Fast Food ресторани во Македонија

Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Тоа кај грчка амбасада се вика Пастел, и е супер, не би се пожалил.

А Пласет донер е сосема друга фирма/продавница што ги има во чаршија, чаир, дрво декор и партизанска. Пласет дурумот ми е врв мене, само компирите ги заебаа сеа коа јадев пред некој ден. Иначе донер/дурум со Ајран е убитачна комбинација, нема боље.
Пласет беше и тоа, може сега има нешто друго ама сигурен сум дека беше Пласет тоа оти јадев често. Од кога го направија тоа во Чаир како Мекдоналдс стил го затворија ова кај Грчка.

Донерот им е добар, ама компирите не. Ма да мене никогаш не ме иделе компири и донер не знам зошто. Со ајран е топ.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.443
Не беше лошо фудио, али не ми беше на ниво на грчките :D Али и тоа пропадна..
зашто мислам дека у Лептокарија работи само изгледа други го држат


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 март 2015
Мислења
5.428
Поени од реакции
11.336
Скапо е 160ден со нашиов стандард за било каков фаст фуд. Затоа и пропадна Фудио, скапо им беше се и луѓето поради тоа не го гледаа местото како секојдневно место за јадење. Ќе земеш еднаш два пати месечно и тоа е тоа. Нека додадат уште 50ден и ќе јадат во било кој просечен ресторан или ланч бар.

Треба да си на пазарот со години како Беко и седмица и да си ги кревал цените постепено за да ти поминат цениве. Иначе ваквите како Фудио со волкави цени од почеток и ако нема ништо различно од другите се осудени на пропаст.

Иначе Фудио имаше убави пилешки крилца. Стално зимавме од кај нив за да мезиме со пивце.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.357
Едно од трите Фудија продолжи да работо во Лептокарија до рибниот под друго име.
Месото им е од Атанасовски и си е баш коректно ко за скопско гиро.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.514
Поени од реакции
34.564
Скапо е 160ден со нашиов стандард за било каков фаст фуд. Затоа и пропадна Фудио, скапо им беше се и луѓето поради тоа не го гледаа местото како секојдневно место за јадење. Ќе земеш еднаш два пати месечно и тоа е тоа. Нека додадат уште 50ден и ќе јадат во било кој просечен ресторан или ланч бар.

Треба да си на пазарот со години како Беко и седмица и да си ги кревал цените постепено за да ти поминат цениве. Иначе ваквите како Фудио со волкави цени од почеток и ако нема ништо различно од другите се осудени на пропаст.

Иначе Фудио имаше убави пилешки крилца. Стално зимавме од кај нив за да мезиме со пивце.
Па со новиве што ги отворија 160 е веќе во пониските цени што може да ги најдеш :D
Народот само се жали дека нема кеш, а бургери по 300ки парче се шиткаат како да се гага :D
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.571
Поени од реакции
17.970
Скапо е 160ден со нашиов стандард за било каков фаст фуд. Затоа и пропадна Фудио, скапо им беше се и луѓето поради тоа не го гледаа местото како секојдневно место за јадење. Ќе земеш еднаш два пати месечно и тоа е тоа. Нека додадат уште 50ден и ќе јадат во било кој просечен ресторан или ланч бар.

Треба да си на пазарот со години како Беко и седмица и да си ги кревал цените постепено за да ти поминат цениве. Иначе ваквите како Фудио со волкави цени од почеток и ако нема ништо различно од другите се осудени на пропаст.

Иначе Фудио имаше убави пилешки крилца. Стално зимавме од кај нив за да мезиме со пивце.
Нема врска, јас знам само фирми кај што дневно по минимум 7-8 нарачки со достава правеа од Фудио.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.807
Поени од реакции
10.917
Едно од трите Фудија продолжи да работо во Лептокарија до рибниот под друго име.
Месото им е од Атанасовски и си е баш коректно ко за скопско гиро.
Мислам дека така и се вика сега Атанасовски, ама не сум го пробал од кога сменија.
Иначе Фудио не беа толку скапи на почеток, како видоа малце кинта и почнаа во повеќе наврати да поскапуваат. Кога постоеше горе во Бисер јадев од таму и беше добро гирото. Имаа и убави салати со месо и слично. Али идеа се погоре со цените.
 
Член од
16 април 2014
Мислења
7.055
Поени од реакции
11.021
Ме вративте во 2017та година, 1-2ри Јануари.
Се беше затворено поради НГ а бевме максимално гладни. Вртиме со кола низ ск да не сопни нешто по пат што е отворено.
Оп Донер. ИН, без размислување. Беше ептен добар, е сеа дали дека гладен или не, сакам да го проверам пак. Само заборавено ми е името.
Бевме навечер и се што памтам е дека возевме по улицава на која што е Ледиком. Ова е од спротивната страна. Нз дали е ептен погоре од Ледиком или не.
Се што памтам е дека имаше 2 дуќани за донер (еден до друг или 50-100метри блиску). И мислам дека се качуваш по неколку скали и кога ќе влезеш, шанкот е од лева страна. Можно е и сиво/бледо зелено да беше внатре.
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
996
Поени од реакции
1.763
Ме вративте во 2017та година, 1-2ри Јануари.
Се беше затворено поради НГ а бевме максимално гладни. Вртиме со кола низ ск да не сопни нешто по пат што е отворено.
Оп Донер. ИН, без размислување. Беше ептен добар, е сеа дали дека гладен или не, сакам да го проверам пак. Само заборавено ми е името.
Бевме навечер и се што памтам е дека возевме по улицава на која што е Ледиком. Ова е од спротивната страна. Нз дали е ептен погоре од Ледиком или не.
Се што памтам е дека имаше 2 дуќани за донер (еден до друг или 50-100метри блиску). И мислам дека се качуваш по неколку скали и кога ќе влезеш, шанкот е од лева страна. Можно е и сиво/бледо зелено да беше внатре.
Старото Пласет :D
 
Член од
12 мај 2014
Мислења
996
Поени од реакции
1.763
А новото кај е?
На истото место само реновирано. Сеа се нудат и цели мениа како мекдоналдс, кинг бургер и слично. Мислам дека откако се реновираше ги зголемија цените.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.702
Поени од реакции
6.755
Одамна го зборите Baking bread и, еве денес се настрвив да го пробам. Не е лошо, иако, јас повеќе сакам вкус на скара.
Меѓутоа, хигиената им е на почетно, неуко ниво. Подобро беше да си излезам надвор и да не гледам што прават
 
Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.189
Поени од реакции
19.267
Да предложите некое место во Автокоманда?

Освен 7ца кај Макпетрол.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom