FIFA World Cup™ Fantasy Football

Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Каква асистенција мислиш? Над Гризман беше фаулот за пенал и тој си доби 2 поени. Инаку асистенција за автогол не даваат поени. Пример Манџукиќ сигурно нема 3 поени за асистенција
Мислев над М'Бапе беше пеналот....
 
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Не се исти критериуми како на FPL очигледно. И М'Бапе нема асистенција за пеналот
На кого го имаат пишано голот? Баш ја гледав снимката неколку пати да видам дали се одбива од играчот ама се гледа дека од Погба е чисти гол. Мене стварно не ми е јасно на кого е голот пишан (n)
 

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.059
Поени од реакции
57.305
На кого го имаат пишано голот? Баш ја гледав снимката неколку пати да видам дали се одбива од играчот ама се гледа дека од Погба е чисти гол. Мене стварно не ми е јасно на кого е голот пишан (n)
Автогол е пишан на фантазиво
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
На кого го имаат пишано голот? Баш ја гледав снимката неколку пати да видам дали се одбива од играчот ама се гледа дека од Погба е чисти гол. Мене стварно не ми е јасно на кого е голот пишан (n)
Автогол на Бехич му е запишан на ФИФА
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.133
Поени од реакции
28.879
Тројца бразилци имам...потоп.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.961
Поени од реакции
25.275
=> Ќе го одмараат :D
Утре Мохица од Колумбија и Сабали од Сенегал ги имам за опции :icon_lol:

Инаку да знаете за утре после мечот Полска - Сенегал имате саат време за да направите еден трансфер или да ја искористите вајлдкартата за да го потврдите тимот за второто коло пошо утре од 20ч. почнува второто коло со мечот Русија - Египет.
Неограничени трансфери имате за осминафиналето така да најпаметно е да ја искористите вајлдкартата сега за 2-то коло или за 3-то коло од групната фаза. Или пак за четвртфиналето чувајте. Тогаш 3 трансфери се дозволени.
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2013
Мислења
1.537
Поени од реакции
1.172
Линделоф не го имаат земено на светсково, пошо ни во резерви го немат? За фантази прашувам!
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Лукаку капитен го имаме сите, највероја тно нема да даде гол...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom