Feng Shen Ji/Chronicles of the God's Order

  • Креатор на темата ~2A
  • Време на започнување
2

~2A

Гостин
Најпрвин да кажеме дека ова е manhua, како што manga е познато во Јапонија, така manhua е во Кина.
Стилот на цртање ме импресионира, но исто така како што видов досега неколкуте чаптери беа во боја, можеби сите чаптери (не е завршена) се во боја :eek:. (се чувствува возбуда)




Автори: Tang, Chi Fai (art), Zheng, Jian He (story), Cheng, Kin Wo (art)

Досега има 100тина чаптери колку што видов на страницата, но излегуваат најверојатно неделно ама не сум сигурен.

Не сум добар во пишување на рецензии, но сепак ќе се потрудам. Колку толку можеби ќе привлече кај некого внимание за да ја чита. :)

Доаѓа еден messenger кој сака да му соопшти на владетелот на Шанг дека треба да ги зголеми придонесите што изминатите неколку години му служеле на боговите. Но, Zhao Ge не сакал своите луѓе да ги праќа како робови таму, веднаш после ова што го слушнал "пресече" и со тоа ги предизвика боговите на војна!

Кои се боговите?



Тоа е тоа засега.
 
2

~2A

Гостин
Досега nothing special, лесна за читање, не толку мрачна и брутална, очекував нешто во стилот на Berserk....
Засега art-от во manhua-та e 10/10 (во боја е целосно!)
Storyline 6/10
 
2

~2A

Гостин
Вториот дел почнува динамично, не се знае кој пие ни кој јади. Имаше неколку клише моменти, но за разлика од првиот дел, ова ми се допаѓа многу повеќе.

П.с :drk:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom