FILM CLUB (КРУГ 4) (195. The Time Machine: 25.03-07.04.2024)

Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
@ob1 е, и има одбрано филм каков што прв пат ќе гледаме во клубот. Он ќе ви каже утре што, како, кој, зошто. Рокот за тоа е до утре до полноќ, ако не, јас ќе ви го кажам истото утре по полноќ, зашто преку ден и мене нема да ме има, поточно ќе ме имат снемано. : P

Е сега да сумираме за A Time to Kill: 15 го гледаа, го оценија со средна оценка 7.0. Го испуштија: @MyloXyloto , @wicked_1 , @Corvus , @Shawn Spencer и @Carax . На последните двајца им е трет по ред неизгледан, па ќе мораме да се "збогуваме" со нив се додека не изгледаат барем еден, било кој. Може, ете, новиот на @ob1 . Со оглед на тоа што @ob1 во првиот круг беше предложувач на еден од двата најдобро оценети филмови до сега, верувам дека сите очекувате уште едно вистинско уживање. И реков, за прв пат имаме таков филм. И не, не е порнич. :P Ќе видите, де, утре.

Ај, добра ноќ!
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
@ob1 е, и има одбрано филм каков што прв пат ќе гледаме во клубот. Он ќе ви каже утре што, како, кој, зошто. Рокот за тоа е до утре до полноќ, ако не, јас ќе ви го кажам истото утре по полноќ, зашто преку ден и мене нема да ме има, поточно ќе ме имат снемано. : P

Е сега да сумираме за A Time to Kill: 15 го гледаа, го оценија со средна оценка 7.0. Го испуштија: @MyloXyloto , @wicked_1 , @Corvus , @Shawn Spencer и @Carax . На последните двајца им е трет по ред неизгледан, па ќе мораме да се "збогуваме" со нив се додека не изгледаат барем еден, било кој. Може, ете, новиот на @ob1 . Со оглед на тоа што @ob1 во првиот круг беше предложувач на еден од двата најдобро оценети филмови до сега, верувам дека сите очекувате уште едно вистинско уживање. И реков, за прв пат имаме таков филм. И не, не е порнич. :P Ќе видите, де, утре.

Ај, добра ноќ!
Ај бе стај ја таа табелата некаде на попристапно место, во воведниот пост или потпис некаде кај што нема да мора да вртам 3 месеци worth of posts за да ја најдам :([DOUBLEPOST=1489968742][/DOUBLEPOST]Најдов, готово :*
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Ај бе стај ја таа табелата некаде на попристапно место, во воведниот пост или потпис некаде кај што нема да мора да вртам 3 месеци worth of posts за да ја најдам :([DOUBLEPOST=1489968742][/DOUBLEPOST]Најдов, готово :*
Во воведниот пост само wot и џимеј можат, јас не сум модератор, немам ингеренции таму. :(
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Во воведниот пост само wot и џимеј можат, јас не сум модератор, немам ингеренции таму. :(
Слепец сум остај... си го брукам презимето тука, ја имало во воведниот пост веќе, ја најдов :pipi:
Не знам како вот и џимеј уште те немаат предложено како honorary модератор, ќе им извршам притисок кога ќе ги видам :sneaky:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Слепец сум остај... си го брукам презимето тука, ја имало во воведниот пост веќе, ја најдов :pipi:
Не знам како вот и џимеј уште те немаат предложено како honorary модератор, ќе им извршам притисок кога ќе ги видам :sneaky:
Хахахахаха, не ме смеј, please.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Ти си сега?
Не може да си ти, пред мене си ти, а јас сум дури во Мај :sneaky:
Не знам кога сум јас заборавив, чекам да ме контактираат. Ама колку што се сеќавам има време до мојот ред. :icon_lol:
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.794
Поени од реакции
24.057
Идеме даље, филмот што овие две недели ќе го гледаме е I'm not there.

MV5BMTY4MzM2MjcwNV5BMl5BanBnXkFtZTcwODg3MDU1MQ@@._V1_.jpg

Се мислев што да предложам искрено, сакав да биде тип на филм каков до сега што не сме глеале во клубот, се одлучив тоа да биде биографски филм за позната личност. Филм за големиот Боб Дилан, филм со една номинација за оскар, филм со одлична актерска екипа (можете да видите на постерот, нешто слично по квалитет како претходно предложениот филм A Time to Kill). На Letterboxd од тие што ги имам за пријатели, скоро сите од клубов, видов само дека @whatto го има изгледано, се надевам дека нема да му биде проблем да го репризира.

Извини @Anon, сепак и овој пат ќе гледаме филм од 2 саати, само што овој пат филмот ќе биде полесен за гледање и по feelgood movie ќе биде. Морам да признаам дека овој пат идам на ризик, филмов ни самиот го немам изгледано така да се надевам дека нема да ве разочарам овој пат.

Филмови во потесен круг кој ми беа за предложување исто така беа Downfall, Ed Wood и Bird.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.180
Поени од реакции
8.821
Еее кај баш овој филм го најде жити се... Јас намерно си го оставив негледан.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Downfall што не го одбра. :(
Ама ај, почитувам избор.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.180
Поени од реакции
8.821
Downfall што не го одбра. :(
Ама ај, почитувам избор.
Што му фали на филмов? Еј да не се караме, тебе лалала ако ти е срање на невидено, мене ми е овој омилен негледан. :LOL:
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Што му фали на филмов? Еј да не се караме, тебе лалала ако ти е срање на невидено, мене ми е овој омилен негледан. :LOL:
Не не, не викам дека му фали нешто туку дека Downfall ми е гледан а овој не ми е. Мрза знаеш. :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom