Football Manager 2010

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.192
Поени од реакции
195.466
зависи до која сезона си... Сантон,Н`Калој,Азпуликета... по 20 год. се али корнат
Викендов почнав, уште прва сезона, конечно слободно време. Фала ви на сите за советите, ќе најдам некој од препорачаниве :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Rafinha, Zapata, Onuoha, Toure, Kaboul, N'Koulou..
Онуха и Туре невредат да се купат... првиот е преслаб за да го играш во тим кој конкурира за ЛШ па дури и како замена... а Туре треба да го купиш на 28 год. и да исплатиш околу 25 мил. за него... за тие пари Сантон,Шако и Велосо у пакет ке ги зеам што за 3 сезони ќе вредат по 20 милиони:helou:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Некој добар D R? :) Финансиите не се проблем :pos2:
Која сезона си?

Ако си 2011+
Burаk Cavdar, најдобриот играч на играта. Потенцијал 198, за споредба Меси има 195, Ибра 187, Торес 186.

Ако си 2011-
Davide Santon, да не покажувам оцени од моменталната форма на детето. :)
 

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
Која сезона си?

Ако си 2011+
Burаk Cavdar, најдобриот играч на играта. Потенцијал 198, за споредба Меси има 195, Ибра 187, Торес 186.

Ако си 2011-
Davide Santon, да не покажувам оцени од моменталната форма на детето. :)
У дефолт датабејз го има или реген е ?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.015
Поени од реакции
12.375
Ај ја да ви раскажам пак малку со Сандерленд. Првата сезона завршив на одличното трето место, бордот ми даде малку повеќе пари, и направив рекордно трошење на пари, 33 милиони евра. Во втората сезона играм ЛШ, во група бев со Милан, Фенербахче, Селтик, завршив на второто место.

Еве како ми изгледа тимот.Еве табелата во Премиер лига.На крајот уверен сум дека пак ќе завршам во топ 4. :)
 

Tоni

ILLYRIAN
Член од
26 февруари 2009
Мислења
13.633
Поени од реакции
10.230
aj kazete nekoj...Santon za kolku moze da se kupi...ponudiv i 17 milioni ama nejkaat da mi go dadat!
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.265
Поени од реакции
9.975
Сантон братче, на претходната за 3-4 се земаше, сега едно 30че и може ќе ти го дадат...зависи од екипата...јас на пример дадов 40 за Дероси, а му го нудеа на Арсенал за 28, молим ти се :icon_lol:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
У дефолт датабејз го има или реген е ?
Во обичната датабаза е(edit: сепак regen бил сеа лоадирав базата), иначе сеа ми излегоа бугарин следниот Бербатов со потенцијал 198 и Ivan Mincev, како и Daniel Ortiz 194. Двата даваа по 50+ гола во младинскиот тим, се дури не го пратив едниот на позајмица па Минчев мораше да постигне 80 гола. :D
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
овој Burаk Cavdar не постои кај мене а и кај другите сигурно е реген.. . и ја иам на стариот сејф еден Русин Николај Рутров, има скор-

185 настапи - 154 гола
за репрезентација - 48 настапи - 44 гола

на 21 год.

иначе кога сме веќе кај тактиките пробајте ја Perfect treble, една од најценетите во книгата тактички теореми за ФМ 10... ова посебно успева кај екипи кој брзо се трансформираат од одбрана во напад и обратно и се многу опасни од контри и прекини... кој претежно имаат брзи крилни фудбалери во одбрана и средина можат слободно да ја применат оваа тактика :helou:
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.434
Поени од реакции
356
Во обичната датабаза е(edit: сепак regen бил сеа лоадирав базата), иначе сеа ми излегоа бугарин следниот Бербатов со потенцијал 198 и Ivan Mincev, како и Daniel Ortiz 194. Двата даваа по 50+ гола во младинскиот тим, се дури не го пратив едниот на позајмица па Минчев мораше да постигне 80 гола. :D
Кај се гледа потенцијалот?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
17.960
Поени од реакции
22.635
Ми треба некој десен бек за Стоук,пари не се битни,само да има брзина и добар кросинг,да напоменам само дека е 2 сезона,набројувајте повеќе примери зошто пола играчи тие добрите сменија клубови.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.759
Поени од реакции
6.202
Да се пофалам,со Динамо Загреб играм,се пласирав во ЛШ и играв нерешено со Баерн Минхен,дури и ги водев на полувреме :) :) 2-2 заврши на крај,а имав уште неколку 100% шанси.Двата гола ги даде Андреј Крамариќ.Добар играч е,да ви го препорачам,18 години има само.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom