Football Manager и останати Manager игри!

bowl

.
Член од
30 јануари 2007
Мислења
8.344
Поени од реакции
1.307
TEAM OF THE WEEK (mislea century)hahaha iam 9 igraci. ama gi tepav patetiko 4-0 mozi zato
ова е мал баг,пошо сте играле само ти и атлетико и го дава тимот на неделата пред да играат другите,и нормално ако си ги тепал толку многу да ги има само твоите играчо

Ej abe kako se igra online ova Manager-ov,kaj da najdam adresi od serveri za network play?
нема онлајн сервери,тој шо креира треба да ти дае ип-адреса и на неа да влезеш

а да ми каже некој како да ги напраам атрибутите да не ми бидат графички него да ми бидат со бројки пошто многу се нервирам и неможам да се снајдам на новиот скин. и ако има традиционален нека ми го прати некој ве молам
preferences,display and sound и исклучи ја опцијата show graphical atributes или така нешо
 
Г

Грејвдигер

Гостин
вчера ја симнав... супер е, само што скинот е малце забеган... ќе треба да најдам на нет некој друг... мн е црвен овој :jaj:
 

Cthulhu^

даркер и пол
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.084
Поени од реакции
533
И сега што разбравме? Како е полесно да играш на Сандеј лига или Интернационал career?
Според мојата логика, ако избереш дека си бил интернационалец за време на играчката кариера, ондак ќе ти иде далеку полесно у светот на менаџирањето отколку да избереш дека си играл у аматерски лиги... Али ретко кој е реален па да избере Sunday League player:))))))
 

Cthulhu^

даркер и пол
Член од
17 јули 2006
Мислења
1.084
Поени од реакции
533
Иначе Nikola_MKD, I challenge you to an online game! :))))))) Ако не ми одговориш у блиска иднина ќе сметам дека сум преголем залак за тебе:)
 
Член од
12 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
1
aj ve molam kazete mi kako da se pustam na Football Manager so eden drugar da igrame zaedno on so eden tim jas so drug aj ve molam fala
 

Никола_МКД

Corazón blanco
Член од
18 март 2007
Мислења
1.213
Поени од реакции
22
Иначе Nikola_MKD, I challenge you to an online game! :))))))) Ако не ми одговориш у блиска иднина ќе сметам дека сум преголем залак за тебе:)
po zivoto ti pram :). cej za nekoe vreme uste ja studiram.
daj kazete nekoi idni kakovci i ronaldovci osven ovie so gi znajme ili bilo koja pozicija. pojketo da se nad 15 vo se po moznost (za skillz zboram ne godini):) ili okolu 15. pod itno da si go kupite juan manuel torres samo 21 god ima na pocetok a ludnica e i mozi da se zemi za 4M
ako ste topka pari i imate za trosenje vi gi preporacvam garay (racing), micah richards (man city), guardado (depor), javi martinez (athletic bilbao), cavani (palermo), bruins (feyenoord), giovinco (empoli, pozajmen od juve), johnson (man city), rabiu (sporting), veloso (sporting), arouca (hannover), bale (tottenham), breno (sao paolo), van den borre (anderlecht), rossi (villareal)
malce mi se zdosade celzi i atletiko da gi pobedvam so 4 razlika, koj ke izlezi pach so Makedonska liga pod itno pustajte link
uste edno prasanje? spored vas koja e najaka formacija za davanje po 4- 5 gola? jas gi menvam ama standard mi e 4-2-3-1 i nekoas igram so 4-3-3. i daj kazete nekoi wonderkids so ne gi znajme vo fm
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.081
Едно не вреди...скоро во секој натпревар ти поништуват ГОЛ!
разбирам да се случи во 10 натпревари, еднаш...два пати, но во 3 утакмици 3 пати????
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.575
Поени од реакции
161
Едно не вреди...скоро во секој натпревар ти поништуват ГОЛ!
разбирам да се случи во 10 натпревари, еднаш...два пати, но во 3 утакмици 3 пати????
Бро, тоа е баг. Го напишав на претходната страна мислам.
 
Член од
12 август 2007
Мислења
21
Поени од реакции
1
aj ve molam kazete mi kako da se pustam na Football Manager so eden drugar da igrame zaedno on so eden tim jas so drug aj ve molam fala
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.146
Поени од реакции
5.052
абе овој Мика Ричардс од Манчестер Сити никако не иде му давам 25м.+ Неста и пак несака ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom