FIFA World Cup Russia 2018 - Panini Online Sticker Album

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.488
Поени од реакции
3.467
@Dani
Русија: Алексеј Миранчук, Јури Жирков
Саудиска А.: Амблем
Египет: Рами Рабиа, Ахмед Хегази х2, Ахмед Абделмонем Фатхи, Мохамед Абдел Шафи
Уругвај: Амблем
Португалија: Аблем
Шпанија: Амблем, Давид Силва
Иран: Рамин Резаеја, Езран Хаџсафи, Саид Езатолахи
Франција: Иго Љори
Австралија: Бејли Врајт, Марк Милиган
Перу: Кристиан Куева
Данска: Јенс Стригер Ларсен, Томас Делејни х2
Исланд: Хордур Магнусон, Арон Гунарсон
Хрватска: Амблем, Никола Калиниќ х2, Иван Перишиќ
Нигерија: Вилфред Ндиди, Виктор Мозес х2, Мозес Симон
Бразил: Паулињо
Швајцарија: Рикардо Родригез
Коста Рика: Селсо Боргес
Србија: Амблем, Бане Ивановиќ х2, Коларов, Тадиќ, Сергеј Милинковиќ Савиќ
Германија: Рудигер х2, Боатенг, Сане
Мексико: Амблем. Карлос Салседо, Хектор Херера, Орибе Пералта
Шведска: Амблем, Андреас Гранквист, Албин Екдал, Маркус Берг
Јужна Кореја: Ким Џинсу, Квон Чангхоон, Ли Чангјонг
Белгија: Јан Вертонген, Томас Мение, Аксел Витсел, КДБ
Панама: Мајкл Муриљо, Фидел Ескобар, Луис Овале, Едгар Барсенас, Анибал Годој
Тунис: Ајмен Матлути, Јасин Мериа х2, Мохамед Амин Бен Амор, Гајлен Шаалали х3, Таха Јасин Кениси, Анис Бадри
Англија: Гери Кејхил, Стоунс, Бертранд
Полска: Лукас Пишчек Бартош Берешински
Сенегал: Кара Боџ, Калиду Кулибали, Шеику Кујате, Кеита Балде, М'Бај Нианг
Јапонија: Генки Харагучи,

И додека ги пишував сите овие, добив нови 25 дупликати:
Фифа Ферплеј слика
Египет: Абдалах Ел Саид, Рамадан Собхи
Шпанија: Давид Де Хеа
Мароко: Мунир Мохамеди
Иран: Рамин Резаејан
Франција: Мбапе
Перу: Педро Гаљесе
Аргенитна: Маскерано, Меси
Исланд: Бјорн Сигурдсон
Хрватска: Ловрен
Бразил: Амблем, Марсело, Габриел Жесус
Коста Рика: Кристиан Гамбоа
Србија: Љајиќ
Мексико: Лајун, Хектор Морено
Ј. Кореја: Сон Хеунгмин
Тунис: Амблем
Полска: Шчесни
Сенегал: Амблем, Муса Соу
Колумбија: Сантиаго Ариас.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.088
Поени од реакции
41.627
@Dani
Русија: Алексеј Миранчук, Јури Жирков
Саудиска А.: Амблем
Египет: Рами Рабиа, Ахмед Хегази х2, Ахмед Абделмонем Фатхи, Мохамед Абдел Шафи
Уругвај: Амблем
Португалија: Аблем
Шпанија: Амблем, Давид Силва
Иран: Рамин Резаеја, Езран Хаџсафи, Саид Езатолахи
Франција: Иго Љори
Австралија: Бејли Врајт, Марк Милиган
Перу: Кристиан Куева
Данска: Јенс Стригер Ларсен, Томас Делејни х2
Исланд: Хордур Магнусон, Арон Гунарсон
Хрватска: Амблем, Никола Калиниќ х2, Иван Перишиќ
Нигерија: Вилфред Ндиди, Виктор Мозес х2, Мозес Симон
Бразил: Паулињо
Швајцарија: Рикардо Родригез
Коста Рика: Селсо Боргес
Србија: Амблем, Бане Ивановиќ х2, Коларов, Тадиќ, Сергеј Милинковиќ Савиќ
Германија: Рудигер х2, Боатенг, Сане
Мексико: Амблем. Карлос Салседо, Хектор Херера, Орибе Пералта
Шведска: Амблем, Андреас Гранквист, Албин Екдал, Маркус Берг
Јужна Кореја: Ким Џинсу, Квон Чангхоон, Ли Чангјонг
Белгија: Јан Вертонген, Томас Мение, Аксел Витсел, КДБ
Панама: Мајкл Муриљо, Фидел Ескобар, Луис Овале, Едгар Барсенас, Анибал Годој
Тунис: Ајмен Матлути, Јасин Мериа х2, Мохамед Амин Бен Амор, Гајлен Шаалали х3, Таха Јасин Кениси, Анис Бадри
Англија: Гери Кејхил, Стоунс, Бертранд
Полска: Лукас Пишчек Бартош Берешински
Сенегал: Кара Боџ, Калиду Кулибали, Шеику Кујате, Кеита Балде, М'Бај Нианг
Јапонија: Генки Харагучи,

И додека ги пишував сите овие, добив нови 25 дупликати:
Фифа Ферплеј слика
Египет: Абдалах Ел Саид, Рамадан Собхи
Шпанија: Давид Де Хеа
Мароко: Мунир Мохамеди
Иран: Рамин Резаејан
Франција: Мбапе
Перу: Педро Гаљесе
Аргенитна: Маскерано, Меси
Исланд: Бјорн Сигурдсон
Хрватска: Ловрен
Бразил: Амблем, Марсело, Габриел Жесус
Коста Рика: Кристиан Гамбоа
Србија: Љајиќ
Мексико: Лајун, Хектор Морено
Ј. Кореја: Сон Хеунгмин
Тунис: Амблем
Полска: Шчесни
Сенегал: Амблем, Муса Соу
Колумбија: Сантиаго Ариас.
Абе не требало да се мачиш да ги пишуваш. Го собрав јас.
Мислев било што да ставиш колку да се смениме :D

Стави го Ивановиќ ајде
 

Morgan Freeman

Немодератор
Член од
23 април 2010
Мислења
2.488
Поени од реакции
3.467
Абе не требало да се мачиш да ги пишуваш. Го собрав јас.
Мислев било што да ставиш колку да се смениме :D

Стави го Ивановиќ ајде
Па што знам си мислев сите треба да ги напишам :D
А како се става? :sramezliv:
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.689
Ги има некој амблемите на Панама и Уругвај?
 

Sasa Ilic

Jeбач нероткиња.
Член од
24 август 2016
Мислења
1.631
Поени од реакции
2.689
Некој го има од Русија горниот дел му треба само тоа на еден пријател?
 
Член од
2 октомври 2011
Мислења
816
Поени од реакции
433
Дали некој има дупликати амблемите на: Франција, Бразил, Англија?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
79.058
Поени од реакции
168.552
Јас го собрав вчера а ми останаа дупликати амблемите на Данска, Кореја, Сенегал, Колумбија меѓу другото, кој сака нека пише, ќе завршиме работа.

Останаа и:

Кокорин
Жирков
Абдел Шафи
ЕлНени
Тиаго
Бускетс
Дирар
Гучанејхад
Галесе
Тапија
Ларсен
Маскерано
Севарсон
Сигурдарсон
Балогун
Зомер
Аканџи
Шар
Џака
Фернандес
Тошиќ
Крос
Ерера
Екдал
Ескобар
Овале
Барсенас
Стоунс
Шчесни
Кујате
Фабра
Санчез
Јошида
 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
622
Поени од реакции
593
И конечно денес последниот achievement - 25 Coca-Cola items! Малку ќе намалам со активноста на албумот, ако има некој update, веројатно некој ќе пише тука на темата.

 

SpiderWeb

ја заменува титулата под името во вашите мислења.
Член од
12 мај 2008
Мислења
622
Поени од реакции
593
New challenge: 25 regular codes. Јас внесив неколку од овие постирани на темата, но уште сум 0 од 25. Се чини дека и другите го имаат истиот „проблем“: https://www.reddit.com/r/Panini_Digital_S_A/comments/8ei8zt/new_challenge/. Изгледа треба да откриеме што се тоа regular codes.
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
7.471
Поени од реакции
15.634
New challenge: 25 regular codes. Јас внесив неколку од овие постирани на темата, но уште сум 0 од 25. Се чини дека и другите го имаат истиот „проблем“: https://www.reddit.com/r/Panini_Digital_S_A/comments/8ei8zt/new_challenge/. Изгледа треба да откриеме што се тоа regular codes.
Кодови од сликичките од хартиениот албум, maybe?
 
На врв Bottom