Flight Simulator за PC

Bitcoin

Член од
24 мај 2005
Мислења
5.530
Поени од реакции
13.903
Се мислев дали да го отворам топиков некаде во подфорумите за Игри или овде.. ама ево овде се одлучив.

Сакав да прашам дали користите/играте некој од постоечките симулатори за авионски летови. Знам дека најдобриот и најоргинален е од Microsoft, Flight Simulator X (FSX), и е тешко да се најде комплетен(сценарија+типови на авиони+аеродроми..итн итн). На торентине го имат, но и таму тешко е да се погоди баш вистинскиот, без проблематични фајлој.. (9GB е за download)

Јас веќе извесен период го користам FlightGear. Нормално, си барат убав RAM и графичка така малце подобра за да немате проблем со читање на текстурите.
Ево линк за download: http://flightgear.mxchange.org/pub/fgfs/Win32/fgsetup-1.0.0.exe
За останатите додатоците барајте на www.flightgear.org

Муабетот ми беше, ако имате некој друг подобар предлог за Flight SIM дајте да видиме шо е како е.. и ако има линк за dl уште подобро.
 

Airbus

Fighter Pilot
Член од
12 јануари 2008
Мислења
299
Поени од реакции
230
Microsoft Flight Simulator 2004 , Flanker 2.5 combat flight simulator и уште некои други постари
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
Се мислев дали да го отворам топиков некаде во подфорумите за Игри или овде.. ама ево овде се одлучив.

Сакав да прашам дали користите/играте некој од постоечките симулатори за авионски летови. Знам дека најдобриот и најоргинален е од Microsoft, Flight Simulator X (FSX), и е тешко да се најде комплетен(сценарија+типови на авиони+аеродроми..итн итн). На торентине го имат, но и таму тешко е да се погоди баш вистинскиот, без проблематични фајлој.. (9GB е за download)

Јас веќе извесен период го користам FlightGear. Нормално, си барат убав RAM и графичка така малце подобра за да немате проблем со читање на текстурите.
Ево линк за download: http://flightgear.mxchange.org/pub/fgfs/Win32/fgsetup-1.0.0.exe
За останатите додатоците барајте на www.flightgear.org

Муабетот ми беше, ако имате некој друг подобар предлог за Flight SIM дајте да видиме шо е како е.. и ако има линк за dl уште подобро.
Јас сум ти манијак за Flight simulator ги користам скоро сите од Microsoft и мислам дека се број еден. Моментално имам FSX оригиниал Deluxe верзија и да ти кажам нема подобра, само покрај добра конфигурација на PC ти треба и солидна опрема како Joystick SAITEK и сл. Инаку колку за информација истата тежи 12 GB.
 
Член од
17 март 2008
Мислења
37
Поени од реакции
3
zdravo i jas sum bolen po letanjevo pa bi te zamolil da mi kazis od kade mozi da se najdi fsx celosna verzija i kolku bi kostala ovde kaj nas
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Планираш да ја купиш???
Јас никогаш не сум дал, ниту ќе дадам денар, или било која парична единица, за софтвер...

А од кај може да се најде?
Како што напишаа....можеш да ја најдеш преку некој торент...
Побарај, потрудисе....
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
zdravo i jas sum bolen po letanjevo pa bi te zamolil da mi kazis od kade mozi da se najdi fsx celosna verzija i kolku bi kostala ovde kaj nas
Јас ја имам во оригинал и тоа Deluxe верзија...Одлична е. Само мислам дека во САД е купена за околу 40-60$, а тука не знам. Само ти треба и добра машина да ја движи ( супер графика има, а мислам дека е тешка околу 12 GB.

Инаку почнав со FS2002, 2004 и сега FSX...со неа сега си ги лечам нервите, ха,ха,ха
 

Izzie

MIG Fighter Pilot
Член од
28 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
...и,има некој линк за симнување на Flight Simulator?
 
Член од
22 февруари 2008
Мислења
1.647
Поени од реакции
45
...и,има некој линк за симнување на Flight Simulator?
Сигурно има, ама со каков квалитет ќе биде бог знае ? Дали ќе функционира како што треба ?

едит: ако сакаш со борбени авиони Lock On е добра, IL 2 Sturmovik.
 

Izzie

MIG Fighter Pilot
Член од
28 септември 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
калипсо се е тоа супер само дај линкови братче :D
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Jas ja imam Microsoft Flight Simulator X Deluxe na 2 DVD diska. Ja zemav bas pred nekoj den. Koj saka ne mi e problem da mu ja dadam da ja snimi ili da mu ja izrezam ili nekoja trampa.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Еве ви ја Microsoft Flight Simulator X Deluxe на торент, само напрајте си узер на странава и можете без проблем да ја слегнете. Имате таму се пишува колку тежи, што машина бара и сите тие работи.:eek:jea::music3:
http://arenabg.com/details.php?id=fc34d81c197ad235f0945e2970036bf936a208b2
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
222
Поени од реакции
3
Jaс имам FSX и некако млитаво ми е ко за почеток... ама се учам.:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom