Footballidentity.com

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Иако е многу рано,

Сепак мислам дека Мигхти оф Номадес, и Вардар се истакнаа како најголеми фаворити

Борец оди надолу, Пиратес се во криза, дури во предност ги ставам Мигхти, пред Нас бидејќи ги изиграа сите дербиња во лигава, а ние само едно... ( со нив )
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
хахахах полека бе Тишка не не потценувај рано е,имаше мислам и предходната сезона на почеток сличен коментар па видовме што се случи:smir:
THE TIME WILL TELL US !!
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Видовте ли новостите што ги најавија админите ?
 

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Видовте ли новостите што ги најавија админите ?
Новостите се срање у густо врање!!!

Pay as you play!

Сето ова треба да биде бесплатно овака не верувам да има преголем заинтересираност со оглед на тоа што ги натераа лугето да платат за Втори карактери а со тоа им внесоа надеж дека ке се подобри Меч енџинот а уствари се обратно испадна!

Веке почнува се помалку и помалку да имам желба за играње на оваа игра!
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Па ако направат се да се плаќа ко што има во најавата ќе останат со можда помалце од 1 000 играча. Што со тоа за Национален Тим да платиш за UCHL да платиш за пријателски да платиш да дишиш да платиш незнам со која логика ќе им биде тоа.
 

superstarpizza

Конфекционер
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Па ако направат се да се плаќа ко што има во најавата ќе останат со можда помалце од 1 000 играча. Што со тоа за Национален Тим да платиш за UCHL да платиш за пријателски да платиш да дишиш да платиш незнам со која логика ќе им биде тоа.
Еве за што се треба да платиш!!!


Here's an example of pricing structures (please note that this is only an indication of prices):

- Initiating a user initiated match: 50 FIDC (for scheduling and starting match)

- Joining an automatically scheduled or user initiated match with your footballer: 10 FIDC

- Initiating a friendly match between teams: 100 FIDC per team (taken from Team Account)

- Initiating a user initiated tournament between FID teams: 100 FIDC per match in tournament divided by amount of teams (taken from each accepting Team's Account). As an example: 60 matches x 100 FIDC / 24 teams = 250 FIDC per team (approx 20 FIDC per footballer in a team for the whole tournament)

- Initiating a user initiated tournament between non-FID teams: User creating the tournament would have to input 50 FIDC per match and then each footballer accepting invitation would pay 10 FIDC times the potential amount of matches they could get to play. As an example: If one footballer could get to play 6 matches (going all the way to the finals) he would pay 6 matches x 10 FIDC = 60 FIDC to attend tournament.

- Initiating a FIDA initiated tournament: Similar cost as above but instead FIDC would be taken from specific FIDA account. Teams would have to be able to transfer FIDC into their national FIDA account and national FIDA's would be able to transfer FIDC into the international FIDA account.
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
Кај се изгубибвте ситее бе,ај да не чмае темава...во недела не чека празник за очи
Борец вс Вардар,битка на великаните ,битка што може да смени многу работи во борбата за титулата..
Очекувам победа на Борец ,и повторно одбрана на титулата ..:smir:

ВАРДАР ХИР ВИ КАМ !!
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Абе се расипа Македонската лига се странци се дај не зезај сеа баш пред некој ден заглеав што да видам само 2-3 македонски тимови другото или неактивни или се странци
 
Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.729
Поени од реакции
1.061
Dark warrior изгледа беше во право.На денешното дерби помеѓу Вардар и Борец,доминација на Скопската екипа која оствари голема победа,3-1(иако можеа да паднат уште неколку голови на 2те страни)сепак мислам дека сосема заслужено победи моментално поквалитетниот Фк Вардар.
Честитки до играчите на борец за пружената игра сепак мислам дека победивме сосема заслужено :)
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Dokolku ima nekoj Asistent Manager, moze da se prijavi vo Fc Vardar... Neka ne se plasi deka e asistent, ima dosta rabota :))
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
За наредна сезона доколку нема место во Вардар би сакал да одам во тим на некој македонски менаџер ако има некој заинтересиран нека кажит :)
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
За наредна сезона доколку нема место во Вардар би сакал да одам во тим на некој македонски менаџер ако има некој заинтересиран нека кажит :)
Работнички ФК бара играчи од сите позиции, имаат Македонец за менаџер, амбициозен е, јас го подучувам... Идејата е да ги собереме македонците од странство, така да, ако има некој заинтересиран, кажувајте!

http://forum.footballidentity.com/default.aspx?g=posts&t=114717 - линк од рекламата. Пишете овде, пратете ми ПП мене, или пак на менаџерот. Навалетееее!
 

Ace-Nerazzuri

Професионалец
Член од
13 ноември 2009
Мислења
248
Поени од реакции
50
Planiram sledna sezona da si idam od Borec,pa prednost imaat mak klubovite!
Ima li nekoj zainteresiran ? :smir:
 

Tise_MKD

Sir Tishe_MKD
Член од
11 февруари 2009
Мислења
931
Поени од реакции
11
Sve sve, ali koga se krade igrac od makedonska liga togas tolku mi stanuva odvratna ligava....


ako saka nekoj da kupi daj kako covek da se dogovorime, ne zad grb...


Prezadovolen sum od vardar, i od igracive moi ali najverovatno posle krajov na sezonava, mozno e da go napustam mestoto ako manager....

Voopsto da nemam karakter na manager.... Da si znaete. ako saka nekoj da go prevzeme bi mu go odstapil ali dobro e da dojde kako asistent da go zapoznae

Znaci ima sansi da se odkazam od manager naredna sezona ne e 100% sigurno..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom