Football Manager 2019

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.645
Поени од реакции
22.054
Да, многу побрзо се стига до солидна финансиска стабилност. Доволен е влез во ПЛ ако почнеш со нисколигаш или пак влез во ЛШ ако почнеш со мидтејбл ПЛ екипа.
Еве колку ме сака Жанг.

fm.png
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.674
Поени од реакции
9.288
Купувај играчи на истек на договор и позајмувај во ваков случај.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.645
Поени од реакции
22.054
Купувај играчи на истек на договор и позајмувај во ваков случај.
Јасно ми е што треба да правам. Само се надоврзував на претходните коментари и финансиите во Серија А, поточно Интер.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.645
Поени од реакции
22.054
Ептен те позлатил :D
Ме мрзеше вчера дека доцна беше да правам скриншотови, да видите каква глупост ми се деси.
Ми се повредија Павард и Вршаљко на 4 односно 5 месеци, што во декември значи речиси до крај на сезона.
Ги добивам тие 7.75 милиони и се отвара трансфер пазарот и викам таман некој на трансфер листа до кај 5-6, и следно позајмица некој млад како десен бек.
Арно ама, на втори Јануари, директорот Аусилио горд да ми каже дека потпишал нови договори со Барака и Бродови, и така автоматски ми го троши цел буџет за да исплати Loyalty Bonus.
Збеснав. Малку фалеше играта да ја избришам.
Морав да пратам 4ца на позајмица за да го донесам Деси Џејмс од Челзи кои има само 2 ѕвезди.
Значи хорор стана ова со Интер и финансиите.
А сезоната не иде лошо, 2ро место со минус 3 бода и осминафинален ЛШ против Баерн.
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Ме мрзеше вчера дека доцна беше да правам скриншотови, да видите каква глупост ми се деси.
Ми се повредија Павард и Вршаљко на 4 односно 5 месеци, што во декември значи речиси до крај на сезона.
Ги добивам тие 7.75 милиони и се отвара трансфер пазарот и викам таман некој на трансфер листа до кај 5-6, и следно позајмица некој млад како десен бек.
Арно ама, на втори Јануари, директорот Аусилио горд да ми каже дека потпишал нови договори со Барака и Бродови, и така автоматски ми го троши цел буџет за да исплати Loyalty Bonus.
Збеснав. Малку фалеше играта да ја избришам.
Морав да пратам 4ца на позајмица за да го донесам Деси Џејмс од Челзи кои има само 2 ѕвезди.
Значи хорор стана ова со Интер и финансиите.
А сезоната не иде лошо, 2ро место со минус 3 бода и осминафинален ЛШ против Баерн.
И мене често ми се има десено да на една позиција 2-3 играчи ќе ми се повредат барем на неколку недели откако ќе заврши трансфер пазарот, веројатно играта е така програмирана да ти става сопки.

У таков случај најчесто ставам некој од младите категории, тие категории со тек на време ги полнам со потенцијални играчи барем 4 полни звезди и преку нив го рециклирам првиот состав.

Таквите потенцијални ги праќам подоцна на позајмица ако видам дека нема да има многу партии во прв состав, не е морално да заработам од позајмицата колку што ми е клучно играчот да биде во прв состав или клучен играч додека е на позајмица.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.666

Налетав на голема македонска датабаза за ФМ20, до 5та лига :)
Проблемот е што во 3. МФЛ е направено секоја екипа да игра по 52 натпревари (13*4) место 26 (13*4), му пишав на креаторот, ќе видиме што ќе одговори и дали може да се смени.
 
Член од
18 декември 2019
Мислења
599
Поени од реакции
1.666
Променето е сега, сите 5 дивизии функционираат правилно
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Ја има FM2020 кракнато од MKDEV, само кракот е повеќе како бајпас и по комплицирано се аплицира но најважно е што работи. Изгуглајте ќе ја најдете кој сака. Поздрав
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.591
Поени од реакции
2.194
Ја има FM2020 кракнато од MKDEV, само кракот е повеќе како бајпас и по комплицирано се аплицира но најважно е што работи. Изгуглајте ќе ја најдете кој сака. Поздрав
Има многу коментари дека играта крашува кога ќе пуштиш утакмица. Работи кај тебе?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 
Член од
1 ноември 2019
Мислења
357
Поени од реакции
356
Кај мене нема никаков проблем, ама баш никаков. Вчера заглавив (сабајлево) до 4:30 , тие коментари се од постариот бајпас и веројатно од луѓе кои што не се снашле баш најдобро или имаат некомпатибилен процесор. Има фајл посебно крак пишува спушти го него и провери го има ли твојот процесор...
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.591
Поени од реакции
2.194
Кај мене нема никаков проблем, ама баш никаков. Вчера заглавив (сабајлево) до 4:30 , тие коментари се од постариот бајпас и веројатно од луѓе кои што не се снашле баш најдобро или имаат некомпатибилен процесор. Има фајл посебно крак пишува спушти го него и провери го има ли твојот процесор...
Можеш да ми пратиш линк по ПП да пробам вечер да ја инсталирам?

Sent from my LG-H830 using Tapatalk
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Ме мрзеше вчера дека доцна беше да правам скриншотови, да видите каква глупост ми се деси.
Ми се повредија Павард и Вршаљко на 4 односно 5 месеци, што во декември значи речиси до крај на сезона.
Ги добивам тие 7.75 милиони и се отвара трансфер пазарот и викам таман некој на трансфер листа до кај 5-6, и следно позајмица некој млад како десен бек.
Арно ама, на втори Јануари, директорот Аусилио горд да ми каже дека потпишал нови договори со Барака и Бродови, и така автоматски ми го троши цел буџет за да исплати Loyalty Bonus.
Збеснав. Малку фалеше играта да ја избришам.
Морав да пратам 4ца на позајмица за да го донесам Деси Џејмс од Челзи кои има само 2 ѕвезди.
Значи хорор стана ова со Интер и финансиите.
А сезоната не иде лошо, 2ро место со минус 3 бода и осминафинален ЛШ против Баерн.
па budget adjustment не можеше?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.645
Поени од реакции
22.054
Еве да не биде дека само плачам за играва.
Конечно после три сезони и ја да видам светло на крајот од тунелот.

fm19.png

Титулата освоена буквално во последно коло 75 минута.
Јуве игра нерешено со Фиорентина, јас со победа над Сампдорија извадив гзот и тотално неочекувано станав шампион.
На 3 кола пред крај ми бегаа 4 бодови.

ЛШ имав добра епизода со оглед дека го растурив Баерн (5-0 agg.) и испаднав од Јуве на гол во гости.
Али без секиранција, Јуве пак изгубија во финале на ЛШ. Исто ко да сум освоил. :D


А еве го и братот Жанг, испоштува добро...

fm19fin.png


Во меѓувреме, одбив 100 милиони за D.Jota од Тотенхем.
Не е дека нема да најдам замена, особено за 100 милиони...ама такви решавачки голови даде D.Jota, до толку ми стана омилен да и за 150 мил. ќе се размислам.
Олмо станува играчиште. Делофеу исто така буста оценки а за Барела да не праам муабет. ИМБА! :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom