Fiat 500 vs. Alfa Romeo MiTo

Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Кое од овие две минијатури вие би го одбрале :
Alfa Romeo MiToИли Fiat 500
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
221
Пффф...
имаш прекрасен автомобил каков што е Мито (мада лошо име од наша гледна точка) и грдосија од типот на Фиат 500...

хм.... кое?
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
8
Поени од реакции
0
Пффф...
имаш прекрасен автомобил каков што е Мито (мада лошо име од наша гледна точка) и грдосија од типот на Фиат 500...

хм.... кое?
Не би се сложил дека Фиат 500 е грдосија, иако и јас би го избрал МиТо
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
221
Не би се сложил дека Фиат 500 е грдосија, иако и јас би го избрал МиТо
Што знам.. мене не ми се допаѓа воопшто.
Фиат 500 ми е типичен пример на кеширање на стара слава... ништо повеќе.
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
493
Поени од реакции
13
Добра идеа за темава ама кои се цените...
Епа фиат 500ка имаш цени од 10.650 Евра до 13.950 во зависност од опременост (ова се цените од нашиот дистрибутер) , а алфата е околу 18 илјадарки не можев да најдам точно пошо овие кај нас немаат веб страна. :nesvest::tapp:
 
Член од
4 октомври 2008
Мислења
4.014
Поени од реакции
1.245
Нема смисла споредбата кога не се ни иста ценовна категоријуа а ни класа. :tapp:
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
мито без да размислам ни најмалце за фиатот. мада, мислам дека различни класи се, зар не? ем, митото е едно 4-5000 еу поскапо.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.685
Јас би Фиатчето... Незнам зошто, ама Абарт верзијата многу ми се бендиса.
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.651
Поени од реакции
1.597
би ја зел Алфата.иначе не се бунете за името,не е Мито,туку е Mi.to:pos2:
-алфава ми изгледа поголема и поскапа....
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
678
Поени од реакции
28
Мешате баби и жаби. Митото се споредува со Гранде Пунто.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom