Footballidentity.com

Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Епа јбг незнам друго чаре а нов јузер не ми се прае
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
121
Поени од реакции
17
епа 6-0 извинете ако ве напумпавме :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.106
Поени од реакции
12.344
честито не ебавте асално,но секој шо ја игра играва знае кои се причините за тоа.Иначе долга е сезоната мислам дека Мајти Номадс ке ја освојат титулата ваа сезона.
 
Член од
19 февруари 2010
Мислења
121
Поени од реакции
17
честито не ебавте асално,но секој шо ја игра играва знае кои се причините за тоа.Иначе долга е сезоната мислам дека Мајти Номадс ке ја освојат титулата ваа сезона.
ќе видиме кој ќе освојат :D
--- надополнето: Jun 29, 2011 7:59 PM ---
Хаха викса не провоцирај :p
доста бе ти предавник ни еден :D
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
Аууу,ја дур бев само 2 - 0 беше,па вие сте ги дотепале без мене :D не шала на страна шо се дешава со Борец бе ? Ништо не изигравте синоќа...
 

fixXx

IoSonoInterista
Член од
26 август 2010
Мислења
157
Поени од реакции
15
^ Од нашата екипа си заминаа двајца клучни играчи (Зоја и Бруно),неколку беа банувани меѓу кои и голманот,почнавме пак од почеток да се градиме менаџерот донесе добри засилувања као двајцата нови напаѓачи и новиот бек но затоа ЦДто ни има рејтинг 100 и беше тотално изгубен вчера ,голманот има рејтинг 200 и тој истотака + отиде на полувреме затоа што кучето му било болно и да сакавме неможевме нешто повеќе отпор да ви пружиме но до следното дерби има време (можеби ќе ви дадеме гол )
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
^ Од нашата екипа си заминаа двајца клучни играчи (Зоја и Бруно),неколку беа банувани меѓу кои и голманот,почнавме пак од почеток да се градиме менаџерот донесе добри засилувања као двајцата нови напаѓачи и новиот бек но затоа ЦДто ни има рејтинг 100 и беше тотално изгубен вчера ,голманот има рејтинг 200 и тој истотака + отиде на полувреме затоа што кучето му било болно и да сакавме неможевме нешто повеќе отпор да ви пружиме но до следното дерби има време (можеби ќе ви дадеме гол )

Фичо шо ги лажеш што не кажеш дека главниот напаѓач ви отиде :p
Вчера ги убивме у поим нема што да се збори...каква соработка има у тимот тоа е
чудо едно..Белимов-Симо средина =Чави -Иниеста ..секоја чест
И у напад ја-Бурхан=Ето-Меси
И главниот у одбрана Викса:D
Вардар ке биде пак Шампион...само Тише да остане
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Иако си отиде Хамер и Никац од кај нас, па и Шпанецот SM мислам дека пак склопив добра екипа ( не е уште како што сакам ) ми фалат 2 играчи да ја склопам цела, али морам да признаам дека сезонава ке биде интересна малце е лошо што се игра во лето, па нема 100% активност, ама ДУХОТ ВО ВАРДАР ( МИРАВЦИ ХЕХЕХЕХЕ ) е на највисоко ниво така да со ваква игра и дух мислам дека пак имаме најголеми шанси за титула. А што се однесува до останување би требало да останам до крај на сезона, а за натака здравје зависи од активноста на играчите и лигата.

П.С мразам долги текстови али јбг.
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.634
Поени од реакции
10.234
Иако си отиде Хамер и Никац од кај нас, па и Шпанецот SM мислам дека пак склопив добра екипа ( не е уште како што сакам ) ми фалат 2 играчи да ја склопам цела, али морам да признаам дека сезонава ке биде интересна малце е лошо што се игра во лето, па нема 100% активност, ама ДУХОТ ВО ВАРДАР ( МИРАВЦИ ХЕХЕХЕХЕ ) е на највисоко ниво така да со ваква игра и дух мислам дека пак имаме најголеми шанси за титула. А што се однесува до останување би требало да останам до крај на сезона, а за натака здравје зависи од активноста на играчите и лигата.

П.С мразам долги текстови али јбг.
Тише токму заминувањето на тој болдираниот придонесе да се врати атмосферата во тимот.Уште Никац да останеше заедно со Симо и Белимов во средниот ред ќе беше спектакуларно :)

Шпанецот беше добар но имаш донесено добри играчи,тој Кенеди може да биде одличен дури и подобар од шпанецот.
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Честитки до Ренова и Работнички хехехе, пак ке кажам лето е не се сите активни, а мислам дека швеѓанецот е ѕвер, али фали уште еден страничен дефанзивец и можам да кажам дека Вардар е пак Шампион!!! ( здравје ке влеземе и во Групи ЛШ.)
 

blackeyed

passive-aggressive...
Член од
6 ноември 2008
Мислења
933
Поени од реакции
2.090
Честитки до Ренова и Работнички хехехе, пак ке кажам лето е не се сите активни, а мислам дека швеѓанецот е ѕвер, али фали уште еден страничен дефанзивец и можам да кажам дека Вардар е пак Шампион!!! ( здравје ке влеземе и во Групи ЛШ.)
Да не се фалам али швеѓанецот ја го донесов :).А околу титулата?Тука нема дилеми останува у витрините на Вардар :cool:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Абе што не се фалите дека имате и асистент менаџер сега а :P
 
Член од
2 јануари 2008
Мислења
440
Поени од реакции
93
Голман ни фали само на нас :) Овој што го имаме лингурот само знае да напише колку е надуван... Буки ти почни да даваш голови :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom