Football Manager 2019

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Почитувани форумџии,

Излезе новата фудбал менаџер. Некој ја купи? Шо цена? Искуства да сподели?
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.603
Поени од реакции
43.206
Јас ја играм неколку дена. Со Јунајтед почнав, да ги оправам демек. Добра е, слична како и претходните. Баш во овој дел од сезоната сум негде, Ноември месец, 3то место - поен зад Ливерпул и 5-6 зад Сити.
 
Член од
22 јуни 2014
Мислења
78
Поени од реакции
53
Дечки ја спуштив од замунда ми уклучва се играта но кога ке дојдам до август месец и ми исклучва самата,треба некој крак да ставам или нешто друго е работата?
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Momci, krakov go simnav ama uopste ne mi loadira sejvot od demoto. Ako pocnam nova da igram, bi rabotel li?
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
43.164
Поени од реакции
84.871
Знам имаше нешто како "програмче" (или шо и да е) што уствари го убрзува лоудингот на играва....

Е сега...дали некој знае што чудо е тоа, како функционира и дали некој го користи?
 
Член од
22 септември 2016
Мислења
17
Поени од реакции
5
Се вратив на менаџер после којзнае колку години... и неверојатно е колку детална станала фм19... нема што нема од тактики, разговори со играчи, медиуми итн.... Изиграв една сезона со Барса колку да опипам како е...ама слабо успех... завршив 4то место ла лига.... полу финале ЛШ го лапнав од Ливерпул :facepalm: копа дел реј четврт-финале го лапнав од Атл Мадрид... Супер Купот на Шпанија ме треснаа од земја Севиља... и на крајот на сезоната си викам... лапнав отказ.. кога гледам ај уште една сезона шанса... :shok2:ниедно трофејче а ме оставија на раб...:jeeee: тактики има триста ама некако слабо реагираат едно им кажуваш играчиве друго тераат... :tapp: Али за добро искуство мора да се исполира со слики од играчи, слики за трофеи, точни имиња на играчи, тимови, натпреварувања итн. Ќе си спуштиш уште едно 15гб плус за полирање и ќе ја биде :toe:
Нешто мора да има некоја заебанција во механиката на играва... Немогуќе е да ме треска од земја Севиља Валенсија по два пати дома гости... :mad:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.277
Поени од реакции
16.752
ФМ19 е на попуст 19.80е на Steam.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.763
Поени од реакции
6.723
Ај реков да тепам носталгии...ја инсталирав, ама не сака да се стартува. Почнува loading, ќе се појави тоа логото на Sports Interactive и толку, си излегува во Windows. Чаре?
 
Последно уредено:
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.644
Поени од реакции
22.049
Ај реков да тепам носталгии...ја инсталирав, ама не сака да се стартува. Почнува loading, ќе се појави тоа логото на Sports Interactive и толку, си излегува во Windows. Чаре?
Чаре, купи си оригиналот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom