FIFA World Cup™ Fantasy Football

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.088
Поени од реакции
19.251
64 поени колово. Утре до 16ч. имате време да го потврдите тимот за 3-то коло.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.255
Поени од реакции
17.925
131 поен засега, второво коло цела средина и напад ми растури, сите беа со голови, само Хамес без гол ама со две асистенции.
Ако искористам вајлд карта за трето коло, ќе има уште за од 1/4 финале или само оваа една ќе е?
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
20.088
Поени од реакции
41.627
131 поен засега, второво коло цела средина и напад ми растури, сите беа со голови, само Хамес без гол ама со две асистенции.
Ако искористам вајлд карта за трето коло, ќе има уште за од 1/4 финале или само оваа една ќе е?
Една е
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
27.828
Поени од реакции
33.105
Прегледај го приврзокот 192853

Вајлдкартата искористена како и бенч буст
Не можеш и двете у исто коло/рунда.

Инаку, овој што ме тргна од прво место, алал да му е, добро ми избега (скоро дваесет поени), а утре го има и Кејн и Куртоа (што е, рака на срце спротивно).
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.088
Поени од реакции
19.251
Не можеш и двете у исто коло/рунда.

Инаку, овој што ме тргна од прво место, алал да му е, добро ми избега (скоро дваесет поени), а утре го има и Кејн и Куртоа (што е, рака на срце спротивно).
Како не може кога активирав. Не може максимум капитен со бенч буст во исто коло. Инаку хаос коло. Утре Хамес капитен ми е спасот.
 

Beric Dondarrion

Lord of Blackhaven
Член од
14 август 2006
Мислења
27.828
Поени од реакции
33.105
Како не може кога активирав. Не може максимум капитен со бенч буст во исто коло. Инаку хаос коло. Утре Хамес капитен ми е спасот.
ОК, овој дел погрешно сум го сфатил (набрзина сум го прочитал):

"You can use your Wildcard and either of the boosters in the same round. Although, you cannot use both boosters in the same round."
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.088
Поени од реакции
19.251
Не заборавајте да си го средите тимот за нокаут фазите. :D До утре 16ч. имате време. Имате неограничени трансфери.
 

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.255
Поени од реакции
17.925
Колку очајно коло имавме сите, не знам ако воопшто до 30 добутав
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
3.837
Поени од реакции
5.083
Не заборавајте да си го средите тимот за нокаут фазите. :D До утре 16ч. имате време. Имате неограничени трансфери.
Јас наредив 4 од Бразил. Не ми стигна најава ништо дека не може,да не си смени нешто само,ќе го запалам..
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
9.733
Поени од реакции
7.076
Јас наредив 4 од Бразил. Не ми стигна најава ништо дека не може,да не си смени нешто само,ќе го запалам..
:pos: алал да ти е
Ова само ние и србиве мојме да го провалиме :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.088
Поени од реакции
19.251
Јас наредив 4 од Бразил. Не ми стигна најава ништо дека не може,да не си смени нешто само,ќе го запалам..
Уживај, може по 4-ца од иста репрезентација од осминафинале. Јас имам 4 играчи од Шпанија.

You can select up to three players from a single team during the group stage. This will increase to four players for the Round of 16, followed by five for the quarter-finals, six for the semi-finals and eight for the final of the World Cup.

Од четвртфиналето ќе може по 5 играчи, од полуфиналето по 6.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.088
Поени од реакции
19.251
Пропаднав со форсурање на шпанциве. :D
Фали и Колумбија да испаднат утре од кои имам 3 играчи + 4 од Шпанија и еден од Аргентина, а имам право само на 3 трансфери за четвртфиналето. :pos:
Од Швајцарија 2 играчи имам. Од Бразил 2. Ќе биде интересно ако испаднат. :D
 
На врв Bottom