FIFA World Cup™ Fantasy Football

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.547
Поени од реакции
52.340
Хазард е капитенот, ќе изгази.
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Караско како лев бек ќе искине денес :cool:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Што се дешава со Џагоев? Треба да игра прв тим следна недела или повреден е?
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Лукаку капитен, Азар, Мение, Деле Али и Ешли Јанг ми играат денеска. Штета само што Головин го тргнав пред да почне првенството и го земав Љајиќ
Што се дешава со Џагоев? Треба да игра прв тим следна недела или повреден е?
Инаку да знаете за утре после мечот Полска - Сенегал имате саат време за да направите еден трансфер или да ја искористите вајлдкартата за да го потврдите тимот за второто коло пошо утре од 20ч. почнува второто коло со мечот Русија - Египет.
Неограничени трансфери имате за осминафиналето така да најпаметно е да ја искористите вајлдкартата сега за 2-то коло или за 3-то коло од групната фаза. Или пак за четвртфиналето чувајте. Тогаш 3 трансфери се дозволени.
Секако утре после мечот Полска - Сенегал ќе ги видиш стартните 11 за Русија - Египет па ќе знаеш.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.893
Поени од реакции
84.256
Лукаку капитен, Азар, Мение, Деле Али и Ешли Јанг ми играат денеска. Штета само што Головин го тргнав пред да почне првенството и го земав Љајиќ



Секако утре после мечот Полска - Сенегал ќе ги видиш стартните 11 за Русија - Египет па ќе знаеш.
Набризина ти го прочитав постот, сфатив денеска после последниот меч само ќе може да се прават замени за второ коло..


Лукаку капитен..кога не го ставате Мичи...лагано сеа у второ влага и дава гол, после у следно коло Мартинез ќе види дека е бољи од Лукаку и ќе го стави во прв тим. Што е нејасно? За тие пари и те како вреди
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Ајде Лукаку уште еден :)[DOUBLEPOST=1529339692][/DOUBLEPOST]Ете го (y)
 
Последно уредено:
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.728
Поени од реакции
11.564
Го утнав за пола саат терминот за да сменам капитен, ми остана Габриел Хесус а сакав да го стаам Лукаку...
Сеа утре ми останува да пробам едино со Хамес.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
Како мењате капитен додека трае колото, а тој што сте го избрале веќе изиграл?
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Како мењате капитен додека трае колото, а тој што сте го избрале веќе изиграл?
Откога ќе заврши последниот натпревар од самиот ден, па после тоа менуваш капитен, на место на тој што претходно веќе бил капитен.
Пример после натпреваров Мароко - Англија можеш да смениш капитен и тој да ти биде до утре ако сакаш.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.956
Поени од реакции
25.270
Набризина ти го прочитав постот, сфатив денеска после последниот меч само ќе може да се прават замени за второ коло..


Лукаку капитен..кога не го ставате Мичи...лагано сеа у второ влага и дава гол, после у следно коло Мартинез ќе види дека е бољи од Лукаку и ќе го стави во прв тим. Што е нејасно? За тие пари и те како вреди
Znaci nisto ne si sfatil :))))
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.121
Поени од реакции
28.870
Дали да го менам Рашфорд за Лозано ?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.223
Поени од реакции
78.800
Инаку да знаете за утре после мечот Полска - Сенегал имате саат време за да направите еден трансфер или да ја искористите вајлдкартата за да го потврдите тимот за второто коло пошо утре од 20ч. почнува второто коло со мечот Русија - Египет.
Неограничени трансфери имате за осминафиналето така да најпаметно е да ја искористите вајлдкартата сега за 2-то коло или за 3-то коло од групната фаза. Или пак за четвртфиналето чувајте. Тогаш 3 трансфери се дозволени.
Сега е попаметно, ваљда. Ако сакаш рисет да напраиш. Осеќаш дека си го утнал, дека може многу боље.
Али ја нема сега да го мењам пошто добро ми иде и ќе чувам за после осмина-финале, таму, ми се чини, може ептен да притреба. На пример, ако не ти се протнат две-три мнозински репрезентации, а имаш само три измени...
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.047
Поени од реакции
57.270
Хамес на клупа :facepalm:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Улета Черишев, ваљда ќе стартува вечер
 

Kajgana Shop

На врв Bottom