Fast Food ресторани во Македонија

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.230
Поени од реакции
45.351
еднаш јадев под железничка у тоа, две залчиња беше. сто и кусур денара, и никад више
Автоматски споено мислење:

и тој донерџијата многу ми личеше на @STEALTH
Еднаш одамна многу пијан од град влегов таму и два изедов, браво мајсторе си викам, видиш како си мултикултурен , јадеш талибански деликатеси без предрасуди, браво.
Месец дена подоцна, трезен, нормален, земав еден донер, едвај го протнав до пола и бев спремен за во крстоносна војна да тргнам на лице место.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.620
Поени од реакции
14.357
и тој донерџијата многу ми личеше на @STEALTH
Абе се убивте за таа сликата, мемиња еден куп, а темата на сликата беше movember.
Баш благородна цел.

Далеку сум јас од таа слика.
Преsexy сум, еве може да потврдат Марио и Стекот :pos::kuracc:
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Ако го зборите она гироно во Тренд, катастрофа жива. 2 пати му давав шанса, 2 пати катастрофално. Мада го јадев искрено навечер после 7/8. Али на ништо не личеше. Па и уште 180 ден, машала. Суви компири, суво и жилаво месо, ужас.

Ова беше добро кога браќата го затворија нивното кај Тобако 2, па ги вработија ваму. Додека беа они ваљда истото месо го зимаа па било добро не знам, али сеа се ужасни.
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Каде се точно во Аеродром?
Дали знаеш каде се наоѓа Challenge школо за јазици ?

Се врти лево на првиот паркинг спроти Хилтон продолжуваш десно одма возиш по паркингот и се паркираш спроти дисконтот во кафените згради долу е пред 2 месеца е отворено.
 
Член од
15 јануари 2020
Мислења
469
Поени од реакции
1.479
Препорака за добар тост со достава?
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Пишете кој врши достава во Скопје до 12 вечер.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Пишете кој врши достава во Скопје до 12 вечер.
Food Hood

Screenshot_2.png
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Дечки мора да пофалам едно место за пастрмајлија:
пастрмајлија.jpg

Лесно тесто, не многу мрсно и убаво месо. Се вадам од памет кога ќе лупнат месо со „див“ вкус, необработено....
Топла препорака. Во Лептокатија позади кон Карев, немаат за седење само нарачки примаат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.278
У Сити Мол бев горе кај фаст фудот и глеам миљон луѓе на сите шалтери (пошто 3 саат отприлика, па ваљда руча све таму - и тие што се гости и тие што работат у молот).

KFC
На целиот пулт имаше само еден човек. Еден. Он прима нарачки, он пакува и дава. Редица луѓе чекаат. (зашто? не знам, нивна работа)

BK
Петорица на пултот. Еден пакува, двајца на каса и тн. Редица - да, има. Но, брзо све оди, што е практично невозможно у погорниот случај, па макар Алабанецон се откостил од работа.

Иначе, сите на пулт и во едното и во другото беа Албанци или Турци (пошто ги држат Албанци и Турци тие две). Али разликата во организација е евидентна.


После тоа, излегувам горе на паркинг и гледам доаѓа комбе за достава од Киоск. :lolzz:
Некој факинг нарачал од Киоск хамбургери и ги чекал да стигнат, се ебавал...
Горе. У Сити Мол. У центарот на скопскиот фаст-фуд.
 
Последно уредено:
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Пред некој ден барав нешто низ чаршија и ми текна да земам донер и од каде, гледам некое ново место Чарши Донерџи, на ќошот до поранешна Менада. Ај викам од тука, да не барам пошто касни беше, не бев јаден и викаат што да стават викам се, го земав за носење, ко седнав да јадам ставиле кечап и мајонез во донерот. Од таму веќе јок.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.507
Поени од реакции
21.280
Пред некој ден барав нешто низ чаршија и ми текна да земам донер и од каде, гледам некое ново место Чарши Донерџи, на ќошот до поранешна Менада. Ај викам од тука, да не барам пошто касни беше, не бев јаден и викаат што да стават викам се, го земав за носење, ко седнав да јадам ставиле кечап и мајонез во донерот. Од таму веќе јок.
Епа ти си кажал се'. :D
Искрено мислам дека и намерно ти туриле затоа што знам има вработени кога ќе им кажеш се, за инает ќе напраат сендвич да ти се згади.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Епа ти си кажал се'. :D
Искрено мислам дека и намерно ти туриле затоа што знам има вработени кога ќе им кажеш се, за инает ќе напраат сендвич да ти се згади.
Знаеш што беше тоа се? Месото, лепче, кечап, мајонез и помфрит.

Врска си нема тоа од донер. Што јадев порано од едно место, до Седмица, карши Грчка амбасада, лепчето го премачкуваа со нешто, сос ли беше, некој зејтин ли беше поима немам, ставаат кромид, краставица, патлиџан, не сум сигурен за зелка, тартар сос и еден црвен лут сос. Прсти да изедеш.

Овие бапнале кечап, мајонез и помфрит и го нарекле донер?

Не дека беше нешто лошо, само тоа не е донер и плус мајонез со месо ми е претешка комбинација што ја избегнувам пошто ми се лоши после од неа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom