Fine Art (Nude) Photography

Повеќе би сакал/а да:


  • Вкупно гласачи
    8

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.917
Поени од реакции
31.152
Има ли фотографи (аматери/професионалци) во Македонија, што сакаат да прават Fine Art (Nude) фотографии или да бидат модели?
Не ми е јасен текстот, бараш фотографи кои сакаат да сликаат или модели кои сакаат да се сликаат или општо отвараш тема за акт фотографија?
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
110
Поени од реакции
47
Не ми е јасен текстот, бараш фотографи кои сакаат да сликаат или модели кои сакаат да се сликаат или општо отвараш тема за акт фотографија?
Општо, отварам тема за размена на мислења
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
958
Поени од реакции
170
Не ти е на место анкетата, не дава никаква информација :) . Има и такви и такви, која е поентата? Или направи ја : Дали би позирале за фајн арт нуд: Да / Не / Можда или Дали сакате фајн арт нуд: Да / Не / Можда
Јас пример, пошо сум згодеН фотограФт, не знам за кое да гласам :)
 
Член од
17 декември 2012
Мислења
110
Поени од реакции
47
Не ти е на место анкетата, не дава никаква информација :) . Има и такви и такви, која е поентата? Или направи ја : Дали би позирале за фајн арт нуд: Да / Не / Можда или Дали сакате фајн арт нуд: Да / Не / Можда
Јас пример, пошо сум згодеН фотограФт, не знам за кое да гласам :)
да ама јас не барам ништо, само помеѓу луѓето што ја отвориле темава прашувам дали повеќе сакаат тоа или тоа.. не барам модели јас па дали БИ СЕ СЛИКАЛЕ ИЛИ МОЖДА :) значи дали некој фотограф сака да направи такви фотографии или дали некој сака да позира за такви фотографии...
 

cYb3rc0re

~ место за реклама
Член од
3 мај 2005
Мислења
958
Поени од реакции
170
Јас колку што знам, нема фотограф што не би пробал таков вид на фотографија. Можда има некои што не ги бендисува овој тип (ко пр. мене што не ме влече сток фотографија) и кои си сакаат други правци, ама мислам дека секој доколку најде шанса, ќе се проба. Има некои кои се само на овој тип на фотографија и го прават тоа успешно, има некои што само сакаат да гледаат цицки и го прават тоа преку апаратот како изговор, има некои кои ептен сакаат да пробаат, ама незнаат модел или не се нафаќа никој/ја итн.
 
На врв Bottom