Final Space

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Никој не се позамара да отвори тема за ова, па ќе отворам јас. Другиве љубоморно си ја кријат да не им ја уништи брзорастечкиот фандом на Рик и Морти.

Се работи за анимирана серија на Нетфликс, којашто се занимава со авантурите на протагонистот на оваа серија Гери Гудспид, којшто е затвореник на вселенскиoт брод Galaxy One, и неговиот вонземјански planet destroyer сајдкик - Мункејк. Покрај нив на бродот се и компјутерскиот AI H.U.E. којшто е дирекно инспириран од култниот HAL 9000 и мало роботче KVN. Други кул ликови се и Авокато - хуманоиден мачор, и Квин - фул он хомо сапиенска, иако не толку кул и to be quite honest, lowkey иритантна на моменти.
Главен антагонист во серијата е мало вонземјанче коешто го носи називот Lord Commander и е оживеано од гласот на човекот што ја врати Doctor Who во живот - Дејвид Тенант, а инспирирано од ликот на Дарт Вејдер.
Сите овие ликови се во потрага по таканаречениот Final Space, hence the title.

А сега дами и господа,
Вистинскиот повод за отварањето на оваа тема, гифови од Мункејк:










Кој Мункејк си ти денес?
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.472
Поени од реакции
7.272
Баш пред 2-3 дена ја симнав прва сезона, ќе ја глеам коа ќе ја довршам Арчер, а ја "открив" зашо Конан давал глас у неколку епизоди
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.483
Поени од реакции
33.585
Баш пред 2-3 дена ја симнав прва сезона, ќе ја глеам коа ќе ја довршам Арчер, а ја "открив" зашо Конан давал глас у неколку епизоди
brao ako uspees
ja 2 pati pocnuvam archer i nikako da ja izgledam...

final space mi ja forsirase neflix epten, ama prvo ja izgledav Paradise PD. Ludilo.

Final Space posle toa mi bese mnogu detska, mislam imase fantasticni momenti ama imase momenti duri i da bev 12 godini ke me fanese cringe, ama sepak overall odlicna i vredi. Voice actingot e vrv a animacijata e nesto sovrseno... raj za oci, se iznauzivav. Humorot e koga kako.

Chokity pok!

Ali i KVN e nezamenliv
 

Kajgana Shop

На врв Bottom