FILM CLUB (КРУГ 4) (195. The Time Machine: 25.03-07.04.2024)

Член од
15 март 2023
Мислења
39
Поени од реакции
76
Day of the Wacko (2002)

Првите 40тина минути се многу досадни. Станува поинтересен кога чоеков се спрема да иде на плажа. Ништо посебно.
6/10
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Day of the Wacko

Кога видов „комедија“, си реков супер, и се видов освен комедија :(. Ок признавам дека ме насмеа „I always thought i would never die“ :pos:
Фрустриран чичко кој до 12 часот не ги поднесува сите останати, а после 12 не се поднесува ни самиот. Дури го нервираше галебот на плажата.
Ме нервираше неговиот однос со мајка му. А сите сцени каде се појавува син му, ме потсетуваше на просечен шипо од Чаир. Прегрд нос, а фризурата ужассссс, мајко милаааааааааааааааа.
Премногу работи натрупани, хаотично, не доволно разработено.

5/10
 
Член од
9 февруари 2016
Мислења
1.240
Поени од реакции
3.137
Не знам зашто на никого не му се допадна. Можеби сте очекувале класична комедија па затоа. Мене искрено ми беше добар, со неколку замерки, затоа и 8 му дадов. А и на lb и imdb гледам добар ретинг има. @grande-juve дојди кажи некој убав збор за филмов :D
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.530
Поени од реакции
34.792
Следен филм во клубот е

The Time Machine


1711361856906.png

Залезот на едната цивилизација ги поставува никулците на новата, која,,,
Адаптација на истоимениот роман на Хенри Џорџ Велс. Се надевам дека ќе уживате во ова прекрасно патување низ времето.
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.472
Поени од реакции
7.271
Не знам зашто на никого не му се допадна. Можеби сте очекувале класична комедија па затоа. Мене искрено ми беше добар, со неколку замерки, затоа и 8 му дадов. А и на lb и imdb гледам добар ретинг има. @grande-juve дојди кажи некој убав збор за филмов :D
Секако не перфектен, али памтам се смеев за 8ца ... Периодов многу обврски :D , освен во Кинотека што гледам по некој филм, ама секако во план ми е да надокнадам така да ќе дојде и убавиот збор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom