Ford доктор за Ford прашања

Член од
9 декември 2012
Мислења
809
Поени од реакции
865
Kako ne mu ja misli koga na reklama 5 se prodavaat takvi fordovi pi 6700 evra

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Ќе ја видиш разликата кога ќе видиш 2-3 коли.За годината и километражата колава е топ.Кс исто е битно.Ако е ,а сигурно е 140кс, вреди за парите.
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
Ќе ја видиш разликата кога ќе видиш 2-3 коли.За годината и километражата колава е топ.Кс исто е битно.Ако е ,а сигурно е 140кс, вреди за парите.
гледав на огласи,според опремата,км немаше ништо слично во цена..
тие што се по 7000евра се со 250.000км и увезени беа повеќето..
 
Член од
4 декември 2017
Мислења
10
Поени од реакции
2
гледав на огласи,според опремата,км немаше ништо слично во цена..
тие што се по 7000евра се со 250.000км и увезени беа повеќето..
Za 8500 druze se zema (BE EM WE) ili vo prevod -cika kure kupio bmw.e,sega prati me
Bmw 530d e60 5serie
Vo odnos na fordot ima razlika kako zemja vozduh ili g's i gakji i ednoto i drugoto se spoeni no ne se isto
Uste prati
Fordovite so 150 iledarki uste ne mozat na bemvinjata da i se fatat i so 2 miljoncinja

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
809
Поени од реакции
865
Za 8500 druze se zema (BE EM WE) ili vo prevod -cika kure kupio bmw.e,sega prati me
Bmw 530d e60 5serie
Vo odnos na fordot ima razlika kako zemja vozduh ili g's i gakji i ednoto i drugoto se spoeni no ne se isto
Uste prati
Fordovite so 150 iledarki uste ne mozat na bemvinjata da i se fatat i so 2 miljoncinja

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Темата е за Форд.Вози си ти БМВ и уживај.
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Za 8500 druze se zema (BE EM WE) ili vo prevod -cika kure kupio bmw.e,sega prati me
Bmw 530d e60 5serie
Vo odnos na fordot ima razlika kako zemja vozduh ili g's i gakji i ednoto i drugoto se spoeni no ne se isto
Uste prati
Fordovite so 150 iledarki uste ne mozat na bemvinjata da i se fatat i so 2 miljoncinja

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Се гледа дека немаш повеќе од 17 години..На скапани БМВ-иња се палат тинејџери..
Паметен човек зема понова кола спрема неговите потреби,а не за мерење на куќеберникот..
 
Член од
4 декември 2017
Мислења
10
Поени од реакции
2
Се гледа дека немаш повеќе од 17 години..На скапани БМВ-иња се палат тинејџери..
Паметен човек зема понова кола спрема неговите потреби,а не за мерење на куќеберникот..
Druze dali mi e 17 ili 27 santimi ne e bitno toa mozes ti ili nekoj ili nekoja okolu tebe da mi go izmeri . jas dadov samo primer za osumiljadite i petstotini evra sto moze razumen covek da potrosi za poloven avtomobil.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Black Hok

CRUISE
Член од
11 декември 2012
Мислења
2.346
Поени од реакции
1.215
Druze dali mi e 17 ili 27 santimi ne e bitno toa mozes ti ili nekoj ili nekoja okolu tebe da mi go izmeri . jas dadov samo primer za osumiljadite i petstotini evra sto moze razumen covek da potrosi za poloven avtomobil.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Со хомосексуалци јас не се дружам,расист сум,извини,најди си некој друг партнер за мерењето..
Туку да се вратиме на колите..
Со 8500 евра и мал додаток се зема ГЛАНЦ ново возило од салон со гратис регистрација и осигурување..Некое Рено Клио,Поло,Линеа,без разлика,НОВО си е НОВО..
Јас така би постапил кога би имал 8500 евра стриктно за автомобил..
 
Член од
8 август 2017
Мислења
5
Поени од реакции
0
Деновиве на фиеста 2004 1.4 tdci почна да ме зафркава брзинометарот, при возење паѓа на 0-10 kmh, и се губи малку снага, прочепкав на интернет најверојатно е сензорот за брзина, некој дали има инфо за каде се наоѓа на колата, лесно/тешко за менување, каде да го купам, или краен случај на мајстор отприлика колку пари би коштало да се промени? Фала дечки
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Деновиве на фиеста 2004 1.4 tdci почна да ме зафркава брзинометарот, при возење паѓа на 0-10 kmh, и се губи малку снага, прочепкав на интернет најверојатно е сензорот за брзина, некој дали има инфо за каде се наоѓа на колата, лесно/тешко за менување, каде да го купам, или краен случај на мајстор отприлика колку пари би коштало да се промени? Фала дечки
Еве ти линк провери си само дали е иста шифра со твојот, околу 9€ фаќа со се достава, мислам дека ќе ти заврши работа.
https://www.aliexpress.com/item/32770427154/32770427154.html
 

Kajgana Shop

На врв Bottom