FILM CLUB (КРУГ 5) (196. Kuru Otlar Üstüne / About Dry Grasses: 08.04-21.04.2024)

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.041
Многу глуп филм. :D
Едно обично ништо од филм. Нит смешен, нит интересен, ниту пак имаше некоја цел и поента. Џабе фрлени пари и џабе потрошено време. Една добра работа немам да кажам.

1
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Многу глуп филм. :D
Едно обично ништо од филм. Нит смешен, нит интересен, ниту пак имаше некоја цел и поента. Џабе фрлени пари и џабе потрошено време. Една добра работа немам да кажам.

1
Oвој филм ти е на исто со Mr.Nobody, Apocalypse Now, The Shining, Full Metal Jacket... Сум успеал значи, добар филм сум кажал. :D :D
 
Член од
18 март 2019
Мислења
430
Поени од реакции
1.967
Јас само да прашам. :D
Прочитав некој имаше пишано дека се дешавала летна пауза во клубов, па дали ќе ја има ова лето? Ептен не сум свртен дома и филм клубов ми доаѓа како обврска, а не сакам тоа да ми биде поентата. Прашувам ако има пауза да стегнам заби и да изгледам уште некој филм, ако не се гледаме од ново во Септември. :pijani:
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.976
Поени од реакции
55.041
Може пауза, и тука и во Филмовижн. Таман тие што сакаат да не стигнат ќе имаат време, па од есен продужуваме јако.

@Zlatikevichius како ти е планот?
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Withnail and I

Не знам зошто но уште од почетокот си викав „што ќе биде поентата на филмов?“.
Дали само ќе го гледаме патетичниот живот на овие двајца?
Па, да, така испадна.
Колку многу ме нервираат вакви карактери ко Витнеил, не сте свесни. Уф.
„Сакам алкохол, сакам да јадам, ладно ми е, ќе си го сменам името, јас сум најдобар актер на светот“.
Грр.
Шо знам, не можам да речам дека беше досаден но и не беше нешто којзнае колку интересен. Третиов другар најјак им испадна, на почетокот имаше некоја теорија за коса и примање сигнали или не знам што, али на крај со тоа џоинтот :pos:

6.5/10
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
Може пауза, и тука и во Филмовижн. Таман тие што сакаат да не стигнат ќе имаат време, па од есен продужуваме јако.

@Zlatikevichius како ти е планот?
Цел месец и пол да паузираме? Не знам, како сакате.
Автоматски споено мислење:

Ете ви анкета, до утре до 19:52, изјаснете се.
 
Член од
3 март 2020
Мислења
2.413
Поени од реакции
5.062
Цел месец и пол да паузираме? Не знам, како сакате.
Автоматски споено мислење:

Ете ви анкета, до утре до 19:52, изјаснете се.
Не ја гледам анкетата?

п.с. Требало рифреш, се појави :D
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Бабуши гласајте за 15.08., пошо на 27ми идам на одмор
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.709
Поени од реакции
33.349
1657916594065.png

ОК дечки, гласањето завршено, со просто мнозинство одлучивме - паузираме до 14.08. Убав летен одмор на сите, продолжуваме кај што застанавме на 15.08.

Во меѓувреме - предизвик за сите кои сакаат: изгледајте нешто од испуштените стари предлози во клубот. Мислам дека нема ни еден член што има изгледано се, 100%, па така убаво би било да го добиеме првиот таков.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom