Film Club - трета среќа!

Статус
Затворена за нови мислења.

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.399
Поени од реакции
5.622
Brain Donors (1992)

Многу вештачки.
Заспивав 5-6 пати обидувајќи се да го изгледам.
Се насмеав нула пати.
И општо слабо гледам комедии ама ова трчање навака натака, брзо кажување реплики и недопадливи ликови (освен Туртуро што го обожавам од Barton Fink) ич не успеа да ми го задржи вниманието.

Само 3/10 за жал. :(
 

devilko

♆ wicked one ♆
Член од
28 август 2014
Мислења
1.293
Поени од реакции
4.416
И мене не ми легна хуморот на Brain Donors.

Класична 90s комедија со хумор кој одамна повеќе не е смешен. Би рекол, го прегазило времето, во модерниов свет нема место за овакви комедии повеќе.
Се надевав дека ќе ме фати на носталгија, по сите тие глупи комедии од 90-те ала Еди Марфи филмови, но или премногу сум остарел, или филмов стварно не е добар, па може и затоа никој го нема гледано. Ќе репризирам некоја од тие што сум ги гледаш тогаш, баш сакам да видам како ќе ги доживеам денес.

Но, за промена после сите тешки филмови добро беше да се види комедија. Го поздравувам тоа.

5
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
10.483
Поени од реакции
23.229
Brain Donors

.... or more like brain dead после гледање на филмов. Ама ич не ми фати око, ме радуваше само што знаев дека брзо ќе заврши. Ниту хуморот, ниту балетот, ниту ликовите ме бендисаа. Најавната и одјавната шпица ми беа единственото нешто што вредеше во филмот.

Тенкс за предлогот Виолетова, иако не ме бендиса филмот, убаво беше да се види комедија после толку драми и мјузикли.

3/10
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
7.592
Поени од реакции
7.335

Dark Valley 2014, идеме малце камај камај :D

Филмов го има и со германско и со англиско аудио
 
Последно уредено:

Filip Telford

иначе?
Член од
20 јули 2020
Мислења
5.891
Поени од реакции
37.337

Dark Valley 2014, идеме малце камај камај :D

Филмов го има и со германско и со англиско аудио
Никад нема да го глеам.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
5.619
Поени од реакции
16.512
Ај пуштете линк по пп за The Dark Valley
Пробав да симнам од 1337, еве веќе 1 саат Connecting to peers :cenzura:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
10.978
Поени од реакции
26.576
Brain Donors го гледаа 15-мина, и му дадоа средна оценка 5,7, која, на мое големо изненадување, не е ни во топ 3 најниски оценки во клубот. Го испуштија само двајца:

@wot и @Хоуп - и за двајцата е трет неизгледан филм, што значи црвен картон. Се надевам ќе се вратите наскоро. ;)

133 филм во клубот е The Dark Valley, предлог на @123456 . Ова е прв предлог на @123456 во клубот.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.750
Поени од реакции
31.800
Brain Donors го гледаа 15-мина, и му дадоа средна оценка 5,7, која, на мое големо изненадување, не е ни во топ 3 најниски оценки во клубот. Го испуштија само двајца:

@wot и @Хоуп - и за двајцата е трет неизгледан филм, што значи црвен картон. Се надевам ќе се вратите наскоро. ;)

133 филм во клубот е The Dark Valley, предлог на @123456 . Ова е прв предлог на @123456 во клубот.
Se nadevam u skoro ke ve stignam.
Site gi imam simnato ama ne mi se pusta film periodov.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom