Footballidentity.com

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Фк Вардар поблиску до Целта
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Na prodazba imam GK, Argentinecot, ako ima nekoj zainteresiran da mu go prodadam, neke da sedi na klupa ( normalno ) a jas gi imam 3
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
Ај одамна немаме пишано на темава да ја раздвижиме.

Како прво највероватно нов Шампион ке биде Вардар,победија на два пати против нас оваа сезона (моѓеби срекно втората ,но сепак тоа е тоа)
докажаа дека се силен тим што може да ја освои шампионската титула !
На Борец му останува да се бори за Европа со Миглтли,и да му направи услуга на Вардар со победа на Миглтли..

И како најважно договорен е првиот трансфер за следна сезона,Аце Теновски од следната сезона ке настапува во екипата на Вардар.
Се шпекулира сума околу 20 милиони,но пред се желбата на Тишовски и Теновси за соработка е голема и ке се оствари.
Позз до сите мои поранешни соиграчи од Вардар едвај чекам повторно да настапиме заедно :back:

Исто така благодарност до тренерот и соиграчите од Борец,минавме прекрасни мигови презадоволен сум од вас,но мора да се разделиме..
Се надевам дека сте задоволни и вие од мене се најдобро ...ПОЗЗ :smir:
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Borec----Mighty, Bitka za 2 pozicija a mozebi i resavacki mec za titulata
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.079
Поени од реакции
12.297
Админиве се живо испобанираа...
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.079
Поени од реакции
12.297
ej dajte nekoj karakter so ne se igra da zeam,toj kelini od borec gleam nikoj ne go igra,darko pancev isto,nekoj ako znae pass neka kaze da ne propadnat taka igracite.

--- надополнето ---

ili da si napravam menager
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Напрај менаџер подобро немаме скоро ич менаџери македонци
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.079
Поени од реакции
12.297
ok stanav menager na borec,ako ima nekoe makedonce so saka da dojde neka ne se srami neka kaze :)
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Dokolku ima nekoj seriozen Manager, da ja prodolzi rabotata vo Fc Vardar neka mi javi, posto poradi nedostatok na vreme nema da mozam poseriozno da mu posvetam vreme na timov...

Ako ima manager neka mi pise, ako nema ke si prodolzam jas
 

Kajgana Shop

На врв Bottom