Football Manager 2013

Член од
16 јануари 2009
Мислења
2.731
Поени од реакции
1.063
SlobaGrobar ми ја инсталираше и мене, па сеа ви се придружувам во дискусијата. Почнав со милан, колку да видам што како е, само имам мал буџет(околу 2 мил.) а ми треба некој добар штопер, па ако имате предлог пишете :)
 
Член од
12 април 2012
Мислења
53
Поени од реакции
19
Нов стадион од управата... Астори Парк ( во чест на легендата на клубот, 33 годишниот капитен Давид Астори ) Јако :)
Nov stadion.jpg

Кој е Астори
http://en.wikipedia.org/wiki/Davide_Astori
--- надополнето: 4 април 2013 во 08:08 ---
SlobaGrobar ми ја инсталираше и мене, па сеа ви се придружувам во дискусијата. Почнав со милан, колку да видам што како е, само имам мал буџет(околу 2 мил.) а ми треба некој добар штопер, па ако имате предлог пишете :)
Ако собереш нешто пари од некој продаден играч, ако не и тоа што го имаш ќе заврши работа... не ти се лоши и тие што ги имаш... Мексес, Запата, Јепес, Закардо, Бонера.
Нешто ефтино, Daniel Van Buyten, Gilberto Silva, Nicola Legrottalie, Josip Simunic... ама пак се решение за една сезона...
Кога ке имаш пари, Kurt Zouma, Kyriakos Papadopoulos, Ryan Shawcross, Davide Astori
--- надополнето: 4 април 2013 во 08:10 ---
Засега 0 имам чекам да заврши сезоната па да видам колку ќе дадат ама сигурно ќе имам едно 10+ м :)
Кога се нема пари... гледај на 1 јули таму ако има некој слободен што му истекол договорот ;)
--- надополнето: 4 април 2013 во 08:11 ---
Мурињо ќе ти пушти нешто на заем :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
Нов пач искочил ?
13.3.3 ?

И ако Да, како да се апдејтува преку ова со Слоба ? Изводливо е ?
 
Член од
12 април 2012
Мислења
53
Поени од реакции
19
Нов пач искочил ?
13.3.3 ?

И ако Да, како да се апдејтува преку ова со Слоба ? Изводливо е ?
Треба Слоба да ти го пушти онлајн стимот и да ги ја апдејтне играта...
--- надополнето: 6 април 2013 во 14:43 ---
Треба Слоба да ти го пушти онлајн стимот и да ги ја апдејтне играта...
Мал апдејт е, некои минимални работи поправа...
 
Член од
18 февруари 2013
Мислења
53
Поени од реакции
179
Vi koji zelite da imate i taj zadnji pec morate da me cimate da vam uradim.. ali kao sto je alokinmk rekao, to nije problem.. minimalne stvari ispravlja.. :)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
Заклучоков кој го имам за менаџеров, после скоро недела играње, претпоследниот пач, ова бар за мене, кој ја играм играва од 99та, е еден од најлошо средените менаџери ever ...
Има една работа која се коси со Реалноста, а константно по дифолт се дешава, голман кога му подава на последен играч од одбрана, овој да се заборави и да ја пропушти топката па противникот да има подобра шанса од пенал, или, да му прават пресинг на последен играч у одбрана и овој да ја изгуби топката па противникот со 4ца играчи да го нападне голот, ко викторија да играат, 4 играчи на 1 голман ...

Вакви примери во секоја сезона ми се дешаваат по неколку пати, сеа некој ќе ми каже ова подеси она подеси, јок бре, реков, у Реалност вакви Исти грешки не се повтараат, значи копи пејст на ситуациите, само други играчи што се у прашање, не 1 ист, зар у реалност треба да подесиш и да му кажеш на голманот и на последниот играч од одбрана за да не повтараат такви пацерајски грешки ? Срамота огромна, и тоа на последен пач кога све треба као демек да е средено, односно, претпоследен.

После, корнерите, ајде тоа може е и грешка на тој што игра, зашто тренингот е УПРОПАСТЕН, али недај боже противникот да има играчи кои аути изведуваат ко корнер, гол таму под дифолт примаш, топката ја фрла од аут до втора статива, боље пенал да ти свират отколку некој аут вака да изведува.

Добра страна е фактот што е потешка, што AI-то конечно ја прочита 4123 тактиката, не е доминантна ко на претходните 3-4 верзии, исто и ова со техничкиот директор е одлично..
Приметив дека во играва се форсира многу повисока одбрана, за разлика од минатите верзии, и дека се форсираат и офсајд стапиците, исто и пресингот на противничка половина, али ова е претерано многу ради багот од погоре, кога може и ти и противникот да имаат нереална шанса за денешни услови, 4-5 играчи на 1 голман ... НЕ ИДЕ.

Сеа дур пишував ми текна на уште еден катастрофален баг, кога завршува сезоната, ако тимот играл лошо, нормално, тренерот е отпуштен, ок, тука нема никаков проблем, но проблемот се јави кога Челзи играа финале во ЛШ, а сезоната во Англија заврши недела дена претходно ... па Бенитез беше отпуштен. Ај, барај логика тука :facepalm:

Со кој памет бе вакви бедни пропусти напраиле ич не ми е јасно, пишав на темата за 12ката мислам, пред пола година, еве сега пак се враќам на истиот муабет, потребно е и во овој бизснис некој друг да влезе и SI да добијат на (голема) конкуренција зашто вака веќе не ја бива. (n)
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
Суарез едно 10 пати во сезона стандард си добива втор жолт за дајв ( се обиделе да испаднат реални, го сјебаа играчов начисто ), барам у тоа за тренинг да му се каже да не дајвува, не можам да најдам, не е можно до тој степен да е багуван менаџеров, не е можно, за тие што се разочарани што не излезе крак, dont be, гледам и по форуми вклучувајќи го и официјалниот на SI луѓево си се враќаат на претходните верзии, односно во случајов, на 12ката.
 
Член од
29 март 2013
Мислења
214
Поени од реакции
92
Заклучоков кој го имам за менаџеров, после скоро недела играње, претпоследниот пач, ова бар за мене, кој ја играм играва од 99та, е еден од најлошо средените менаџери ever ...
Има една работа која се коси со Реалноста, а константно по дифолт се дешава, голман кога му подава на последен играч од одбрана, овој да се заборави и да ја пропушти топката па противникот да има подобра шанса од пенал, или, да му прават пресинг на последен играч у одбрана и овој да ја изгуби топката па противникот со 4ца играчи да го нападне голот, ко викторија да играат, 4 играчи на 1 голман ...

Вакви примери во секоја сезона ми се дешаваат по неколку пати, сеа некој ќе ми каже ова подеси она подеси, јок бре, реков, у Реалност вакви Исти грешки не се повтараат, значи копи пејст на ситуациите, само други играчи што се у прашање, не 1 ист, зар у реалност треба да подесиш и да му кажеш на голманот и на последниот играч од одбрана за да не повтараат такви пацерајски грешки ? Срамота огромна, и тоа на последен пач кога све треба као демек да е средено, односно, претпоследен.

После, корнерите, ајде тоа може е и грешка на тој што игра, зашто тренингот е УПРОПАСТЕН, али недај боже противникот да има играчи кои аути изведуваат ко корнер, гол таму под дифолт примаш, топката ја фрла од аут до втора статива, боље пенал да ти свират отколку некој аут вака да изведува.

Добра страна е фактот што е потешка, што AI-то конечно ја прочита 4123 тактиката, не е доминантна ко на претходните 3-4 верзии, исто и ова со техничкиот директор е одлично..
Приметив дека во играва се форсира многу повисока одбрана, за разлика од минатите верзии, и дека се форсираат и офсајд стапиците, исто и пресингот на противничка половина, али ова е претерано многу ради багот од погоре, кога може и ти и противникот да имаат нереална шанса за денешни услови, 4-5 играчи на 1 голман ... НЕ ИДЕ.

Сеа дур пишував ми текна на уште еден катастрофален баг, кога завршува сезоната, ако тимот играл лошо, нормално, тренерот е отпуштен, ок, тука нема никаков проблем, но проблемот се јави кога Челзи играа финале во ЛШ, а сезоната во Англија заврши недела дена претходно ... па Бенитез беше отпуштен. Ај, барај логика тука :facepalm:

Со кој памет бе вакви бедни пропусти напраиле ич не ми е јасно, пишав на темата за 12ката мислам, пред пола година, еве сега пак се враќам на истиот муабет, потребно е и во овој бизснис некој друг да влезе и SI да добијат на (голема) конкуренција зашто вака веќе не ја бива. (n)
Тоа што го наброја погоре е точно и кај мене се дешава истото осбено со играчите од одбрана веке знам и гол кога ке падне што се вика имам одлични одбрамбени играчи што вредат по 20-30 милиони и истите грешки ги прават константно како и еден ист играч да добива скоро секоја треата утакмица црвен
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.216
Поени од реакции
41.336
Не е до играчите, до багосаната игра е, најдобро е да им се даде на голманите задача да не ја исфрлаат топката одма до играч во одбраната туку да рогаат напред, едноставно играчи со слаба одлучност не можат против пресингот и грешат.
Ќе напраам скриншат, кога прават пресинг на играч кај корнер а останатите од негов тим си идат напред го оставаат на цедило, каде бе ... ? Нема никој околу него да дојде за да подаде. Некои работи во играва немаат апсолутно никаква логика. Једина добра ствар тука е што багов е застапен и кај противниците.

Иначе ако до ланските верзии ние дававме голови од корнер често, сега ни наплаќаат, маме ебава AI-во со корнериве.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мене ме сотреа од пенали судење против мене.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom