FILM CLUB (КРУГ 4) (195. The Time Machine: 25.03-07.04.2024)

Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Абе @Anon нежен станал или филмовиве му ги погодувате ептен? У последно време гледам и на Летер се расфрлал со високи оценки :D
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Мислам ако не се лажам и најдолг ни е во клубов, или @Zlatikevichius ?

Не се сеќавам до сега да сме имале 3 саата филм
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
Злате не се мачи да ме тагнуваш за филмов.
Три саати романса да ми платат нема да гледам.
Јас вака се спремам од кога видов дека филмов трае 3 часа, плус романса...



не знам како ќе издржам, ич неам нерви за дугачки филмови. :D
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Јас вака се спремам од кога видов дека филмов трае 3 часа, плус романса...



не знам како ќе издржам, ич неам нерви за дугачки филмови. :D
2009та мислам беше, јас тогаш само што почнав во врска со една Елена и она ме кани кај неа дома да сме гледале филм.
Сама беше, нешто викенд се фати па нејзините отидоа некаде и си викам ќе има акција вечер.
Она го одбрала да го гледаме P.S. I Love You. Ок, она ме покани, ќе го гледаме. Два саати очи превртував, и на крај ми се расплака. Многу емотивен филм ми кажа. Од акцијата ништо, си легнавме гушнати како братучеди таа ноќ.
Од тогаш не сум гледал романса...

Лол романса, демек ова Bridget Jones's Diary е. Вие пропуштате. :D
Мислам и да беше трилер/акција три саати ќе го скокнев.
Не практикувам да гледам долги филмови.
Последниот тричасовен филм што сум го гледал беше лани - Judgement at Nuremberg, истотака предложен во Film Club ама па тој беше доста интересен и мислам на два пати го гледав.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Мислам ако не се лажам и најдолг ни е во клубов, или @Zlatikevichius ?

Не се сеќавам до сега да сме имале 3 саата филм
1614091801358.png

Еве ги по должина 15 најдолги. Значи втор најдолг е. Најдолгиот е мој предлог. :P
_______________________

1614091896472.png

Еве ги по должина и петнаесетте најкратки. Најкраткиот, е исто, мој предлог. :pos:
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.016
Поени од реакции
6.670
Ја три филма од по 1h 32min иам, колегијален. :D


Ама ви чувам еден од 2h 30min, само да ми дојде редов, а како тргнало ќе умрам додека ми дојде.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Ќе ве издоминирам со Once upon a time in America. :cool::zloo:
Тамам еден гледан филм да ми се погоди. :D

П.С. планирам овој на Сецуко да го гледам. Во план ми беше од порано, па ко кец на десетка му дојде предлогов. :)
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Judgement at Nuremberg, истотака предложен во Film Club ама па тој беше доста интересен и мислам на два пати го гледав.
Judgement те врзуваше со епски дијалози монолози, сегашниов те врзува со визуелна перфекција. Гледај го на 3 пати по 1 саат :)
Многу е убав филмот, многу. Строго 1080p ~15gb
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.629
Поени од реакции
33.184
Злате не се мачи да ме тагнуваш за филмов.
Три саати романса да ми платат нема да гледам.
Член 6 од правилата на клубов:
6. Имајте разбирање за предлозите, почитувајте го мислењето на другиот. Да не се расправаме со муабети од типот - леле колку глупав филм, јас не го гледам!
:toe:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.860
Поени од реакции
54.394
Боље да гледав боја како се суши. oh wait

Многу досаден филм. Апсолутно 0 емоции допре кај мене. Ми е гајле за сликарство. Не ме ни допре нивната љубов, лигава ми беше, до душа онака, мех. Ништо не видено до сеа.

3 саата филм а вниманието ми го држеше едно 50 минути на почетокот кога мислев дека ќе гледам драма во време на војна со целата таа пропаганда со стерилизирање па нешто опресии вака така, да сочувствувам малце. Ова живи глупости, саат време потроши режисерот за да ни го донесе ликот на таткото на оваа Ели, после 2 саати дечково не знаеше што праи со кариерата и љубов нешо ко уау први ликови што се заљубени у филм. Се заљубија у 2 сцени. Пак ќе го цитирам Пикац од Вратиче се роде, ни да ме диwне.

Не замарај.

Која е поентата да се праат вакви филмови од 3 саати кога во голема мера се непотребни и досадни. Дали 10 филма што траат над 2 ипол саати се со врвен квалитет кој ќе ти држи внимание цело време. Поготово па ваков некој со праволиниски тек, која ти е поентата бе режисеру.

Едино добро и убаво у филмов ми беше плавата Елизабет.
м, сеа глеам и The Lives of Others e филм на истиов режисер. Изгледа фетиш му е да е досаден.
Филм што се става на рамниште со Shawshank, Forrest Gump, Life is Beautiful, Treto Poluvreme, Mr. Nobody, American Beauty, A Clockwork Orange...
Какви се овие глупости, одма да ми ги објасниш.
Што мајка бараат ремек дела ко Шошенк и Форест со ваква скупштина на глупи и преценети филмови?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom