Ford доктор за Ford прашања

Мида Гранд Моторс

Форд Доктор
Член од
27 јануари 2011
Мислења
59
Поени од реакции
24
Дали има h-tech улје во Мида?
Здраво SBEPMKD, ќе треба да ни дадеш поточна градација и спецификација за да ти одговориме точно дали имаме таков вид на масло.
Поздрав
 
Член од
23 ноември 2015
Мислења
12
Поени од реакции
6
Форд фокус тдци 1.8 колата сам се гасни на пример кога сум у семафор кога нема гас
 

Мида Гранд Моторс

Форд Доктор
Член од
27 јануари 2011
Мислења
59
Поени од реакции
24
Форд фокус тдци 1.8 колата сам се гасни на пример кога сум у семафор кога нема гас
Здраво union2015, најчесто ова се случува кога има проблем со линијата на гориво или со струјата. За да се открие точниот проблем потребно е да се направи дефектажа на возилото, при што ќе те поканиме во нашиот сервис каде што за брзо време ќе може да го откриеме проблемот.
Поздрав
 
Член од
5 февруари 2015
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво, имам форд фокус 1.6 2005 година и имам проблем со вратата од кај возачот што е. При заклучување и централно и на брава сите врати се заклучени и при обид да ги отвориш не се отвараат но вратата кај возачот при првиот обид е заклучена додека на вториот се отклучува а останатите остануваат заклучени. Ако може помош малце окулу овој проблем.
 
Член од
24 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
349
Здраво, дали имате амортизери за форд ка 2000 год, 1.3i - бензин и колку пари чинат, како и задни амортизерчиња за петта врата исто за фордот? Постои ли можност да се репарираат или ?!

Gesendet von meinem LIFETAB_S1033X mit Tapatalk
 

Мида Гранд Моторс

Форд Доктор
Член од
27 јануари 2011
Мислења
59
Поени од реакции
24
Здраво, имам форд фокус 1.6 2005 година и имам проблем со вратата од кај возачот што е. При заклучување и централно и на брава сите врати се заклучени и при обид да ги отвориш не се отвараат но вратата кај возачот при првиот обид е заклучена додека на вториот се отклучува а останатите остануваат заклучени. Ако може помош малце окулу овој проблем.
Здраво S.C.S, пред се Среќна Нова Година, што се однесува до Вашиот преоблем има потреба од програмирање на Вашиот клуч. Тоа може да го направиме во нашиот сервис. Поздрав[DOUBLEPOST=1452254242][/DOUBLEPOST]
Здраво, дали имате амортизери за форд ка 2000 год, 1.3i - бензин и колку пари чинат, како и задни амортизерчиња за петта врата исто за фордот? Постои ли можност да се репарираат или ?!

Gesendet von meinem LIFETAB_S1033X mit Tapatalk
Здраво 112112, потребно ни е да ни дадете број на шасија за да провериме дали ги имаме деловите и колку би чинеле. Поздрав
 
Член од
24 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
349
Здраво S.C.S, пред се Среќна Нова Година, што се однесува до Вашиот преоблем има потреба од програмирање на Вашиот клуч. Тоа може да го направиме во нашиот сервис. Поздрав[DOUBLEPOST=1452254242][/DOUBLEPOST]
Здраво 112112, потребно ни е да ни дадете број на шасија за да провериме дали ги имаме деловите и колку би чинеле. Поздрав
Секако, најпрво среќни празници, Христос се роди.

IDN. WF0BXXWPRBYK75278

Срдечен поздрав
 
Член од
24 септември 2014
Мислења
338
Поени од реакции
349
Каква лага ви е форумов "Форд"......
 
Член од
16 септември 2012
Мислења
51
Поени од реакции
1
Може ли некој да ми каже каде може да најдам црево од турбина во мотор што влага тоа на сликите што е се работи за форд фокус 2005 1.6 tdci
 

Attachments

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.003

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
113
Сакам да прашам нешто. Имаме проблем со палење на Форд Фокус 1,6 2010 год. Имено, после возење 200 метри и гасење на колата, при повторно палење дава контакт, но не вергла и неможе да запали, а се слуша тропање или крчење во предниот дел кај моторот. Не е до акумулаторот, пробано е со кабли не сакаше да запали, туку колата се запали со гурање. При повторно палење, сакаше да запали но мора да знаеме што е проблемот. Треба да го земеме фактот дека е надвор минус -4.
 
На врв Bottom