Football Manager 2014

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.819
Поени од реакции
11.943
11ka iam, ne e toa, simnav nosteam verzija so 14.3.0 patch-ot, kaj drugar ja pusta kaj mene toa go vika. Mamata. A 2.2 ne mi se igra, @Vori ti li ja igrase co 3.0 patchot, od kaj go najde ?
Simni dll fixer files sto bese toa i baraj go fajlot koj ti go bara igrata . Mislam ke ti se sredi
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.429
Simni dll fixer files sto bese toa i baraj go fajlot koj ti go bara igrata . Mislam ke ti se sredi
Да ама после ќе му бара друг длл :)
istiot problem go imase ?
Или Дајрект икс или Мајкрософт пекиџ оној на Кастиел или такви некои Виндоус апдејти. Пушти го ако можеш да ги симне сите апдејти Виндоусот и рестартирај, 100% ќе ти работи :)
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.363
Поени од реакции
4.336
Дечки,постои некаков начин/тренинг да се подобри фитнесот на играчиве? Како Пандев идол да им е ,55-60 мин и јазиците надвор ги ваѓаат..
направи им тренинг на Стамина за да качат..
 

Vori

Шејтан на Махалата
Член од
23 март 2009
Мислења
7.020
Поени од реакции
5.888
Види дали имаш добри фитнес тренери во клубот, кои имаа 5 ѕвездици на тренинг или барем 4. Ако играш секој 3 ден, гледај да ги ротираш бидејќи едноставно никој не може да врзе толку утакмици и да има кондиција.
Оди и нека си бира опција асистентот нека му бира,да ротира малку,средно или поголема ротација ... одлична опција е ,ем да одмори,ем да играат играчите кои имаат малку време играно ....[DOUBLEPOST=1409766333][/DOUBLEPOST]
11ka iam, ne e toa, simnav nosteam verzija so 14.3.0 patch-ot, kaj drugar ja pusta kaj mene toa go vika. Mamata. A 2.2 ne mi se igra, @Vori ti li ja igrase co 3.0 patchot, od kaj go najde ?
Да,со тој пач . Оди на официјната страна на Nosteam ,ќе ти се појави листа на игри,барај Фм 14 кликни,ќе те однесе, ставена е играта,најновиот пач,наведениот. Доле имаш и комемтари. Прочитај и можеби ќе ти помогне :)
 
Последно уредено:
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Дечки,постои некаков начин/тренинг да се подобри фитнесот на играчиве? Како Пандев идол да им е ,55-60 мин и јазиците надвор ги ваѓаат..
Никад сум немал ваков проблем, а и никад не сум ги тренирал нешто посебно за фитнес и слични ствари.
Само у прва постава ми играат играчи што имаат не помала кондиција од 95.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.525
Поени од реакции
11.287
Многу е битен и natural fitness на играчот, бидејќи тоа е индивидуална карактеристика. Зависи со која екипа играш, кои играчи. Но, ако сите играчи се уморуваат, тогаш тренингот или фитнес тренерот треба да ги смениш.
 
Последно уредено:

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.204
Поени од реакции
2.199
Прегледај го приврзокот 101374

еве ја тактиката,Јиргн Клоп офанзивна тактика,додека дефанзивната е со тројца збиени играчи во средниот ред од кои еден како поддршка за крилата и нападот со константно орање по теренот напред назад.
Дај сс од тој што ти игра AP и од најдобриот wing back. И од Рули нормално, на 32 години Сити ми дава 25м за него, легенда!
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.501
Поени од реакции
11.402
Дај сс од тој што ти игра AP и од најдобриот wing back. И од Рули нормално, на 32 години Сити ми дава 25м за него, легенда!
ај кога ќе седнам да играм ќе пуштам тука слики и ќе те тагнам за да ги видиш.

Инаку мене Рули и на 36 години ми го бараат Манчестер Сити,ама не го давам,ќе го пензионирам.Екстра голман за мали пари
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Me2
C

Castiel

ГостинМерак ми напраи што ги тепав грците на гости во плеј оф...остана уште дома да им играм па ако успеам некако нерешено да издржам да извадам играм во групи лш...

доста голем профит од трансфери напраив пошо доста добри младинци ми даде...а и земав доста добри за без пари па негде 4 милиони евра од трансфери извадив што ми овозможи да зголемам буџет за плати за подобри играчи...

А детево на последна слика добив понуди и од по 5 милиони ама ги одбивам сите пошо за 2-3 сезони ќе можам и 20че да му извадам ако се развие како што треба
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.668
Поени од реакции
21.221
Поздрав до фановите на Јунајтед.Добро барем Хамес Родригез игра за Јунајтед.

Поздрав до тие за Челзи:Торес некако реши да се врати назад:Суарез си гризе во Сериа АБундес е закон, Хановер со просечен тим си гази (минатата сезона второ место иако беа лидери скоро цела сезона) а Баерн тоне иако во тимот покрај стандардните го има и Дракслер.

 
Последно уредено:

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
10.863
Поени од реакции
4.892
Ја симнав reloaded верзијата и сега ја инсталирам. Може така да се игра самостојно или мора некој пач да се стави и што се добива со тоа?
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.668
Поени од реакции
21.221


Репрезентацијава половина од моиве.

Со Македонија се пласирав на СП во Русија, во група со Бразил, Гана и Јапонија и сигурно ќе изгубам од сите, според тоа каква екипа имам:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom