Ford доктор за Ford прашања

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.017
Поени од реакции
2.050
Сакам да прашам нешто. Имаме проблем со палење на Форд Фокус 1,6 2010 год. Имено, после возење 200 метри и гасење на колата, при повторно палење дава контакт, но не вергла и неможе да запали, а се слуша тропање или крчење во предниот дел кај моторот. Не е до акумулаторот, пробано е со кабли не сакаше да запали, туку колата се запали со гурање. При повторно палење, сакаше да запали но мора да знаеме што е проблемот. Треба да го земеме фактот дека е надвор минус -4.
Греачите да ги проверете?
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
Сакам да прашам нешто. Имаме проблем со палење на Форд Фокус 1,6 2010 год. Имено, после возење 200 метри и гасење на колата, при повторно палење дава контакт, но не вергла и неможе да запали, а се слуша тропање или крчење во предниот дел кај моторот. Не е до акумулаторот, пробано е со кабли не сакаше да запали, туку колата се запали со гурање. При повторно палење, сакаше да запали но мора да знаеме што е проблемот. Треба да го земеме фактот дека е надвор минус -4.
alanser,bendex,automatce,slab akomulator,.....
 
Член од
2 јули 2015
Мислења
121
Поени од реакции
18
Здраво сакам да прашам кои се најчестите проблеми кај ford fusion 1.4tdci 2004 сакам да купам ваква половна кола ??
 
Член од
15 ноември 2013
Мислења
18
Поени од реакции
2
Ford Focus 2007 1.4 benzin i imam problem so menuvacot potocno mnogu cesto mi izbacuva od prva brzina na trgnuvanje. Znae li nekoj sto bi mozelo da e problemot????
 
Член од
21 јуни 2017
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво , на Форд Фокус тдди капе улје од турбината , инаку колата си работи добро нема проблем . Дали е сериозен проблемот и колку ке чини горе доле , Молам за совет
 
Член од
14 мај 2015
Мислења
16
Поени од реакции
1
Zdarvo imam Problem so Parnoto,imam Ford Mondeo mk3 2.0tdci 2004god.Klimata raboti extra ladi super,gasam Ac prefrlam na parno ja pokacuvam temperaturata do kraj pocnuva mlako da duva za nekolku sekundi i pak lado vopsto nema parno inace e digitalna.Crevata se site topli temperaturata na kilometraza e na pola kako sto treba sve e ok a parno nejke da cue vase mislenje pozdrav!
 

neapotidea

DeEpWoOdS
Член од
28 јуни 2017
Мислења
15
Поени од реакции
1
Zdravo na site..sakam da spodelite mislenje i soveti za FORD FOKUS 1.4 BENZIN....dali ste zadovolni koj se pozitivni a koj negativni strani na voziloto...blagodaram pozdrav..
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.888
Zdarvo imam Problem so Parnoto,imam Ford Mondeo mk3 2.0tdci 2004god.Klimata raboti extra ladi super,gasam Ac prefrlam na parno ja pokacuvam temperaturata do kraj pocnuva mlako da duva za nekolku sekundi i pak lado vopsto nema parno inace e digitalna.Crevata se site topli temperaturata na kilometraza e na pola kako sto treba sve e ok a parno nejke da cue vase mislenje pozdrav!
Zapuseno e hladnjaceto za parno. Najubavo da se proba ako moze crevata so se zakaceni na hladnjaceto da se povrzaat obratno pa taka vodata da kruzi kontra i moze taka ke popusti.
 
Член од
23 февруари 2011
Мислења
1.055
Поени од реакции
1.603
Имам Форд Фокус 2001 и дури сега приметив кога менував механизам на задната врата дека имам звучници и позади на задните врати и изгледаат дека се добри и конектирани се со кабли но никогаш уствари не ми работеле, а ја имам колата 5-6 години. Да не не се конектирани излезите или слично, некој да не има совет како да ги проработам и нив кога веќе ги имам?
 
Член од
14 октомври 2011
Мислења
5
Поени од реакции
1
На мојот Форд Фокус 2006 1.6 тдци , сабајлево при старт температурата надвор беше 3 степени и ми се вклучи на шалт таблата снегулка која остана да свети сеуште? Некој совет да ми даде некој што значи тоа и дали е проблем? Благодарам
 
Член од
14 август 2008
Мислења
2.441
Поени од реакции
1.012
На мојот Форд Фокус 2006 1.6 тдци , сабајлево при старт температурата надвор беше 3 степени и ми се вклучи на шалт таблата снегулка која остана да свети сеуште? Некој совет да ми даде некој што значи тоа и дали е проблем? Благодарам
Не значи ништо посебно, светнува како предупредување да внимаваш на надворешните услови кога колата ќе детектира дека надв. температура паднала многу ниско. На 4 степени се пали жолта снегулка, на 0 степени се пали црвена, не се гаси се додека температурата е ниска. Ако се запали при вожња ќе приметиш и дека свирнува како предупредување.
 
Последно уредено:
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
Форд Мондео титаниум 2.0 2008год неувезуван со 150.000км
го дава за 8500?
скапо ли е ,се исплати ли?
 
Член од
9 декември 2012
Мислења
801
Поени од реакции
835
Форд Мондео титаниум 2.0 2008год неувезуван со 150.000км
го дава за 8500?
скапо ли е ,се исплати ли?[/QUOTE
Горе доле толку се движат цените.
Форд Мондео титаниум 2.0 2008год неувезуван со 150.000км
го дава за 8500?
скапо ли е ,се исплати ли?
Зимај го ич не му ја мисли.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom