FILM CLUB (КРУГ 5) (197. Perfect Blue: 22.04-05.05.2024)

Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.331
Поени од реакции
27.879
Овие се The Hateful 5
Прегледај го приврзокот 314507
@123456 @grande-juve @Хоуп @moongoses
последниов не можам да го тагнам... жив ли е? Побарал да му се избрише профилот?

Иначе, те поздрави Mario G еден србин/хрват шо го знам, 8000+ има логирано.

Патем, ова е листа на луѓе што ме следат а јас не ги следам.
Прегледај го приврзокот 314510
Дали некој од вас е еден од овие? Не мора он да се јави, може и друг да каже ако препознае. За да ги заследам, ако сум пропуштил некој.
Викав дека нема да ставам филмови пред LB, ама фала за мотивација :D

Почнав да внесувам и јас филмови, од 410 на 567 за помалку од 1 саат. За почеток ги внесов серијалите што ми текнуваа во моментов. Зависи од расположение може после да продолжам ако не викендов, по жанр/актер ќе ги листам.

Инаку што ви значат срцињата? Као многу ви се допаѓа филмот или? :D
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.728
Поени од реакции
33.412
Денес беше последен ден за Dead Man's Letters, кој очигледно, сепак, многумина го бојкотираа (не и вашиот модератор, тој само не најде време од премногу обврски на работа, но ветува дека ќе го изгледа следната недела, и како и секогаш, ќе го исполни ветеното). Сè на сè го гледаа 8 души (меѓу кои и новиот член на клубот, @zmija1 ), и му дадоа средна оценка 6,1.

Го испуштија:
@Zlatikevichius , @Setsuko , @SK-92 , @Violetova , @123456 , @__Vita____ , @Imperatorot , @Shawn Spencer - на сите прв неизгледан;
@Corvus - втор неизгледан, жолт картон
@wot - трет неизгледан, црвен картон по петти пат. Ама вотче ќе се врати, како и секогаш, убеден сум во тоа. :love:

Тешко дека ќе издржам да не легнам вечер до 22:00, кога би требало да го презентирам следниот филм во клубот, за кој се договоривме, нема да ви кажам чиј предлог е, зашто го избрав по случаен избор од листата од преостанатите 7 предложувачи (@santelli со ова го исполни условот да предложува нормално филм, по редовна постапка, затоа следен предложувач, за 2 недели од сега ќе биде таа, а после ќе продолжиме со останатите 6 предлози, последни за првиот круг). Предложувачот на следниот предлог вака ја опиша одлуката да го избере него:

Моментално сум во движење па не можам да ја видам листата, но отсекогаш сакав да го предложам The Broken Circle Breakdown. Така да ако не сте го гледале досега ете нека биде тој, ако сте го гледале ќе предложам друг до вечер. Ептен ми е жал што никако не наоѓам време да седнам и да пробам да гледам поише филмови од листата...
Така, следен предлог во клубот ќе биде белгиската блуграс-драма која ќе ви остави грутка во грлото што тешко дека ќе ја голтнете: The Broken Circle Breakdown.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Гледан, тапа филм. Тешко дека ќе го репризирам но можеби ќе му даам втора шанса.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
@Джонтра Вохохолта дојди жити се гледај им го филмов нубски, види им ги деветкине и десеткине, спореди го со деветките и десетките што ги имаш даено и прашај ги дали се нормални
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.063
многумина го бојкотираа
Јас не го бојкотирав, дури најдов и некој да ми преведува од руски, заедно да го гледаме, ама изумив кој ден сме ... Ќе го изгледам во наредниве денови
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.999
Поени од реакции
55.199
Еееее ама ме нервираат вакви празни филмови неизреализирани до крај, ставаш тема и приказна и мислиш дека самото тоа ќе доведе до емоции и сочувство кај гледачите.

Ја искрено не ви ги сфаќам оценкиве на летербокс, ама никад ни не сум ве сфатил повеќето тука така да не се ни замарам.

Не може кантри музика да пројде секаде. Тоа прво.
Второ, не може со ваков нехаризматичен лик ко Дидие да сочувствувам, притоа немајќи поима од глумење.
Елиза освен што е убава, друго ништо и она, глума тапа, емоции нула, некој обид за депресија и жалење. Па прееска ја глеав Шарлот у Антихрист, немој да ме јебеш.

Сеа, сакаш да бидеш потресна драма со трагедија и распад или сакаш да бидеш кантри тралалајка, не разбирам. Двете у едно не идат, пошто имаш тотално глупо прикажување на смрт на дете болно од рак доека ме замара некоја глупа кантри песна и ми галами. Не ме ни дирна ова, искрено да ви кажам.
Туѓ срам и не знам као поинаку да се изразам за сцената на погребот коа почнаа да пеат како оркестар некој со влагање у сред пеење со прелази и слични небулози ко да се у театар а не на погреб на дете.

Овие поише личеа на хипици него на кантри музичари.

Цело време замараше тоа бенџото у позадина, ме клукаше у мал мозок, едно време мислев да ги фрлам слушалките и да го глеам така.
Малце почна да се губи у тоа идење напред назад со времето, одеднаш некои несреќи, сообраќајки, Џорџ факинг Буш, па враќање као се запознале, па курсетресе, ај не ме губи и не ме замарај, знаеме што се дешава веќе сега, не ме враќај назад пошто не ме интересира.
Па нешо инцидентно се караат кој е крив, глупости. Не доволно разработено. Битно замара бенџото.

Боље терај од почеток кантри, пеење, музика, лабавење, запознавање, дружење, па од пола натака уозбили го, и финиширај како драма, а не вака да ми досаѓаш 2 саата и да ме нервираш без да осетам ни трошка емоција.

Да ти ебам и мјузиклот ако ниедна песна не ми се свиѓа. Не знам кој беше друг ваков филм што го пцуев.

А и што мајка барам волкава рецензија да пишувам али ме изнервира стварно. Т.е не ме изнервира толку колку што ме разочара. А имаше добра приказна.
Џеси Бакли у Wild Rose за овие двајца е Џони Кеш и Џун Картер у едно.

4ка оценка ќе добие.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom