
2.000
http://autos.yahoo.com/news/ford-reintroduces-the-1965-mustang.html

И официјално, Ford пак ќе го произведува стариот Мустанг со нови технологии за лим со тоа што, ја прави школката...додека муштеријата сам си се снаоѓа за останатите елементи, што мислам е ОК.

15000 долари...10000 евра. Можи да се увези и кај нас знаете?...само да се најде и мотор и се е ОК :)))
Сакам само еден GT 500 од 67" и може да ме земе господ :D
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Хмммм....еден нов Мустанг, и еден со мотор и читава внатрешност, двата во еден контејнер од Америка до Солун... па склопување од двата еден и ај наздравје Мустанг!
 

|Volkswagen|

Тастатурата е посилна од мечот!
Член од
21 јули 2009
Мислења
2.725
Поени од реакции
892
Еве имате сеа шанса да си склопите. 15000 долари школка...мотор...4-5000 долари (нов мотор) со уште 1-2000 за трансмисија суспензија нешто штот и јас знам електрика ...ќе ве фати 30000 се на се ... 25000 евра се на се :) Подобро од било кој Голф 6 ГТИ :)
 
S

Shellshock nam67

Гостин
http://autos.yahoo.com/news/ford-reintroduces-the-1965-mustang.html

И официјално, Ford пак ќе го произведува стариот Мустанг со нови технологии за лим со тоа што, ја прави школката...додека муштеријата сам си се снаоѓа за останатите елементи, што мислам е ОК.

15000 долари...10000 евра. Можи да се увези и кај нас знаете?...само да се најде и мотор и се е ОК :)))
i stalone si napraj svoj mustang :))
--- надополнето: Oct 30, 2011 12:56 PM ---
Еве имате сеа шанса да си склопите. 15000 долари школка...мотор...4-5000 долари (нов мотор) со уште 1-2000 за трансмисија суспензија нешто штот и јас знам електрика ...ќе ве фати 30000 се на се ... 25000 евра се на се :) Подобро од било кој Голф 6 ГТИ :)
za tie pari prijatele ima skoda superb zmija :)) so full oprema
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Еве имате сеа шанса да си склопите. 15000 долари школка...мотор...4-5000 долари (нов мотор) со уште 1-2000 за трансмисија суспензија нешто штот и јас знам електрика ...ќе ве фати 30000 се на се ... 25000 евра се на се :) Подобро од било кој Голф 6 ГТИ :)
за ваков проект треба многу време , а богами и пари :) ,ретко кој би се нафатил на ваква опција.Сепак вреди за женските кои ке ги качиш во него (y)...
Мислам дека Џиш би бил прв од Македонија што би склопил ваков мустанг :)
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.687
за ваков проект треба многу време , а богами и пари :) ,ретко кој би се нафатил на ваква опција.Сепак вреди за женските кои ке ги качиш во него (y)...
Мислам дека Џиш би бил прв од Македонија што би склопил ваков мустанг :)
Хаха, Џиш можеби има желба и време... ама толку пари дефинитивно нема :) Сумата горе што се спомнува само за школка (15К долари) е премногу... Башка шо кога би имал 20.000-ки за давање за коли би ги инвестирал во неколку канти од тука, и солидно опремена работилница (ем занимација, ем објектче, утре задутре жена деца, ќе те избркаат од дома, да има кај да се прибериш :))... се убив од лежење на цименто под Мерцедесот, не го бива така.

Инаку, сепак мислам дека ова е маркетиншки трик на Форд, колку да ги “оживее“ старите легенди во Америка. Имаш канта мустанг, си купуваш школка, си го средуваш. И да ти фали некој екстра дел, има кај да го најдиш. Во Европа невервам дека ќе има успех со продажбата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom