FILM CLUB (КРУГ 5) (196. Kuru Otlar Üstüne / About Dry Grasses: 08.04-21.04.2024)

Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
The Sea Inside, филм на Алехандро Аменабар со Хавиер Бардем и Белен Руеда во главните улоги.
Го сакам Хавиер Бардем, само уште да кажеш каде да го најдеме со превод.
На Нетфликс одма пребарав, го нема :)
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.401
Поени од реакции
9.269
Го сакам Хавиер Бардем, само уште да кажеш каде да го најдеме со превод.
На Нетфликс одма пребарав, го нема :)
Не знаеш шпански?
Јас без превод си ги гледам, се ги разбирам.
Благодарение на Руби, Есмералда, Росалинда и злобните близначки Паола и ја заборавив другата.
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.084
Поени од реакции
8.132
Следен филм што ќе го гледате е The Sea Inside (2004) или на шпански Mar adentro.
Од форумов само 3ца го имаат гледано, од клубов само 1 и уште еден на вочлист го има ставено.
Искрено се изненадив кога видов дека има толку слаба популарност тука а станува збор за доста познат филм и високо рејтингуван според имдб. Има и Оскар земено за најдобар странски филм таа година.
Го гледав пред неколку месеци и одма знаев дека овој ќе биде мојот предлог за клубов. Можда не е баш филм за летно време, затоа и добро ќе ми дојдеше потенцијално одложување на клубов бар до есен али нема врска ај, нека не замарам.

The Sea Inside, филм на Алехандро Аменабар со Хавиер Бардем и Белен Руеда во главните улоги.
Станува збор за вистинска приказна за Рамон Сампедро кој доживува несреќа и останува целосно парализиран 28 години, за сето тоа време за него се грижи семејството односно брат му, снаа му и внукот. За сето тоа време Рамон цврсто стои на ставот дека сака да умре и се бори за еутаназија.

Мирна драма, гледлива, убав филм, мене ми фалеа малце поише емоции па затоа 8ца му дадов.

Да видиме вие што ќе кажете.
Повелете.
нели ке го начукаше до јаја од 4 часа филм што е ова за сиромашни ни даваш од 2 часа цццц :P
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Не знаеш шпански?
Јас без превод си ги гледам, се ги разбирам.
Благодарение на Руби, Есмералда, Росалинда и злобните близначки Паола и ја заборавив другата.
Баш сè дека ги разбираш не ти верувам, ама добро. :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.041
Го сакам Хавиер Бардем, само уште да кажеш каде да го најдеме со превод.
На Нетфликс одма пребарав, го нема :)
И на yts го има покрај ова од Вита а верувам и на уште 100 други торент сајтови. :D
 
Член од
21 октомври 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
2.541
Од форумов само 3ца го имаат гледано, од клубов само 1 и уште еден на вочлист го има ставено.
Да бе, и мораше баш јас да бидам тој еден :(:mad:

И нели доста беше од филмови за болни што патат со години? :)
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.329
Поени од реакции
27.873
Жими се. Озбилно разбирам се.
Не знам да правам муабет ич, ама 100 % ги разбирам. Ај како да ти докажам?
javi mu se na telefon zbori mu na spanski hhhhh
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Жими се. Озбилно разбирам се.
Не знам да правам муабет ич, ама 100 % ги разбирам. Ај како да ти докажам?
Преведи го филмов да не се мачи Виолетова да бара преводи :LOL:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom