Fidel Castro замина во легендите

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.267
Фидел Кастро е Македонец по потекло
Фидан му е името, од Егејска Македонија е а презимето му е од македонскиот збор Кастрење, пошто дедо му беше селски бербер, кастреше косите и брадите на соселаните и така го викаа Цане Кастрачот па и син и внуци така ги завикаа после прилагодено на шпански дојде до Кастро
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: M-1
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Pa sega ako zboruvame za seksualnite apetiti na svetskite lideri Belata Kukja e bez konkurencija, seksualna multikultura bez premca, "genders" kolku ti dusha saka, a za pedofilija da ne pochnuvame.
 
Член од
1 септември 2014
Мислења
5.148
Поени од реакции
7.850
Требаше пред 15тина години Фидел да стане полиберален во секој поглед, он уште живееше во трип дека се бори против сите по прашумите на Сиера Маестра. Да влезеше во филмот на Раул и да почнеше да прави поцивилизирани потези порано, Куба немаше да биде толку заостаната. Исто како и Тито, за некого мајка за некого маќеа, потомците на најбогатиот слој од времето на Батиста на тенџериња лупаа во Мајами после веста за смртта.
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.712
Поени од реакции
15.583

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.518
Поени од реакции
26.010
овој е цар (1924 то е), бетер и од Кастро кој замина..
http://www.libertas.mk/mugabe-najavi-deka-ke-se-kandidira-za-pretsedatel-i-vo-2018-godina/
Мислам дека овој е последниот жив од неврзаните. Последното дете на Тито :)[DOUBLEPOST=1482069933][/DOUBLEPOST]Тука читам и не ми е јасна левицава што покажува негативен став кон Кастро...
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Тука читам и не ми е јасна левицава што покажува негативен став кон Кастро...
Па Кастро беше против интеграцијата на Куба во ЕУ.
Ете затоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom